Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

RODZINNY EKO- PIKNIK W PRZEDSZKOLU

Dnia 28 maja bieżącego roku na placu Tęczowego Przedszkolaw Dzierzgoniu odbył się RODZINNY EKO-PIKNIK pt:„Cztery Żywioły”. Celem spotkania było podsumowanie całorocznej pracy z dziećmi z zakresu przyrody i ekologii oraz wzmacnianie więzi rodzinnych.

Mimo niesprzyjającej aury pogodowej zawołaliśmy „Niech tam pada, niech tam leje, ja się bawię ja się śmieję” i rozpoczęliśmy wesołą zabawę. Tuż przy wejściu czekały na dzieci kolorowe baloniki, natomiast cały zapas dziecięcej energii można było spożytkować na kolorowym dmuchanym zamku i zjeżdżalni a także po przyspieszonym „kursie prawa jazdy” można było samodzielnie poprowadzić samochód. Wszyscy mieli możliwość obejrzeć bajkę ekologiczną w wykonaniu dzieci z grup 5-letnich pt.: Czarownice z lasu, narobią hałasu”. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z żywiołami - dzieci szukały ukrytego w piasku „skarbu”, malowały kamienie, puszczały bańki mydlane, łowiły rybki a także brały udział w quizie ze strażakiem. Dla łasuchów było pyszne ciasto, sok i kiełbaski z grilla.

Nad wszystkim królowała wesoła muzyka i śpiew p. Sławka Buzanowskiego, który graniem rozpędzał nam chmury i zachęcał do wesołych tańców i pląsów.

Jednak i tego dnia pogoda nie dała za wygraną i to ona rozesłała nas do domów. Ale mimo wszystko zabawa była udana a dzieci zadowolone.

Z radością będziemy oczekiwać kolejnych wspólnych spotkań piknikowych.

Organizatorki:
Małgorzata Szewczun
Małgorzata Bernacka
Patrycja Sidor

Wróć