Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Zielone Skrzaty”

Wychowawcy
mgr Małgorzata Bernacka
mgr Agnieszka Lewandowska
Zielone Skrzaty
Galeria grupy

Pizza na zakończenie roku przedszkolnego

Pizzę i frytki zamówiliśmy sobie do przedszkola, gdyż Pizzeria była oblegana przez uczniów w ostatnie dni roku szkolnego i nie udało nam się zarezerwować miejsc. Ale i tak smakowała dzieciom.

Urodzinki Lenki

Dnia 22 czerwca Lenka D. obchodziła swoje 5-te urodziny! 

I znowu były lody!
Dzień Dziecka
Święto Rodziny w Przedszkolu

Dnia 26 maja gościliśmy w przedszkolu nasze Mamy i Tatusiów. Aby ten dzień był bardziej uroczysty zaprezentowaliśmy  im program artystyczny i wręczyliśmy upominki, które sami zrobiliśmy. Aby naszym gosciom lepiej smakowała kawa,zaprosiliśmy wszstkich na słodki poczęstunek, który  przyniesliśmy z domu.

Zabawy na placu przedszkolnym
Tak kibicowaliśmy wszystkim biegnącym w Biegu Papieskim
Czytajmy Dzieciom

W ramach akcji "Czytajmy Dzieciom", chętni rodzice czytają dzieciom w przedszkolu bajki. Tym razem dzieci dowiedziały się dlaczego kot spada na cztery łapy. Bajkę czytał tata Kasi- Pan Zbyszek. Dziękujemy!

Tak świętowaliśmy w Dzień Unii Europejskiej
Poznajemy komputer - zajęcia w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu

W dniu 28.04.2017r. odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną. Panie z biblioteki przygotowały dla nas ciekawe zajęcia komputerowe. Poznaliśmy budowę komputera, jego zastosowanie, mogliśmy nawet sami spróbować pisać, rysować, a nawet słuchaliśmy różnych dźwięków. Po zajęciach komputerowych każdy z nas dostał kolorowanki związane oczywiście z zajęciami :) Następnie mogliśmy się pobawić w kąciku zabaw. Nas zainteresowała gra w małpki. Po zabawie panie poczęstowały wszystkich jabłkami, a my podziękowaliśmy za mile spędzone zajęcia w bibliotece i wręczyliśmy kwiatki. 

Lubimy książki cd.

Naszą grupę odwiedził pan Zbigniew Chrostek, tata Kasi G. Pan Zbigniew przeczytał nam kilka piękny bajek, Podczas czytania pokazywał ilustracje, tłumaczył niezrozumiałe dla nas słowa. Dziękujemy panu Zbigniewowi za poświęcony nam czas oraz pyszne lizaki :) A chętnych rodziców, którzy chcą nam poczytać zapraszamy

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi dzieci z naszej grupy recytowały wiersz pt. "Ryby" J. Brzechwy. W występch wzięły udział: Kasia G., Antosia K., Amelka Z., Weronika P. JulianS. i Borys M.

Pierwsze zabawy w piaskownicy tej wiosny
Urodziny Mai
Jajeczka od Zajączka
Wolontariusze w naszej grupie

W piątek odwiedzili naszą grupę wolontariusze z Gimnazjum w Dzierzgoniu. Podczas spotkania zapoznali dzieci ze zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Przeczytali dzieciom "Pisankową Bajeczkę" oraz przypomnieli wielkanocne tradycje. Wspólnie z dziećmi układali puzzle przygotowane przez gimnazjalistów o tematyce świątecznej a także uczestniczyli we wspólnych zabawach z dziećmi.

Lubimy książki

Dnia 04.04 17r. odwiedziła naszą grupę P. Iwonka, mama Kasi G. Czytała dzieciom bajki, które Kasia przyniosła z domu byly to : "Rzepka" oraz "Niedoskonały pingwinek". Swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowala również sama Kasia i przeczytała dzieciom krótką bajeczkę. Dzieci były zachwycone. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku. Czekoladki były pyszne. Jeszcze raz dziękujemy!

 

 

Malujemy farbami
Urodziny Milenki
Poznajemy Włochy
Powitanie wiosny
Robimy sałatkę jarzynową

Dzieci zapoznały się z etapami przygotowania  oraz wykonywania sałatki jarzynowej. Wspólnie z koleżankami i kolegami z grupy kroiły przyniesione z domu warzywa, uczyły się posługiwać nożem, współpracowały. Dziekujemy rodzicom za przygotowanie produktów oraz przyborów potrzebnych do wykonania sałatki jarzynowej.

Gimnastyka

Od drugiego półrocza tak wyglądają nasze zajęcia ruchowe.

Urodziny Boryska

Dnia 06 marca Borys M.obchoził 5-te Urodznki. Wszystkiego najlepszego!

