Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Spotkanie z Policjantem

Przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu, jak co roku miały możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z Policjantami z dzierzgońskiego Posterunku Policji. Do tej wizyty dzieci ze starszych grup wiekowych przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z niebezpieczeństwami grożącymi im w trakcie drogi do przedszkola, uświadomienie dziecka jak prawidłowo należy korzystać z drogi oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, na czym polega praca policjanta, jak wygląda jego mundur oraz jaki sprzęt jest potrzebny policjantom podczas służby. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały Policjantom, za wizytę śpiewając piosenkę oraz wręczając upominek. Serdecznie dziękujemy Policjantom z Posterunku Policji w Dzierzgoniu, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy i zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

Wróć