W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU W DZIERZGONU<br /> EURO 2012 JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁO!

Dnia 22 maja 2012 r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem: „EURO 2012”. Celem konkursu było nawiązanie do czekającego nas wkrótce święta piłki nożnej, jakim jest EURO 2012, a także zainteresowanie dzieci różnymi technikami plastycznymi oraz rozwijanie twórczych zainteresowań, wyobraźni i fantazji.

W rywalizacji o nagrodę główną wzięły udział przedszkolaki z naszej placówki oraz dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sztumie, Samorządowego Przedszkola w Mikołajkach Pomorskich i Samorządowego Przedszkola w Starym Mieście.

Wyłonienie zwycięzców było nie lada wyzwaniem dla komisji oceniającej konkurs, gdyż wszystkie prace były ciekawe, zgodne z tematem i pomysłowe. Jury w składzie: B. Paczkowski, M. Wiśniewska, B. Koszewska i K. Szewczun podejmując ostateczną decyzję, przyznało nagrody autorom najlepszych prac.

W kategorii 3-4 latków nagrody zdobyły dzieci z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu:

I miejsce - Artur Czechowski

II miejsce - Tymon Pietrzela

III miejsce - Patrycja Rębisz

Zaś w kategorii wiekowej 5-6 latków nagrody przyznano:

I miejsce – Mateusz Nastały z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sztumie

II miejsce – Kacper Krysiak i Dawid Klimek z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu

III miejsce – Paweł Guzior z Przedszkola im. Kubusia Puchatka Sztumie.

Natomiast w kategorii na najładniejszy plakat:

I miejsce zdobyła grupa „ Motylki” z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu

II miejsce - grupa „ Myszki-Ciszki” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Sztumie

III miejsce grupa „ Zajączki” z Przedszkola w Mikołajkach Pomorskich.

Poza tym w konkursie zostało wyróżnionych bardzo dużo prac, które spodobały się komisji i które także nagrodzono.

Dzieci cieszyły się nie tylko z wręczonych dyplomów i otrzymanych nagród ale również zachwyciły się występami przedszkolaków. Dzieciom a szczególnie naszym gościom, podobała się piosenka „ Hit na EURO 2012” w wykonaniu dzieci z grupy „ Wiewiórki”. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania. W strojach polskich kibiców wykonały jeden z utworów na rozpoczęcie mistrzostw, co wzbudziło aplauz publiczności. Zaś piosenki z repertuaru Ady Rusowicz „ Za daleko mieszkasz miły”, „Mówiłeś, że mnie kochasz”, zaśpiewane przez Zuzię Skok i Paulinę Czechowską z grupy : „Iskierki” zachwyciły uczestników spotkania.

W przebraniu maskotek: Slawka i Slavko wystąpili- Oliwer Blejwas i Barosz Kamiński, którzy uczestniczyli wraz z Panią Dyrektor Barbarą Koszewską w rozdawaniu nagród. Wszystkie prace wywieszone są w hollu Tęczowego Przedszkola i można je oglądać i podziwiać do końca maja.

 

Organizatorki konkursu:
Lucyna Królikowska, Małgorzata Szewczun,
Małgorzata Bernacka i Izabela Nowak

Foto: W. Czechowska


 Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu