Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowy Bal Andrzejkowy

W dniach 24 – 25 listopada 2010 roku w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbył się TĘCZOWY BAL ANDRZEJKOWY. Uroczystość rozpoczęła się hymnem Przedszkola „Tęcza”. Panie dyrektor B. Koszewska i K. Szewczun dokonały ślubowania na Tęczowego Przedszkolaka. Dzieci złożyły przyrzeczenie, a następnie każda grupa otrzymała AKT PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Po czym pani dyrektor wprowadziła dzieci i rodziców w nastrój andrzejkowych wróżb zapalając „magiczną świecę” i opowiadając gawędę o tradycjach andrzejkowych. Przenosząc się w świat wróżb, marzeń i fantazji dzieci uczestniczyły w przygotowanych wróżbach np. Kolorowe losy, Koło przyszłości, Znaki; prezentowały przygotowane z rodzicami znaki zodiaku. Nie obyło się od wspólnych zabaw z rodzicami przy muzyce- taniec na gazecie, przy krzesełkach oraz wiele innych pląsów. Atrakcją wieczoru był taniec „Czarownic” w wykonaniu nauczycielek prowadzących zabawę. A także kawiarenka i loteria. Bal dostarczył wszystkim dużo wrażeń.

Dziękujemy tym którzy przyłączyli się do uatrakcyjnienia imprezy. Przede wszystkim Mamom za pyszne ciasta upieczone do kawiarenki i sponsorom: RTI, Firma Graff, ART.-PAP Mazur, KRAM, MIRIADA – p. Majewscy, Sklep Wielobranżowy - L. Machlik, Powiatowy Urząd Pracy, „Taka Chatka”- p. M. Cieśla, p. Kulas, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, PHU – M. Przeworski.

Organizatorki: M. Bernacka, I. Nowak, W. Machlik, M. Sugalska

Wróć