Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Spotkanie z Policjantem

W ramach realizacji tematu kompleksowego \"Bezpieczna droga do Przedszkola\" dnia 11 września 2009r. nasze Przedszkole odwiedził pan policjant - Dzielnicowy z Posterunku Policji w Dzierzgoniu. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, pałkę typu \"Tonfa\", odznakę \"Policjanta\" a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega praca Policjanta. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Wróć