„Zielone Skrzaty”

Wychowawca
mgr Małgorzata Bernacka
mgr Agnieszka Lewandowska
Zielone Skrzaty
Galeria grupyPizza na zakończenie roku przedszkolnego

Pizzę i frytki zamówiliśmy sobie do przedszkola, gdyż Pizzeria była oblegana przez uczniów w ostatnie dni roku szkolnego i nie udało nam się zarezerwować miejsc. Ale i tak smakowała dzieciom.

Urodzinki Lenki

Dnia 22 czerwca Lenka D. obchodziła swoje 5-te urodziny! 

I znowu były lody!

Dzień Dziecka

Święto Rodziny w Przedszkolu

Dnia 26 maja gościliśmy w przedszkolu nasze Mamy i Tatusiów. Aby ten dzień był bardziej uroczysty zaprezentowaliśmy  im program artystyczny i wręczyliśmy upominki, które sami zrobiliśmy. Aby naszym gosciom lepiej smakowała kawa,zaprosiliśmy wszstkich na słodki poczęstunek, który  przyniesliśmy z domu.

Zabawy na placu przedszkolnym

Tak kibicowaliśmy wszystkim biegnącym w Biegu Papieskim

Czytajmy Dzieciom

W ramach akcji "Czytajmy Dzieciom", chętni rodzice czytają dzieciom w przedszkolu bajki. Tym razem dzieci dowiedziały się dlaczego kot spada na cztery łapy. Bajkę czytał tata Kasi- Pan Zbyszek. Dziękujemy!

Tak świętowaliśmy w Dzień Unii Europejskiej

Poznajemy komputer - zajęcia w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu

W dniu 28.04.2017r. odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną. Panie z biblioteki przygotowały dla nas ciekawe zajęcia komputerowe. Poznaliśmy budowę komputera, jego zastosowanie, mogliśmy nawet sami spróbować pisać, rysować, a nawet słuchaliśmy różnych dźwięków. Po zajęciach komputerowych każdy z nas dostał kolorowanki związane oczywiście z zajęciami :) Następnie mogliśmy się pobawić w kąciku zabaw. Nas zainteresowała gra w małpki. Po zabawie panie poczęstowały wszystkich jabłkami, a my podziękowaliśmy za mile spędzone zajęcia w bibliotece i wręczyliśmy kwiatki. 

Lubimy książki cd.

Naszą grupę odwiedził pan Zbigniew Chrostek, tata Kasi G. Pan Zbigniew przeczytał nam kilka piękny bajek, Podczas czytania pokazywał ilustracje, tłumaczył niezrozumiałe dla nas słowa. Dziękujemy panu Zbigniewowi za poświęcony nam czas oraz pyszne lizaki :) A chętnych rodziców, którzy chcą nam poczytać zapraszamy

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi dzieci z naszej grupy recytowały wiersz pt. "Ryby" J. Brzechwy. W występch wzięły udział: Kasia G., Antosia K., Amelka Z., Weronika P. JulianS. i Borys M.

Pierwsze zabawy w piaskownicy tej wiosny

Urodziny Mai

Jajeczka od Zajączka

Wolontariusze w naszej grupie

W piątek odwiedzili naszą grupę wolontariusze z Gimnazjum w Dzierzgoniu. Podczas spotkania zapoznali dzieci ze zwyczajami Świąt Wielkanocnych. Przeczytali dzieciom "Pisankową Bajeczkę" oraz przypomnieli wielkanocne tradycje. Wspólnie z dziećmi układali puzzle przygotowane przez gimnazjalistów o tematyce świątecznej a także uczestniczyli we wspólnych zabawach z dziećmi.

Lubimy książki

Dnia 04.04 17r. odwiedziła naszą grupę P. Iwonka, mama Kasi G. Czytała dzieciom bajki, które Kasia przyniosła z domu byly to : "Rzepka" oraz "Niedoskonały pingwinek". Swoje umiejętności czytelnicze zaprezentowala również sama Kasia i przeczytała dzieciom krótką bajeczkę. Dzieci były zachwycone. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku. Czekoladki były pyszne. Jeszcze raz dziękujemy!

 

 

Malujemy farbami

Urodziny Milenki

Poznajemy Włochy

Powitanie wiosny

Robimy sałatkę jarzynową

Dzieci zapoznały się z etapami przygotowania  oraz wykonywania sałatki jarzynowej. Wspólnie z koleżankami i kolegami z grupy kroiły przyniesione z domu warzywa, uczyły się posługiwać nożem, współpracowały. Dziekujemy rodzicom za przygotowanie produktów oraz przyborów potrzebnych do wykonania sałatki jarzynowej.

Gimnastyka

Od drugiego półrocza tak wyglądają nasze zajęcia ruchowe.

Urodziny Boryska

Dnia 06 marca Borys M.obchoził 5-te Urodznki. Wszystkiego najlepszego!

Czerwony Kapturek

oglądaliśmy bajkę pt. "Czerwony Kapturek" w wykonaniu aktorów z teatru Art-Re z Krakowa.

