„Żółte Słoneczka”

Wychowawca
mgr Wiesława Machlik
mgr Małgorzata Szewczun
Żółte Słoneczka
Galeria grupyZabawy na dmuchanej zjeżdżalni i basenie z piłeczkami

Wizyta w Szkole Podstawowej

Dnia 12 czerwca dzieci miały mozliwość uczestniczenia w lekcji prowadzonej przez p. Małgorzatę Koziara. Dzięki temu dzieci mogły zapoznać się z klasą lekcyjną, sposobem rozmieszczenia w ławkach, prawidłowym noszeniem plecaka oraz zasadami obowiązującymi w klasie. Pierwszy kontakt ze szkołą w przyjaznej atmosferze pomoże dzieciom pokonać stres szkolny. Dziękujemy pani Małgosi za miłe przyjęcie przedszkolaków.

  Zajęcia plastyczne w DOK

  10 czerwca nasza grupa uczestniczyła w zajęciach plastycznych w DOK na temat - przybornik na biurko. Jak zwykle wyobraźnia dzieci czyni cuda - powstały bardzo ciekawe prace. Dziękujemy za miłe przyjęcie i systematyczną współpracę.

  Dzień Matki

  XI Ogólnopolski tydzień bibliotek pod hasłem "CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA"

  Zabawy z chustą

  Dzień Kobiet - Uroczystość grupowa

  Warsztaty z rodzicami

  Słoneczne spotkanie - zabawy i ćwiczenia ruchowo - rytmiczno - muzyczne - połączone z zajęciami plastycznymi

  Kartka Walentynkowa

  Grupa „Żółte Słoneczka" wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - KARTKA WALENTYNKOWA organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 26 w Łodzi. Dzieci z naszej grupy otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

  TŁUSTY CZWARTEK

  W czwartek 27 lutego mama Szymona N. przyniosła dla wszystkich dzieci z naszej grupy pączki z okazji TŁUSTEGO CZWARTKU. Bardzo dziękujemy za tak miły gest - było pysznie i słodko.

  Walentynki - uroczystość grupowa

  Ruch to zdrowie

  Akademia Aquafresh

  Nasza grupa po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh. Program ten ma na celu zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci. Podczas realizacji tego tematu dzieci poznały bohaterów „Pastusiowej Krainy”. Wysłuchały wielu opowiadań. Układały puzzle z wiązane z tematem.

  „Grosz dla zwierzaka”

  Nasz grupa już po raz drugi aktywnie włączyła się w akcję „Grosz dla zwierzaka” – zbiórkę pieniędzy na elbląskie schronisko dla zwierząt. Akcję tę organizuje Gminna Koalicja na rzecz Rozwoju Bibliotek. Uzbierane we współpracy z rodzicami grosze dzieci przekazały p. Eli Lipskiej kierownikowi Biblioteki Publicznej w Dzierzgoniu. Dzięki takim przedsięwzięciom uczymy dzieci właściwej postawy wobec zwierząt.

  Małe kino w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu

  Dzieci obejrzały bajkę pt. "Rudolf czerwononosy Renifer".

  Zabawy z chustą

  Andrzejki

  KOCHAMY PLUSZOWE MISIE

  Grupa „Żółte Słoneczka" wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - KOCHAMY PLUSZOWE MISIE związanym z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia organizowanym przez Przedszkole Publiczne w Wołczynie. W konkursie brało udział 258 przedszkoli z całej Polski, wpłynęło 926 prac. Dzieci z naszej grupy otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

  Zajęcia plastyczne w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

  Dnia 20 listopada nasz grupa udała się na zajęcia plastyczne do DOK – u. Panie przygotowały dla nas ciekawe zajęcia. Dzieci z materiałów odpadkowych wykonywały bajkowe postacie. Zajęcia takie służą rozwijaniu wyobraźni twórczej dziecka, umiejętności wykorzystywania różnych materiałów niekoniecznie zakupionych w sklepie. Zwykła rurka po papierze toaletowym niesamowicie pobudziła wyobraźnię dzieci. Prace były bardzo ciekawe. Dzięki współpracy z DOK dzieci poznają najbliższe środowisko.

  Drzewo w jesiennej odsłonie

  W październiku grupa „Żółte Słoneczka” wzięła udział I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod nazwą „Drzewo w jesiennej odsłonie” organizowanym przez nauczycielkę Przedszkola nr 46 w Zespole Szkół nr 34 w Bydgoszczy – panią Karolinę Fedejko. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennej przyrody oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Na konkurs nadesłano ponad 400 prac z różnych przedszkoli z całej Polski. Nasza grupa otrzymała podziękowanie za udział w konkursie.

  JESIENNE MANDALE

  Dzieci z grupy „Żółte Słoneczka” z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu w miesiącu październiku wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym ph. „Jesienne mandale” organizowanym przez Przedszkole nr12 z Lublina pod patronatem Bliżej Przedszkola. Prace wykonane przy współpracy z rodzicami były różnorodne i estetycznie wykonane. Ogłoszenie wyników nastąpiło 13 listopada. Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac z całej Polski. Prace naszych dwóch wychowanków Partyka Żelesławskiego i Sebastiana Jarzembińskiego zostały wyróżnione. Laureaci otrzymali nagrody (książeczka i płyta z bajkami edukacyjnymi) dyplomy i podziękowania przesłane przez organizatora. Wszystkim dzieciom które wzięły udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zabawy integracyjne dzieci grup "Żółte Słoneczka" i "Pomarańczowe Tygryski"

  Zajęcia plastyczne w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

  Pieczemy ciasto

  Sałatka owocowa

  DZIEŃ CHŁOPCA

  Zabawy w sali

  Wróć
  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

  Sala
  Tęczowego Przedszkola
  w Dzierzgoniu
  2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu