„Błękitne Rybki”

2. Na naszym podwórku - Karta pracy cz. 4.  s. 62 – 69
  3. Wkrótce wakacje - Karta pracy cz. 4.  s. 70 – 80

Poznawanie świata

−   nazywanie ludzi różnych ras, określanie miejsc ich zamieszkania, warunków klimatycznych, w jakich żyją

−   poznawanie zwyczajów ludzi różnych  ras (ubiór, mieszkanie)

− zwracanie uwagi na zabawy dzieci z różnych regionów świata.

To ja

Poznawanie swojego ciała poprzez zabawy

− dostrzeganie swojej niepowtarzalności, a także niepowtarzalności innych, szanowanie jej.

Nasze bezpieczeństwo na co dzień Uświadomienie niebezpieczeństw wynikających z nieprzestrzegania zakazów

− poznawanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu

• bawienia się w miejscach niedozwolonych, np. przy ruchliwej ulicy, na zamarzniętym stawie
  • rozmawiania z obcymi ludźmi (niepodawanie danych osobowych oraz nieprzekazywanie informacji na temat rodziny), odchodzenia z nimi
  • jedzenia  nieznanych roślin, brudnych owoców
  • zbliżania się do nieznanych zwierząt, zwłaszcza  psów

− bezpieczne korzystanie ze sprzętu sportowego, przyborów, narzędzi, urządzeń znajdujących się na placu zabaw.

Dbamy o nasze zdrowie

Dbałość o higienę

− przebywanie na świeżym powietrzu; uczestniczenie w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

Poznajemy przyrodę

Lato

− obserwowanie, w sposób bezpośredni lub pośredni, zmian zachodzących w przyrodzie w wybranych środowiskach (np.: lesie, na łące).

Nasze bezpieczeństwo na co dzień Poznawanie zasad bezpieczeństwa, przestrzeganie ich

−   przestrzeganie odpowiedniego zachowania się podczas burzy, huraganu.

Nasz kontakt z techniką

Środki transportu

-        poznawanie różnych środków transportu: lądowego, wodnego, powietrznego.

Podziękowanie :)

Serdeczne podziękowanie dla rodziców i dzieci za tak przemiłą niespodziankę. Życzę również dużo zdrowia i czekam na spotkanie z dziećmi w przedszkolu :) Pozdrawiam

KOCHANE PRZEDSZKOLAKI

Wszyscy tęsknimy za sobą. Panie za dziećmi - Waszym uśmiechem, okazywaną radością. Dzieci natomiast za wspólnymi zabawami, zajęciami z rówieśnikami i Paniami. „ Błękitne Rybki” wypłynęły na głębokie wody, aby dodać otuchy swoim Paniom. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na spotkanie w przedszkolu

Dzień Kobiet - uroczystość grupowa

Urodziny Aleksandra

Urodziny Michała

Zabawy tangramem

Film edukacyjny w DOK - poznajemy planety

Urodziny Bartka

Urodziny Nicole i Emila

CZEKOLADOWY AUTOBUS - warsztaty dla dzieci

Urodziny Poli

Walentynki - dziękujemy mamie Oliwiera za walentynkowe słodkości :)

W oczekiwaniu na bal karnawałowy :)

Urodziny Juliana

Układamy puzzle

Dokarmiamy ptaki

Urodziny Nikodema - mam 6 lat :)

Urodziny Marysi - mam 6 lat :)

"Bajka o żabkach i żuczkach" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu

Wyjazd do teatru

Dzieci  w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na przedstawieniu pt: „Dziewczynka z zapałkami”.

Urodziny Jasia

Konkurs "Mikołajkowa cyferka 6"

Wszystkim rodzicom i dzieciom gratulujemy kreatywności i wspaniałych pomysłów.

Mikołajki

Ustroiliśmy choinkę w sali

dla

Firmy Dam - Rob