„Zielone Żabki”

Z wizytą u Pani Burmistrz
Wycieczka do Nowca
Czytamy dzieciom
Wycieczka na wieś do gospodaratwa rolnego

Realizując podstawę programową p. Mariola i p. Małgosia zorganizowały dzieciom ze swoich grup wycieczkę edukacyjną na wieś do Nowca. Dzieci poznawały warunki życia zwierząt na wsi. Zostały wdrożone do zachowania bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. Dzieci chętnie oglądały zabudowania gospodarcze i maszyny rolnicze. Pobyt w gospodarstwie zakończył się piknikiem na zielonej łące. Cała wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość.

Dziękujemy Pani Elżbiecie za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

W ramach poznawania kultury innych krajów UE dzieci degustowały włoskie spagetti.
W pracowni mistrza Gepetto

Spotkanie dzieci z grupy "Czerwone Biedronki" w sali dzieci "Zielone Żabki". Pani Mariola i Pani Małgosia w ciekawy sposób zapoznały dzieci z bajką pt. "Pinokio" - autor Carlo Collodi. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Czytajmy dzieciom". Niektóre fragmenty były czytane przez nauczycielki, a niektóre scenki przedstawione przez Panią Mariolę w inscenizacjach.

Dzieci miały okazję poznanie struktury drewna, niektórych narzędzi stolarskich i wyrobów rękodzieła ludowego z drewna.

Urodziny Martynki
ZNAJOMI DINOZAURÓW - warsztaty z paleontologiem z muzeum w Poznaniu
Dzień bez zabawek

Zabawy manipulacyjno - konstrukcyjne materiałami zgromadzonymi w Skrzyni Skarbów. Takie zabawy rozbudzają dziecięcą ciekawość, ekspresję twórczą, chęć do swobodnego działania. A wykonane kompozycje wywołują radosne poczucie sprastwa ("potrafię to zrobić").

BAL KARNAWAŁOWY
Prace na konkurs "Rodzina to siła"

Tak wyglądają drzewa genaologiczne naszych rodzin.

Zabawy na śniegu
Wspólne kolędowanie
Zwiedzanie wystawy rękodzieła ludowego w DOK-u