Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Z wizytą w Bibliotece

„Biblioteka ciągle w grze” – pod takim hasłem w tym roku odbył się IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Dzieci Tęczowego Przedszkola w tym czasie odwiedzały Bibliotekę w Dzierzgoniu. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o pracy w bibliotece. Dowiedziały się, że oprócz wypożyczania książek, można wypożyczać również worki z zabawkami i grami edukacyjnymi. Miały możliwość obejrzenia bajki na dużym ekranie pt. „Geronimo Stilton” oraz prezentacji multimedialnej o piosenkarce – dzierzgoniance – Adzie Rusowicz. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Biblioteka moich marzeń – Biblioteka ciągle w grze” – zdobyły wyróżnienia oraz upominki.

Dziękujemy pracownikom biblioteki za przeprowadzenie atrakcyjnych i ciekawych zajęć bibliotecznych dla najmłodszych. Na pewno dzięki temu przedsięwzięciu dzieci wraz z rodzicami będą częściej odwiedzać bibliotekę.

Wróć