„Błękitne Rybki”

Galeria grupy
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Przedszkolaki z grupy " Błękitne Rybki" wystąpiły podczas 26 WOŚP prezentując wiersz, piosenkę i taniec. Mimo mrozu występy wyszły nam cudnie. Pragnę bardzo serdecznie podziekować wszystkim przybyłym dzieciom i rodzicom za poświęcony czas i wsparcie w tak szczytnym celu.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
W SKLEPIE Z ZEGARAMI
PIERNIK

W ramach realizacjii programu " KULINARNE PRZYSMAKI - CZYLI CO LUBIA PRZEDSZKOLAKI" tym razem robiliśmy piernik , który wyszedł przepysznie - MNIAM!!!

MIKOŁAJKI
UBIERAMY CHOINKĘ
"W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI"

W dniu 04 grudnia przedszkolaki obejrzały Baśń Muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali". Przedstawienie odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Dzieci nie tylko z zainteresowaniem oglądały spektakl, ale również brały czynny udział w wesołych konkursach i zabawach. Na koniec przedstawienia Mikołaj wręczył dla wszystkich grup prezent. Z balonikiem w ręku i w świetnym humorze wróciliśmy do naszego przedszkola.

Pyszna i zdrowa sałatka jarzynowa
Robimy placki ziemniaczane
DZIEŃ PLUSZOWEGO MIASIA
ODBLASKOWE KAMIZELKI DLA BŁĘKITNYCH RYBEK

Dzieci z grupy " Błękitne Rybki" zostały obdarowane odblaskowymi kamizelkami, które zakupili Państwo Burdyńscy - rodzice naszej Matyldy. Przedszkolaki wraz z Panią pragną jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za zakup kamizelek, dzięki którym cała grupa będzie bardziej widoczna podczas wyjść poza teren przedszkola. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

CZWORONOŻNY PRZYJACIEL W PRZEDSZKOLU

Dzisiejszego dnia naszą grupę odwiedził niezwykły gość. Był to czworonożny przyjaciel naszej koleżanki Mai z grupy " Niebieskie Smerfy" - PIES SKIPI. Maja opowiedziała nam o swoim pupilu, o tym jak się nim opiekuje i jak spędzają razem czas.

KISZENIE KAPUSTY
WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI...

W środę 4 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Błękitne Rybki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy miał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

W SKLEPIE OWOCOWO - WARZYWNYM

Dzieci z grupy " Błękitne Rybki" udały się na wycieczkę do sklepu owocowo-warzywnego, aby zobaczyć jakie dary z sadu i ogrodu można tam kupić. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą. Nazywały owoce i warzywa, które można nabyć w sklepie, określały ich kształt i kolor. Poznały także zawód sprzedawcy.  Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Pragniemy serdecznie podziękować Paniom ze  sklepu TESCO za mile spędzony czas i możliwość  udziału w interesujących zajęciach. DZIĘKUJEMY!!!

W SADZIE I OGRODZIE

W  piękny jesienny dzień  przedszkolaki z grupy " Błękitne Rybki" wybrały się na jesienną wyprawę do sadu i ogrodu warzywnego, gdzie oglądały jesienne warzywne "okazy" oraz drzewa owocowe. Wrażenia z wycieczki zostały uwiecznione na zdjęciach w poniższej galerii.

DZIEŃ CHŁOPAKA

W Dniu Chłopaka wszystkich chłopakom i tym dużym i tym małym wszystkiego co najlepsze: mnóstwa radości,zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Dzieci z grupy
Dzieci z grupy Błękitne Rybki aktywnie spędziły czas podczas zabaw na placu rekreacyjno - sportowym NESTLE w Dzierzgoniu
WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE - POZNAJEMY ZNAKI DROGOWE I UTRWALAMY ZASADY PRZECHODZENIA PRZEZ ULICĘ

DRODZY RODZICE!!!

Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany ubezpieczeniem swojego dziecka w PZU w naszym przedszkolu, to proszę zgłosić się do nauczycielki grupy w celu wpisania sie na listę i uiszczeniu opłaty w wysokości 34 zł ( rok szkolny 2017/18). Wysokość składki została ustalona z trójką grupową i nauczycielką.( może być ona inna niż w innych grupach przedszkolnych).

ZABAWY DOWOLNE W BŁĘKITNYCH RYBKACH
ODWIEDZINY WOLONTARIUSZEK

Naszą grupę odwiedziły wolontariuszki Młodzierzowej Rady ,aby przeprowadzić z nami wywiad do szkolnej gazetki "ZGRZYT" na temat pracy strażaka. Oczywiście poradziliśmy sobie bez problemów a udzielane przez nas odpowiedzi ukarzą sie w najbliższym wydaniu gazetki.Dziękujemy za wybranie naszej grupy do realizacji waszego zadania i za odwiedziny w naszej sali.

GRUPA BŁĘKITNE RYBKI - WITA