Błękitne Rybki”

Wychowawca
mgr Wioleta Czechowska
Galeria grupy
  

  DZIEŃ MAMY I TATY

  Znalezione obrazy dla zapytania dZIEŃ MAMY I TATY ŻYCZENIA

  PIKNIK SŁUŻB MUNDUROWYCH W ELBLĄGU


  11 maja dzieci z grupy „ Błękitne Rybki” i „ Niebieskie Smerfy” z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu wybrały się na wycieczkę autokarową do Elbląga, gdzie o godzinie 12:00 na terenie Ośrodka Szkolenia Łączności 16 Batalionu Dowodzenia , przy ul. Królewieckiej odbył się FESTYN SŁUŻB MUNDUROWYCH. Mogliśmy zobaczyć stanowiska takich organizacji, jak: Służba Więzienna, Policja, Nadleśnictwo Elbląg, Orkiestra Wojskowa z Elbląga, Oddział Żandarmerii Wojskowej z Elbląga czy Służby Celno-Skarbowej . Braliśmy udział w:
  • Konkursach z nagrodami – przeciąganie liny, skoki w workach,
  • Pokazach sprzętu i wyposażenia,
  • Pokonywaliśmy tor przeszkód dla rekrutów „Krew, pot, łzy”
  • Oglądaliśmy występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga;
  • Pokaz wyszkolenia i pracy psa służbowego, działań Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej oraz działania ratownictwa technicznego zastępów PSP;
  • Mogliśmy strzelać z broni do tarcz.
  Na zakończenie naszej wycieczki każdy mógł skosztować pysznej żołnierskiej grochówki. W prezencie każdy przedszkolak dostał flagę Polski i długopis w barwach wojskowych.
  W ten piękny, słoneczny piątek miło spędziliśmy czas, mieliśmy dużo wrażeń i możliwości poznania pracy służb, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.
  Przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola pragną bardzo serdecznie podziękować Panu plutonowemu Pawłowi Chwesiuk tacie Lenki z grupy „ Błękitne Rybki” za pomoc w organizacji tak ciekawej wycieczki.
  BARDZO DZIĘKUJEMY.

  " TYDZIEŃ BIBLIOTEK"

  DZIEŃ EUROPY

   

  Przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola w dniu dzisiejszym uczestniczyły w obchodach Dnia Europy na pikniku europejskim w Dzierzgoniu. Braliśmy udział w konkurencjach i zabawach, korzystaliśmy z dmuchańców. Każdy został poczęstowany watą cukrową, popcornem oraz piciem. Na zakończenie wykonane zostały pamiątkowe zdjęcie z maskotką Syriusz i każdy z uczestników dostał balon.Dziękujemy

  Wycieczka na łąkę

  Zabawa w teatr

  Warsztatach Udzielania Pierwszej Pomocy tym razem z udziałem dzieci z grup " Błękitne Rybki" i " Niebieskie Smerfy".

  Spotkanie z historykiem Panią Marią Budzińską

  Pyszne, smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe .

  DZIEŃ KOBIET

  Dzieci z grupy " Błękitne Rybki" podczas zajęć plastycznych " Kolorowe dinozaury" w pracowni plastycznej Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  Przedszkolaki z grupy " Błękitne Rybki" wystąpiły podczas 26 WOŚP prezentując wiersz, piosenkę i taniec. Mimo mrozu występy wyszły nam cudnie. Pragnę bardzo serdecznie podziekować wszystkim przybyłym dzieciom i rodzicom za poświęcony czas i wsparcie w tak szczytnym celu.

  Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

  W SKLEPIE Z ZEGARAMI

  PIERNIK

  W ramach realizacjii programu " KULINARNE PRZYSMAKI - CZYLI CO LUBIA PRZEDSZKOLAKI" tym razem robiliśmy piernik , który wyszedł przepysznie - MNIAM!!!

  MIKOŁAJKI

  UBIERAMY CHOINKĘ

  "W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI"

  W dniu 04 grudnia przedszkolaki obejrzały Baśń Muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali". Przedstawienie odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Dzieci nie tylko z zainteresowaniem oglądały spektakl, ale również brały czynny udział w wesołych konkursach i zabawach. Na koniec przedstawienia Mikołaj wręczył dla wszystkich grup prezent. Z balonikiem w ręku i w świetnym humorze wróciliśmy do naszego przedszkola.

