Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Spotkanie ze strażakiem

Dnia 09 czerwca 2015r. odbyła się wizyta strażaków. Podczas tego spotkania Pan Grzegorz Zawistowski - komendant OSP w Dzierzgoniu, przybliżył dzieciom zasady postępowania w przypadku pożaru oraz sposoby alarmowania służb ratowniczych. Zaprezentował naszym wychowankom ubranie specjalne, sprzęt do akcji ratunkowych i gaśniczych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Nasi podopieczni z wielką radością przymierzali hełm strażacki, aby poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwy strażak. Wszyscy mieli możliwość zobaczenia z bliska wozu bojowego oraz sprzętu znajdującego się w nim. Wielką frajdę naszym przedszkolakom sprawił Darii tata, Pan Roman K., który pokazał, w jaki sposób gasi się pożar, lejąc wodę z armatki oraz zaprezentował sygnały dźwiękowe w samochodu strażackiego.

Wróć