Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Dnia 08 czerwca gościliśmy w Tęczowym Przedszkolu ratownika medycznego Pana M.Figur, który przedstawił dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Ratownik powiedział również dzieciom, jak należy się zachować w sytuacjach, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Dzięki temu nasze przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.

Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (dzieci wiedzą, że trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, podać adres oraz co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Przedszkolaki uczyły się także, w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie, masaż serca oraz inne czynności związane z przywracaniem funkcji życiowych.

Pan ratownik zwrócił też uwagę, na właściwe przewożenie dzieci samochodem, poinformował je, że zawsze mają być w foteliku i w mocno zapiętych pasach. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.

Wróć