„Pomarańczowe Wiewiórki”

Krystyna Szewczun
Pomarańczowe Wiewiórki
Galeria grupy

Włączając się do akcji "Tygodnia Bibliotek 2021"

"Pomarańczowe wiewiórki" odwiedziły filię biblioteki w Żuławce Sztumskiej włączając się do akcji "Tygodnia Bibliotek 2021"

Założenie zielonej hodowli - siew owsa,rzeżuchy oraz sadzenie cebuli i przebiśniegów.

Dzień Kobiet

Dzień Kota

Dzieci potrafią odśnieżać chodniki ze śniegu. Brawo Wy !!!

Zabawy na śniegu !!

Bal Karnawałowy

Dam Babuni dwa kwiatuszki,

A dla Dziadka dwa całuski.

Piosenkę zaśpiewam też.

Bo ich kocham, przecież wiesz.

Mikołajki

Brawo Julka, Hubert i Michał !!! Dzieci wzięły udział w konkursie "Mikołajkowe skarpety".

Nagrody za udział w konkursie organizowanym przez MOPS w Dzierzgoniu - "Mamy siłę zatrzymać przemoc".DZIĘKUJEMY !.

Dzień Kredki

Dzień Św. Katarzyny

Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula

Prawa Dziecka

Listy do Mikołaja napisane, wysłane i teraz czekamy czy marzenia się spełnią.

Zdrowo się odżywiamy - samodzielne wykonanie zdrowych kanapek.

Język angielski jako zajęcie dodatkowe.

Dzień 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości.

Omlet - przygotowanie ciasta w/g przepisu Treflików.

Dzień dyni

Spis Rolny okiem malucha

Urząd Statystyczny w Gdańsku zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem: "Spis Rolny okiem malucha" dla dzieci w wieku

przedszkolnym. Dzieci z grupy "Pomarańczowe Wiewiórki" wzięły udział w/w konkursie. Celem konkursu było:

- rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci,

- przedstawienie przez dzieci Powszechnego Spisu Rolnego 2020,

- promowanie i popularyzowanie Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród dzieci przedszkolnych z wojwództwa pomorskiego.

Ogłoszenie wyników do 30 listopada. Czekamy i trzymamy kciuki.

Jeże z masy mączno - solnej.

Przygotowanie kompotów do grupowej spiżarni

Jesień to czas przygotowań do zimy. Ludzie zapełniają spiżarnie i piwnice owocowymi lub warzywnymi zapasami, a zwierzęta zbierają leśne

owoce i szukają ciepłego legowiska na zimę. Na zajęciach dzieci z gr. "Pomarańczowe Wiewiórki" poszerzały wiedzę na ten temat.

Wspólnie przygotowały kompoty ze śliwek, jabłek i gruszek do drupowej spiżarni.Uśmiech

Dzień Chłopaka i Pasowanie na Przedszkolaka

W dniu 30.09.2020 r. w Grupie "Pomarańczowe Wiewiórki" odbyły się 2 uroczystości - "Pasowanie na Przedszkolaka" i "Dzień Chłopaka".

Julia, Antoś, Mateusz, Kuba, Kaja i Krystian w dniu dzisiejszym wstąpiły w poczet przedszkolaków Tęczowego Przedszkola.

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i odznakę.

Natomiast dziewczynki złożyły życzenia i wręczyły chłopcom z Okazji ich Święta krawaty oraz drobny upominek.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Kochane Przedszkolaki życzymy Wam

cudownych chwil wypełnionych zabawą i nauką, ekscytującymi doświadczeniami, które płyną z odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Niech każdy dzień spędzony w grupie "Pomarańczowe Wiewiórki" będzie dla Was magicznym czasem pełnym uśmiechu i radości

Pani Krysia i Małgosia

W poszukiwaniu jesieni

Dzieci z grupy"Pomarańczowe Wiewiórki" wybrały się do parku na spotkanie z jesienią.
Obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów.
Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście, zbierały kasztany, żołedzie, kolorowe liście, które wzbogaciły nasz kącik przyrody.