„Żółte Słoneczka”

Wystawa klocków LEGO

Dzień Matki

Wycieczka do Jerzwałdu

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”

POZNAJEMY ŻYCIE PSZCZÓŁ

4 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z mistrzem pszczelarstwa Panem Aleksandrem Rębaczem. Podczas spotkania dzieci:

• poznały zwyczaje pszczół
  • oglądały żywe pszczoły w szklanym ulu
  • wykonały świeczkę z wosku pszczelego,
  • kosztowały miodek na wafelku.

Poznajemy nasze miasto

Zajączek w Przedszkolu

Warsztaty z rodzicami

Dzień Kobiet

Zajęcia plastyczne w DOK

Sadzimy cebulę

Dzień bez zabawek

Zajęcia plastyczne - Bałwanek

Grosz dla Zwierzaka

Zakończyła się zbiórka groszy dla Schoniska w Elblągu organizowana przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Nasza grupa 23 stycznia uzbierane grosze przekazała Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do akcji.

Przygotowanie do Balu Karnawałowego

Spotkanie z Mikołajem

Zajęcia plastyczne w DOK

Andrzejki

28 listopada w naszej grupie odbyły się "Andrzejki". Dzieci poznały tradycje andrzejkowe. Zabawiły się przy piosence „Czary mary”. Natomiast podczas wróżb "Kolorowe losy", "Kim będę", „Wędrujące kubeczki” - przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się co je może spotkać w bliskiej i dalekiej przyszłości. Potem miały możliwość pobawić się przy piosenkach dla dzieci, było bardzo wesoło.

Robimy zdrowe kanapki

Ćwiczenia gimnastyczne

Zabawy z wolontariuszami

14 listopada nasza grupa gościła wolontariuszy z Gimnazjum im Jana Pawła II w Dzierzgoniu. Starsi koledzy na początku zaśpiewali dzieciom kilka dziecięcych piosenek przy akompaniamencie gitary. Dzieci miały możliwożć poznać instrument muzyczny, który bardzo je zaciekawił. Następnie gimnazjaliści mogli podziwiać występy przedszkolaków. Skoczna muzyka i tańce zachęciły wolontariuszy do wspólnych pląsów przy muzyce co wywołało u dzieci wiele radości. Dziękujemy wolontariuszom za tak mile razem spędzony czas.

Dzieci podczas zajęć plastycznych

Koncert w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury w wykonaniu zespołu PUDŁO pod kierunkiem pana Marka Czarneckiego.

Spacer wokół Szkoły Podstawowej i odwiedziny w grupie "Zielone Żabki"

Zabawy na placu przedszkolnym

Grosz dla zwierzaka

Nasza grupa aktywnie włączyła się w organizowanie po raz trzeci zbiórkę groszy przez Gminną Koalicję na rzecz Rozwoju Bibliotek dla Schroniska w Elblągu. Akcja trwa przez trzy miesiące (listopad – grudzień – styczeń). Uzbierane we współpracy z rodzicami grosze tuż po zakończeniu akcji przekażemy Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu. Dzięki takim przedsięwzięciom uczymy dzieci od najmłodszych lat właściwej postawy wobec zwierząt.

Myjemy ząbki

Dzieci podczas zajęć lepić „jeże” z masy solnej.

DZIEŃ CHŁOPCA

Jak co roku 30 września obchodzony jest w Tęczowym Przedszkolu Dzień Chłopca. Dziewczynki z grupy „Żółte Słoneczka” przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki – korony oraz książeczki. Po złożeniu życzeń wspólnie zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku.

Dzieci podczas zajęć z języka angielskiego

Na zajęcia z języka angielskiego dzieci oczekują z niecierpliwością. Odbywają się w naszej grupie w każdą środę. Dzieci chętnie uczestniczją we wszystkich zabawach, które przygotowuje dla nich Pani Magda.

Wydzieranka - owoce

Sałatka owocowa

WYCIECZKA DO PARKU

W piękny słoneczny poniedziałek dzieci z naszej grupy wybrały się na wycieczkę do parku, gdzie zaobserwowały jak wygląda park jesienią - zmiany w wyglądzie i kolorze liści, drzew i krzewów. Po wycieczce grupa wzbogaciła kącik przyrody w dary jesieni zebrane w parku - kolorowe liście, kasztany, żołędzie i szyszki.

Zabawy w sali