„Pomarańczowe Wiewiórki”

Galeria grupy
Wycieczka do Izby Pamięci w Żuławce Sztumskiej
DZIEŃ NIEPODŁEGŁOŚCI

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodłegłośći Wiewióreczki spędziły ten dzień wyjątkowo.Najpierw wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.Następnie dzieci wspólnie wyrecytowały wiersz patriotyczny oraz  Ania  dla swoich kolegow i koleżanek wyrecytowala wiersz"Polak Mały".Dzieci otrzymały medale "Małych Patriotów" ,czapki Józefa Piłsudzkiego.Obejrzelimśy również film edukacjyjny "Polak Mały"w którym poznaliśmy skąd się wzieły nasze symbole narodowe.Głównym celem  było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku:)Bardzo dziękujemy mamie Igorka za przepyszne ciasto.

DZIEŃ JEŻA

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża z tej okazji dzieci z grupy Pomarańczowe Wiewiórki również obchodziły ten dzień.Dzieci poznały jaki tryb życia prowadzi jeż,co lubi jeśc,jak możemy mu pomagać.Dowiedzieliśmy się rówńież wielu ciekawostek m.in że jeż jest bardzo pożyteczny dla człowieka,żę  kolce młodych jeży nie kłują.Wykonaliśmy  równiez prace plastyczną z masy solnej i makaronu.Najpirew wspólnie przygotowaliśmy masę solną,następnie formowaliśmy kształ jeża i tworzyliśmy kolce z makaronu ,a oczka zrobiliśmy z ziela angielskiego.

Wspomnienie Wszystkich Świętych

Z zwiążku z Dniem 1 listopada czyli Wszystkich Świętych wybraliśmy sie na spacer na cmentarz w Żuławce Sztumskiej aby bliżej poznać święto i jego  ważne znaczenie dla nas

Jesienny spacer
Odiwedziny Pani Dominiki

Pewnego poranka przedszkolaków z naszej grupy odwiedziła Pani Dominika Kulik Dyrektor Szkoły Podtawowej w Bruku, a przybyła do nas aby  podziękować Wiewióreczką  za kartkę ,którą wyslaliśmy w dniu Dyrektora Szkoły Podstawowej.Były to bardzo miłe odwiedziny:)

Bal Jesienny

Tradycją w naszym przedszkolu jest iż przy pięknej porze roku jaką jest jesien odbywa się Bal Jesienny.Dzieci z grupy zaprezentowały przedsztwienie pantomime dziecięcą pod tytułem"Przyroda  budzi się"Występ był relizacją proektu Wzmacniamy Gminne Prezdszkola.Następnie dzieci mogły wspólnie z rodzicami bawić się balu przy muzyce z repertuaru dziecięcego choć nie tylko... która zapewnił nam Pan Sebastian Branecki.Były wspaniałe zabawy tworzyliśmy pociąg,taniec z balonikami.Bardzo dziekujemy rodzicom za wspólną i wspaniałą zabawe.

Dzien Listonosza i Dzien Pracownika Poczty Polskiej

Z okazji Dnia Listonosza dzieci z grupy Pomarańczowe wiewiórki wysały kartkę z najlepszymy życzeniami do listonosza Pana Ryszarda oraz wybraly sie na poczte w Żuławce Sztumskiej aby Pani Ani złożyć życzenia oraz  wręczyć  kwiatek z okazji Dnia Pracownika Poczty Polskiej.

Pieczenie jabłecznika

Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczegółnie, gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rąk. Według przepisu wspólnie z Wiewiórkami przygotowaliśmy składniki: mąkę, cukier, jaja, olej, cukier waniliowy, proszek do pieczenia oraz jabłka.Zmieszaliśmy wszystko i rozłożyliśmy owoce. Kiedy wszystko było gotowe nasz jabłecznik wylądował w piekarniku. Na efekty naszej pracy czekaliśmy z niecierpliwością. Kiedy ciasto było gotowe odbyła się wspólna degustcja. Jabłecznik w wykonaniu Wiewiórek wyszedł wyśmienity!

Dziekujemy Pani Joli ,Pani Karolinie i Pani Małgosi za pomoc w przygotowaniach:)

Dzień Chłopaka
Dzień Przedszkolaka
Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Również w naszej grupie zorganizowaliśmy dzień pełen atrakcji.Uroczyśćie wręczliśmy dyplomy oraz plakietki-zawieszki na plecak.
Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.
Wycieczka na skrzyżowanie

Przedszkolaki wraz ze swoją panią wybrały się na  wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad  ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe.
Dzieci przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.
Teraz  już każda "Wiewióreczka" wie ,jak należy zachowywać  się na ulicy,  gdzie może  przechodzić przez ulicę, na jakim świetle.

Nasze zabawy na placu
Spotkanie z Policjantem

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Dzierzgoniu z asp. sztab. Adamem Grzebyk. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.Wiewióreczki rónież mogły przyjżeć się z bliska  jak wygląda samochód policyjny. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.