„Zielone Skrzaty”

Żywa lekcja historii
Wizyta w Bibliotece
Urodziny Szymona
Przyjaciel przyrody to JA!!!
Zajęcia plastyczne w Domu Kultury
Urodziny Moniki
Robimy owocowe szaszłyki
Uwaga rodzice! Zaczynamy szczotkowanie zębów.

Bardzo proszę na poniedziałek 16 kwietnia o przygotowanie i zaopatrzenie dziecka w szczoteczkę, pastę do zębów oraz kubeczek. Wszystkie rzeczy podpisujemy imieniem i nazwiskiem.

Spotkanie z historykiem- panią Marysią Budzińską

9 kwietnia wraz z dziećmi z grupy "Żółte pszczółki" uczestniczyliśmy w spotkaniu ze znaną Dzierzgonianką- panią Marysią Budzińską. W trakcie tej wizyty, dowiedzieliśmy się ciekawostek dotyczących powstawania naszego miasta. Wszyscy bardzo uważnie słuchaliśmy, aby na koniec  aktywnie udzielać odpowiedzi na zadawane przez naszego gościa pytania. Bardzo dziękujemy pani Marii za ciekawe opowieści o naszym miasteczku.

Spacer po Dzierzgoniu

Z okazji 730- lecia nadania Praw Miejskich naszej miejscowości nasza grupa wraz z dziećmi z grupy "Czerwone Biedronki" poznawała zabytkową architekturę miasta. Oglądaliśmy Dzierzgoń z perspektywy, której jeszcze nie doświadczyliśmy.  Zobaczyliśmy także kamień, przy którym zatrzymał się Władysław Jagiełło.

Poszukiwanie niespodzianki od zajączka
Robimy samodzielnie kanapki
Dzień Kobiet

Wyjątkowo- bo w towarzystwie dzieci z grupy "Żółte Pszczółki", obchodziliśmy dziś to ważne dla wszystkich kobiet święto. Chociaż z naszej grupy dziewczynek było niewiele, to wszystkim chłopcy życzą wszystkiego najlepszego oraz szybkiego powrotu do zdrowia:)

Spotkanie z uczniami dzierzgońskiego liceum

Nasza grupa uczestniczyła w spotkaniu z dzierzgońskimi licealistami. To już drugi raz, kiedy młodzież pod kierunkiem pani Doroty Łastowskiej przedstawiła nam krótkie inscenizacje tematyczne. Tym razem tematyka dotyczyła zwierząt. Było to ciekawe podsumowanie tygodnia , w którym tematem przewodnim było zapoznanie ze zwierzętami z rózynych środowisk. Serdecznie dziękujemy naszym starszym koleżankom i kolegom za umielenie pobytu w przedszkolu.

Urodziny Zuzi
Walentynki w naszej grupie
Urodzinki Julci i Maksia
Nasza grupa na Balu Karnawałowym, a po balu słodki podwieczorek:)
Robimy wafelki
Urodziny Filipka
Urodzinki Antosia
Pierwsze zabawy na śniegu
Robimy sok

W ramach realizacji programu kulinarnego "Kulinarne przysmaki- co lubią przedszkolaki" przygotowywaliśmy sok owocowo-warzywny. Przy okazji poznaliśmy nowe urządzenie elektryczne jakim jest sokowirówka.

Urodzinki Antosi
Świąteczne spotkanie z uczniami dzierzgońskiego liceum

18 grudnia- na chwilę przed świętami spotkaliśmy się z uczniami dzierzgońskiego liceum, by posłuchać wierszy o tematce świątecznej, a także pośpiewać wspólnie kolędy. To miłe spotkanie zakończył poczęstunek przedszkolaków przez uczniów cukierkami i złożenie życzeń na czas Świąt oraz Nowego Roku.

Dekorujemy pierniczki
INFORMACJA

Bardzo proszę o przyniesienie na poniedziałek- 18.12.2017r.  pisaków spożywczych oraz różnych ozdóbek (posypki itp.) do ozdabiania pierniczków. Wszystko proszę podpisać imieniem dziecka.