 

 

Dzień Kobiet

 Dnia 08 marca  tak dziewczynki świętowały!

Nagroda Anosi

Antosia K. otrzymala nagrodę od dyrekcji oraz pań przeprowadzających konkurs w przedszkolu.  Książeczkę Antosia wykonała w domu razem z rodzicami. Jeszcze raz grtulujemy!

Jaskółki wykonywane przez dzieci w DOKu

Urodziny Antosi

Urodziny Kasi

Urodziny Ani i Jonasza

Z wizytą w "Czerwonych Biedronkach"

Wraz z "Czerwonymi Biedronkami" uczyliśmy się niemieckiej zabawy ze śpiewem " A ram zam zam"

Zakładamy zielony kącik

Urodziny Juliana

Dzień Pączka

Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek!

A Bartkowa się zgodziła i mu pączki usmażyła!

Z wolontariuszami

Podczas zabaw z wolontariuszami z Gimnazjum poznawaliśmy gitarę.

Na warsztatach w RTI poznawaliśmy Francję

Nasze zimowe zabawy w ogrodzie przedszkolnym

Tak zjadamy obiad

GIMNASTYKA TO ZABAWA, DLA NAS DZIECI WAŻNA SPRAWA !

Prosimy, aby wszystkie dzieci przyniosły strój gimnastyczny( koszulka na krótki rękaw, spodenki ) w woreczku. Woreczek musi być podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka. Na metce koszulki i spodenek prosimy o wpisanie inicjałów dziecka. 

Dziękujemy

  Robimy ciasteczka dla lalek

  Dzieci robiły z masy solnej ciateczka dla lalek. Jedni wycinali foremkami, inni zaś sami nadawali kształt swoim ciasteczkom. Miło popatrzeć, gdy dzieci z radościa tworzą

  Lekcja ciszy i milczenia

  Zajęcia prowadzone były w ciszy i milczeniu. Porozumiewaliśmy się jedynie mimiką, gestem. Było trudno, ale poradziliśmy sobie ;) Pani była z nas dumna

  Urodziny Huberta

  Urodziny Lenki T. oraz Weroniki P. Wszystkiego Najlepszego

  Urodziny Uli

  Dnia 01.02.2017r. Ula P. ochodziła swoje 5-te Urodziny

  Kolorowa galaretka

  Sami zrobiliśmy sobie z owocowych galaretek deser. Był pyszny i wszystkim bardzo smakował.

  Taka jest zima

  Kiedy my się bawiiliśmy, Tosia powiesiła karmę dla ptaków.

  W bibliotece

  Zimą pamiętamy o głodnych ptakach

  Karmik dla ptaków z surowców wtórnych na konkurs

  Przy stole

  Mikołajki

  Pierniczki Huberta

  Hubercik S. przyniósł do przedszkola pierniczki,które upiekł w domu razem z mamą. Wprowadził nas w świąteczny nastrój. Dziękujemy mamie -pierniczki były pyszne!

   

   

  Zabawy na pierwszym śniegu

  Wąsy Marszałka

  Dzień Pluszowego Misia

  Imieniny Kasi

  ZABAWY Z WOLONTARIUSZAMI

  Wizyta w RTI

  Konkurs "Jesienne bukiety"

  Jesienne drzewa - zajęcia w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

  Poznajemy Irlandię

  Wyjazd do kina "Światowid" w Elblągu na bajkę animowaną pt."Dzielna syrenka i piraci z Kraboidów"

  Nasze zabawy plastyczne

  Zajęcia plastyczne w Domu Kultury

  Zajęcia które odbyły się w Domu Kultury, prowadzone były przez Panią Sylwię Żelesławską. Malowaliśmy nasze dłonie i odbijaliśmy je na kolorowej kartce. I co nam z tego wyszło? Śliczny jeż. Mogliśmy również bawić się kredkami, farbami, grami planszowymi. Pani Sylwia miała także przygotowane dla nas zagadki. Dziękujemy

  Malujemy paluszkami. Ale fajnie

  Urodziny Lenki

  Dnia 03.10.2016r Lena Z. miała 4-te Urodziny. A tak je obchodziła w przedszkolu:

  Wycieczka do parku

  W celu poszukiwania oznak jesieni wybraliśmy się do parku, Przy okazji skorzystaliśmy z placu zabaw.

  Dzień Chłopca

  Dnia 30 września świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Chłopca.

  Robimy zapasy

  Urodziny Karolka

  Dnia 21 września Karol K.miał 4-te Urodziny! A tak świętował:

  Pierwsza wycieczka

  Podczas wycieczki dzieci obserwowały ruch uliczny, poznawaly zasady bezpiecznego przechodzeniia przez jezdnię, poznały znak drogowy "Przejście dla pieszych" oraz "Sygnalizację świetlną" i wiele innych, spotykanych po drodze. Na wycieczce była z nami praktykantka, Pani Manuela.

  Urodziny Fabianka

  Dnia  18 września Fabian W. świętował swoje 4-te Urodziny!