Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Zielone Żabki”

Wychowawca
mgr Mariola Sugalska
Galeria grupy
Urodziny Oliwii
Urodziny Rafałka
Kontynuacja Dnia Dziecka - zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i basenie z piłkami
Uśmiech na dzień dziecka
Urodziny Filipa
Urodziny Julii B
Zajęcia biblioteczne
Angielski na świeżym powietrzu
DZIEŃ MATKI
Zajęcia logopedyczne z grupą
Poznajemy nasze miasto
Sadzenie ziół
Z wizytą u Pani Burmistrz
Wycieczka do Nowca
Czytamy dzieciom
Wycieczka na wieś do gospodaratwa rolnego

Realizując podstawę programową p. Mariola i p. Małgosia zorganizowały dzieciom ze swoich grup wycieczkę edukacyjną na wieś do Nowca. Dzieci poznawały warunki życia zwierząt na wsi. Zostały wdrożone do zachowania bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. Dzieci chętnie oglądały zabudowania gospodarcze i maszyny rolnicze. Pobyt w gospodarstwie zakończył się piknikiem na zielonej łące. Cała wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość.

Dziękujemy Pani Elżbiecie za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

W ramach poznawania kultury innych krajów UE dzieci degustowały włoskie spagetti.
W pracowni mistrza Gepetto

Spotkanie dzieci z grupy "Czerwone Biedronki" w sali dzieci "Zielone Żabki". Pani Mariola i Pani Małgosia w ciekawy sposób zapoznały dzieci z bajką pt. "Pinokio" - autor Carlo Collodi. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Czytajmy dzieciom". Niektóre fragmenty były czytane przez nauczycielki, a niektóre scenki przedstawione przez Panią Mariolę w inscenizacjach.

Dzieci miały okazję poznanie struktury drewna, niektórych narzędzi stolarskich i wyrobów rękodzieła ludowego z drewna.

Urodziny Martynki
ZNAJOMI DINOZAURÓW - warsztaty z paleontologiem z muzeum w Poznaniu
Dzień bez zabawek

Zabawy manipulacyjno - konstrukcyjne materiałami zgromadzonymi w Skrzyni Skarbów. Takie zabawy rozbudzają dziecięcą ciekawość, ekspresję twórczą, chęć do swobodnego działania. A wykonane kompozycje wywołują radosne poczucie sprastwa ("potrafię to zrobić").

BAL KARNAWAŁOWY
Dzień Babci i Dziadka
Prace na konkurs "Rodzina to siła"

Tak wyglądają drzewa genaologiczne naszych rodzin.

Zabawy na śniegu
Wspólne kolędowanie
Zwiedzanie wystawy rękodzieła ludowego w DOK-u