Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

SPOTKANIE Z ARTYSTĄ – MALARZEM

W dniu 20.01.2010r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu został ogłoszony dla dzieci wszystkich grup wiekowych konkurs plastyczny pt.Zdrowy styl życia – naszym stylem życia.

Tego dnia gościem honorowym w naszym przedszkolu był artysta – malarz pan Zbigniew Chrostek (tata Zosi i Tomka, dzieci z naszego przedszkola). Pan Zbyszek opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał jak powstaje obraz oraz zaprezentował swoją twórczość, pokazując gotowe obrazy. Następnie wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o tym, co to znaczy wieść zdrowy styl życia, a w między czasie pan Zbyszek malował dzieciom sceny i zagadki związane z omawianym tematem.

Najciekawszą częścią zorganizowanych zajęć było malowanie – czarowanie, kiedy to dzieci wspólnie z artystą tworzyli ciekawe rysunki np. Oliwier zaczął rysować góry, z których pan Zbyszek wyczarował dinozaura, a Maciej chciał narysować samochód ciężarowy, z którego powstał wielki słoń.

Dzieci zachęcone tworzeniem prac, nagrodziły gościa gromkimi brawami i zaprosiły artystę na kolejne spotkanie. Na pamiątkę wspólnego malowania – czarowania dzieci otrzymały od artysty katalog obrazów ze specjalną dedykacją.

Panu Z. Chrostek serdecznie dziękują za przybycie i okazaną pomoc w otwarciu konkursu plastycznego organizatorki M. Szewczun i L. Królikowska

Wróć