Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Zielone Żabki”

Wychowawca
mgr Mariola Sugalska
Galeria grupy
Urodziny Oliwii
Urodziny Rafałka
Kontynuacja Dnia Dziecka - zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i basenie z piłkami
Uśmiech na dzień dziecka
Urodziny Filipa
Urodziny Julii B
Zajęcia biblioteczne
Angielski na świeżym powietrzu
DZIEŃ MATKI
Zajęcia logopedyczne z grupą
Poznajemy nasze miasto
Sadzenie ziół
Z wizytą u Pani Burmistrz
Wycieczka do Nowca
Czytamy dzieciom
Wycieczka na wieś do gospodaratwa rolnego

Realizując podstawę programową p. Mariola i p. Małgosia zorganizowały dzieciom ze swoich grup wycieczkę edukacyjną na wieś do Nowca. Dzieci poznawały warunki życia zwierząt na wsi. Zostały wdrożone do zachowania bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. Dzieci chętnie oglądały zabudowania gospodarcze i maszyny rolnicze. Pobyt w gospodarstwie zakończył się piknikiem na zielonej łące. Cała wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość.

Dziękujemy Pani Elżbiecie za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

W ramach poznawania kultury innych krajów UE dzieci degustowały włoskie spagetti.
W pracowni mistrza Gepetto

Spotkanie dzieci z grupy "Czerwone Biedronki" w sali dzieci "Zielone Żabki". Pani Mariola i Pani Małgosia w ciekawy sposób zapoznały dzieci z bajką pt. "Pinokio" - autor Carlo Collodi. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Czytajmy dzieciom". Niektóre fragmenty były czytane przez nauczycielki, a niektóre scenki przedstawione przez Panią Mariolę w inscenizacjach.

Dzieci miały okazję poznanie struktury drewna, niektórych narzędzi stolarskich i wyrobów rękodzieła ludowego z drewna.

Urodziny Martynki
ZNAJOMI DINOZAURÓW - warsztaty z paleontologiem z muzeum w Poznaniu
Dzień bez zabawek

Zabawy manipulacyjno - konstrukcyjne materiałami zgromadzonymi w Skrzyni Skarbów. Takie zabawy rozbudzają dziecięcą ciekawość, ekspresję twórczą, chęć do swobodnego działania. A wykonane kompozycje wywołują radosne poczucie sprastwa ("potrafię to zrobić").

BAL KARNAWAŁOWY
Dzień Babci i Dziadka
Prace na konkurs "Rodzina to siła"

Tak wyglądają drzewa genaologiczne naszych rodzin.

Zabawy na śniegu
Wspólne kolędowanie
Zwiedzanie wystawy rękodzieła ludowego w DOK-u
Powiewa flaga

Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie a na tej fladze jest biel i czerwień. Czerwień to miłość, biel to serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste

Urodziny Adriana
Ślimaczki
Pani Jesień
Na placu zabaw
Marchewki
Malujemy statki
Grzybobranie
Dzień Przedszkolaka
Ziemiaczany Jeż
Urodziny
Urodziny
Sałatka owocowa
Na spacerze
Zajęcia z j. angielskiego
Wróć
Facebook