Czerwony Kapturek

oglądaliśmy bajkę pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu aktorów z teatru Art-Re z Krakowa.

 

 

Dzień Kobiet

 Dnia 08 marca  tak dziewczynki świętowały!

Nagroda Anosi

Antosia K. otrzymala nagrodę od dyrekcji oraz pań przeprowadzających konkurs w przedszkolu.  Książeczkę Antosia wykonała w domu razem z rodzicami. Jeszcze raz grtulujemy!

Jaskółki wykonywane przez dzieci w DOKu
Urodziny Antosi
Urodziny Kasi
Urodziny Ani i Jonasza
Z wizytą w "Czerwonych Biedronkach"

Wraz z "Czerwonymi Biedronkami" uczyliśmy się niemieckiej zabawy ze śpiewem " A ram zam zam"

Zakładamy zielony kącik
Urodziny Juliana
Dzień Pączka

Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek!

A Bartkowa się zgodziła i mu pączki usmażyła!

Z wolontariuszami

Podczas zabaw z wolontariuszami z Gimnazjum poznawaliśmy gitarę.

Na warsztatach w RTI poznawaliśmy Francję
Nasze zimowe zabawy w ogrodzie przedszkolnym
Tak zjadamy obiad
GIMNASTYKA TO ZABAWA, DLA NAS DZIECI WAŻNA SPRAWA !

Prosimy, aby wszystkie dzieci przyniosły strój gimnastyczny( koszulka na krótki rękaw, spodenki ) w woreczku. Woreczek musi być podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka. Na metce koszulki i spodenek prosimy o wpisanie inicjałów dziecka. 

Dziękujemy

Robimy ciasteczka dla lalek

Dzieci robiły z masy solnej ciateczka dla lalek. Jedni wycinali foremkami, inni zaś sami nadawali kształt swoim ciasteczkom. Miło popatrzeć, gdy dzieci z radościa tworzą

Lekcja ciszy i milczenia

Zajęcia prowadzone były w ciszy i milczeniu. Porozumiewaliśmy się jedynie mimiką, gestem. Było trudno, ale poradziliśmy sobie ;) Pani była z nas dumna

Urodziny Huberta
Urodziny Lenki T. oraz Weroniki P. Wszystkiego Najlepszego
Urodziny Uli

Dnia 01.02.2017r. Ula P. ochodziła swoje 5-te Urodziny

Kolorowa galaretka

Sami zrobiliśmy sobie z owocowych galaretek deser. Był pyszny i wszystkim bardzo smakował.

Taka jest zima

Kiedy my się bawiiliśmy, Tosia powiesiła karmę dla ptaków.

W bibliotece
Zimą pamiętamy o głodnych ptakach
Karmik dla ptaków z surowców wtórnych na konkurs
Przy stole
Mikołajki
Pierniczki Huberta

Hubercik S. przyniósł do przedszkola pierniczki,które upiekł w domu razem z mamą. Wprowadził nas w świąteczny nastrój. Dziękujemy mamie -pierniczki były pyszne!

 

 

Zabawy na pierwszym śniegu
Wąsy Marszałka
Dzień Pluszowego Misia
Imieniny Kasi
ZABAWY Z WOLONTARIUSZAMI
Wizyta w RTI
Konkurs "Jesienne bukiety"
Jesienne drzewa - zajęcia w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury
Poznajemy Irlandię
Wyjazd do kina "Światowid" w Elblągu na bajkę animowaną pt."Dzielna syrenka i piraci z Kraboidów"
Nasze zabawy plastyczne
Zajęcia plastyczne w Domu Kultury

Zajęcia które odbyły się w Domu Kultury, prowadzone były przez Panią Sylwię Żelesławską. Malowaliśmy nasze dłonie i odbijaliśmy je na kolorowej kartce. I co nam z tego wyszło? Śliczny jeż. Mogliśmy również bawić się kredkami, farbami, grami planszowymi. Pani Sylwia miała także przygotowane dla nas zagadki. Dziękujemy

Malujemy paluszkami. Ale fajnie
Urodziny Lenki

Dnia 03.10.2016r Lena Z. miała 4-te Urodziny. A tak je obchodziła w przedszkolu:

Wycieczka do parku

W celu poszukiwania oznak jesieni wybraliśmy się do parku, Przy okazji skorzystaliśmy z placu zabaw.

Dzień Chłopca

Dnia 30 września świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Chłopca.

Robimy zapasy
Urodziny Karolka

Dnia 21 września Karol K.miał 4-te Urodziny! A tak świętował:

Pierwsza wycieczka

Podczas wycieczki dzieci obserwowały ruch uliczny, poznawaly zasady bezpiecznego przechodzeniia przez jezdnię, poznały znak drogowy "Przejście dla pieszych" oraz "Sygnalizację świetlną" i wiele innych, spotykanych po drodze. Na wycieczce była z nami praktykantka, Pani Manuela.