Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Żółte Słoneczka”

Wychowawcy
mgr Wiesława Machlik
mgr Małgorzata Szewczun
Żółte Słoneczka
Galeria grupy

Zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i basenie z piłeczkami
Wizyta w Szkole Podstawowej

Dnia 12 czerwca dzieci miały mozliwość uczestniczenia w lekcji prowadzonej przez p. Małgorzatę Koziara. Dzięki temu dzieci mogły zapoznać się z klasą lekcyjną, sposobem rozmieszczenia w ławkach, prawidłowym noszeniem plecaka oraz zasadami obowiązującymi w klasie. Pierwszy kontakt ze szkołą w przyjaznej atmosferze pomoże dzieciom pokonać stres szkolny. Dziękujemy pani Małgosi za miłe przyjęcie przedszkolaków.

Zajęcia plastyczne w DOK

10 czerwca nasza grupa uczestniczyła w zajęciach plastycznych w DOK na temat - przybornik na biurko. Jak zwykle wyobraźnia dzieci czyni cuda - powstały bardzo ciekawe prace. Dziękujemy za miłe przyjęcie i systematyczną współpracę.

Dzień Matki
XI Ogólnopolski tydzień bibliotek pod hasłem "CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA"
Zabawy z chustą
Dzień Kobiet - Uroczystość grupowa
Warsztaty z rodzicami

Słoneczne spotkanie - zabawy i ćwiczenia ruchowo - rytmiczno - muzyczne - połączone z zajęciami plastycznymi

Kartka Walentynkowa

Grupa „Żółte Słoneczka" wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - KARTKA WALENTYNKOWA organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 26 w Łodzi. Dzieci z naszej grupy otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

TŁUSTY CZWARTEK

W czwartek 27 lutego mama Szymona N. przyniosła dla wszystkich dzieci z naszej grupy pączki z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU. Bardzo dziękujemy za tak miły gest - było pysznie i słodko.

Walentynki - uroczystość grupowa
Ruch to zdrowie
Akademia Aquafresh

Nasza grupa po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh. Program ten ma na celu zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci. Podczas realizacji tego tematu dzieci poznały bohaterów „Pastusiowej Krainy”. Wysłuchały wielu opowiadań. Układały puzzle z wiązane z tematem.

„Grosz dla zwierzaka”

Nasz grupa już po raz drugi aktywnie włączyła się w akcję „Grosz dla zwierzaka” – zbiórkę pieniędzy na elbląskie schronisko dla zwierząt. Akcję tę organizuje Gminna Koalicja na rzecz Rozwoju Bibliotek. Uzbierane we współpracy z rodzicami grosze dzieci przekazały p. Eli Lipskiej kierownikowi Biblioteki Publicznej w Dzierzgoniu. Dzięki takim przedsięwzięciom uczymy dzieci właściwej postawy wobec zwierząt.

Małe kino w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu

Dzieci obejrzały bajkę pt. "Rudolf czerwononosy Renifer".

Zabawy z chustą
Andrzejki
KOCHAMY PLUSZOWE MISIE

Grupa „Żółte Słoneczka" wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - KOCHAMY PLUSZOWE MISIE związanym z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia organizowanym przez Przedszkole Publiczne w Wołczynie. W konkursie brało udział 258 przedszkoli z całej Polski, wpłynęło 926 prac. Dzieci z naszej grupy otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Zajęcia plastyczne w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Dnia 20 listopada nasz grupa udała się na zajęcia plastyczne do DOK – u. Panie przygotowały dla nas ciekawe zajęcia. Dzieci z materiałów odpadkowych wykonywały bajkowe postacie. Zajęcia takie służą rozwijaniu wyobraźni twórczej dziecka, umiejętności wykorzystywania różnych materiałów niekoniecznie zakupionych w sklepie. Zwykła rurka po papierze toaletowym niesamowicie pobudziła wyobraźnię dzieci. Prace były bardzo ciekawe. Dzięki współpracy z DOK dzieci poznają najbliższe środowisko.

Drzewo w jesiennej odsłonie

W październiku grupa „Żółte Słoneczka” wzięła udział I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod nazwą „Drzewo w jesiennej odsłonie” organizowanym przez nauczycielkę Przedszkola nr 46 w Zespole Szkół nr 34 w Bydgoszczy – panią Karolinę Fedejko. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennej przyrody oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Na konkurs nadesłano ponad 400 prac z różnych przedszkoli z całej Polski. Nasza grupa otrzymała podziękowanie za udział w konkursie.

JESIENNE MANDALE

Dzieci z grupy „Żółte Słoneczka” z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu w miesiącu październiku wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym ph. „Jesienne mandale” organizowanym przez Przedszkole nr12 z Lublina pod patronatem Bliżej Przedszkola. Prace wykonane przy współpracy z rodzicami były różnorodne i estetycznie wykonane. Ogłoszenie wyników nastąpiło 13 listopada. Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac z całej Polski. Prace naszych dwóch wychowanków Partyka Żelesławskiego i Sebastiana Jarzembińskiego zostały wyróżnione. Laureaci otrzymali nagrody (książeczka i płyta z bajkami edukacyjnymi) dyplomy i podziękowania przesłane przez organizatora. Wszystkim dzieciom które wzięły udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.