  Pyszna i zdrowa sałatka jarzynowa

  Robimy placki ziemniaczane

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MIASIA

  ODBLASKOWE KAMIZELKI DLA BŁĘKITNYCH RYBEK

  Dzieci z grupy " Błękitne Rybki" zostały obdarowane odblaskowymi kamizelkami, które zakupili Państwo Burdyńscy - rodzice naszej Matyldy. Przedszkolaki wraz z Panią pragną jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za zakup kamizelek, dzięki którym cała grupa będzie bardziej widoczna podczas wyjść poza teren przedszkola. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

  CZWORONOŻNY PRZYJACIEL W PRZEDSZKOLU

  Dzisiejszego dnia naszą grupę odwiedził niezwykły gość. Był to czworonożny przyjaciel naszej koleżanki Mai z grupy " Niebieskie Smerfy" - PIES SKIPI. Maja opowiedziała nam o swoim pupilu, o tym jak się nim opiekuje i jak spędzają razem czas.

   KISZENIE KAPUSTY

   WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI...

   W środę 4 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Błękitne Rybki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy miał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

   W SKLEPIE OWOCOWO - WARZYWNYM

   Dzieci z grupy " Błękitne Rybki" udały się na wycieczkę do sklepu owocowo-warzywnego, aby zobaczyć jakie dary z sadu i ogrodu można tam kupić. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą. Nazywały owoce i warzywa, które można nabyć w sklepie, określały ich kształt i kolor. Poznały także zawód sprzedawcy.  Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Pragniemy serdecznie podziękować Paniom ze  sklepu TESCO za mile spędzony czas i możliwość  udziału w interesujących zajęciach. DZIĘKUJEMY!!!

   W SADZIE I OGRODZIE

   W  piękny jesienny dzień  przedszkolaki z grupy " Błękitne Rybki" wybrały się na jesienną wyprawę do sadu i ogrodu warzywnego, gdzie oglądały jesienne warzywne "okazy" oraz drzewa owocowe. Wrażenia z wycieczki zostały uwiecznione na zdjęciach w poniższej galerii.

   DZIEŃ CHŁOPAKA

   W Dniu Chłopaka wszystkich chłopakom i tym dużym i tym małym wszystkiego co najlepsze: mnóstwa radości,zdrowia, szczęścia i pomyślności.

   Dzieci z grupy

   Dzieci z grupy Błękitne Rybki aktywnie spędziły czas podczas zabaw na placu rekreacyjno - sportowym NESTLE w Dzierzgoniu

   WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE - POZNAJEMY ZNAKI DROGOWE I UTRWALAMY ZASADY PRZECHODZENIA PRZEZ ULICĘ

   DRODZY RODZICE!!!

   Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany ubezpieczeniem swojego dziecka w PZU w naszym przedszkolu, to proszę zgłosić się do nauczycielki grupy w celu wpisania sie na listę i uiszczeniu opłaty w wysokości 34 zł ( rok szkolny 2017/18). Wysokość składki została ustalona z trójką grupową i nauczycielką.( może być ona inna niż w innych grupach przedszkolnych).

    ZABAWY DOWOLNE W BŁĘKITNYCH RYBKACH

    ODWIEDZINY WOLONTARIUSZEK

    Naszą grupę odwiedziły wolontariuszki Młodzierzowej Rady ,aby przeprowadzić z nami wywiad do szkolnej gazetki "ZGRZYT" na temat pracy strażaka. Oczywiście poradziliśmy sobie bez problemów a udzielane przez nas odpowiedzi ukarzą sie w najbliższym wydaniu gazetki.Dziękujemy za wybranie naszej grupy do realizacji waszego zadania i za odwiedziny w naszej sali.

    GRUPA BŁĘKITNE RYBKI - WITA

    Wróć
    Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

    Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

    to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

    Sala
    Tęczowego Przedszkola
    w Dzierzgoniu
    2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu