Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Żółte Pszczółki”

Wychowawcy
mgr Małgorzata Bernacka
mgr Agnieszka Lewandowska
Żółte Pszczółki
Galeria grupy

Urodziny Julka

Julek W. jest już sześciolatkiem! A tak 15 lutego świętował swoje Urodziny. Jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Koncert
Kabarety Szkolne

Wzięliśmy udział w IX Przeglądzie Kabaretów Szkolnych pod haslem "Miłość niejedno ma imię". Występy odbyły się 14 lutego, czyli w Walentynki.

Urodziny Uli

Ula ma już 6 lat! Świętowała w przedszkolu swoje Urodziny, które obchodziła 01.02. 2018r. Jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego!

Urodziny Lenki i Weroniki

Tak Lenka T i Weronika P. świętowały swoje 6-te Urodziny, które obchodziły 29 stycznia! Jeszcze raz Życzymy dziewczynkom Wszystkiego Najlepszego!

Wystawa książek kucharskich

Dz

Wystawa książek kucharskich

Dziekujemy rodzicom za udostepnienie książek kucharskich, które zostały wystawione w hollu, w ramach realizacji Program "Kulinarne przysmaki,czyli co lubią przedszkolaki". 

Za to właśnie lubimy zimę!
Urodziny

Jako pierwszy swoje szóste Urodziny obchodził Bartek M. Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego!  A świętował je właśnie tak:

Pierniczki Bożonarodzeniowe

Tradycją  Świąt Bożego Narodzenia jest pieczenie pierniczków, Dlatego Hubert S. upiekł z mamą pierniczki i częstował nas w przedszkolu. Mniam, mniam! A my postanowiliśmy sami udekorować pierniczki, które przyniosła Pani Małgosia. Ale były pyszne!

Spotkanie z Mikołajem :)
Mikołaj-malowanie farbami plakatowymi - praca zespołowa
Zabawy figurami geometrycznymi
Smacznie i zdrowo! Ciąg dalszy ;)
Smacznie i zdrowo!

W ramach autorskiego programu " Kuchenne porzysmaki - co lubią przedszkolaki" nasze pociechy same robią dwa razy w  miesiącu pyszne i zdrowe kanapki. Popatrzcie jak dobrze im idzie ;)

Bal Kucharza

 Bardzo dziękujemy Pani Iwonie Grochulskiej - mamie Kasi oraz Pani Magdalenie Komorowskiej - mamie Antosi za pyszne ciasta marchewkowe. Dzieci miały okazję również spróbować chlebka bananowego zrobionego przez jedną z mam. Dziękujemy również za ciasto marchewkowe Pani Małgorzacie Bernackiej - wychowawczyni grupy "Żółte Pszczółki". Było kolorowo, pysznie i zdrowo ! :) 

Baśń muzyczna pt. "W tajemniczej Krainie Krasnali"

W ramach prezentu mikołajkowego dzieci pojechały do Malborka na baśń muzyczną pt. "W tajemniczej Krainie Krasnali". Przedstawienie odbyło się w auli I Liceum Ogólokształcącego. Dzieci z zainteresowaniem oglądały bajkę i brały czynny udział w konkursach i zabawach.

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

Z okazji Dnia Pluszowego Msia dzieci przyniosly do przedszkola swoje pluszaki i cały dzień spędziły ze swoją najlepszą przytulanką, jaką jest Pluszowy Miś.

Góra Grosza!
Koktajl owocowy

W ramach realizacji programu "Kulinarne przysmaki, czyli co lubią przedszkolaki" zrobiliśmy sobie koktajl owocowy. Dzieci poznały działanie i wykorzystanie urządzenia elektrycznego jkim jest blender. Przy okazji dzieci poznały źrodło witamin, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dzieci w wieku przedszkolym.

Obiad

Po raz pierwszy w przedszkolu  do obiadu używaliśmy noża. Wiemy już, jak się z niego korzysta.

Drodzy rodzice!

Pragniemy poinformować, iż zebranie z rodzcami podsumowujące obserwację wstępną odbędzie się dnia 27 listopada o godzinie 17:00.

Uczestniczyliśmy podczas obchodów " Katarzynek"
Smakowało nam upieczone przez nas ciasto
Ciasto marchewkowe

Realizując program: "Kulinarne Przysmaki", upiekliśmy marchewkowe ciasto z produktów, które przyniosły dzieci z domu. A przy tym dzieci miały okazje poznać działanie urządzeń elektrycznych, zachowując zasady bezpieczeństwa, szczególnie podczas korzystania z nich. 

W sklepie elektrycznym
Wizyta w Lecznicy zwierząt

Realizując temat "Moje domowe zwierzątko", wybraliśmy się na wycieczkę do Lecznicy Weterynaryjnej. Pan J. Komorowski opowiedział dzieciom o swojej pracy i zapoznal przedszkolaków z wyposażeniem sklepu weterynaryjnego. Dzieci również obejrzały rózne zwierzątka:rybki akwariowe oraz chomiki i myszki. Na koniec wizyty, dziadek Antosi K. poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami.

Urodziny Kingi!

Tak dnia 04 listopada Kinga P. świętowała swoje 5-te urodziny!

Wycieczka na cmentarz

Tuż przd Dniem Wszystkich Świętych dzieci poznawały tradycje palenia zniczyi stawiania kwaiatów na grobach zmarłym z rodziny oraz znajomym. Dzieci udały się również na Cmentarz Parafialny i zapaliły znicz przy krzyżu wszystkim zmarłym. 

 

 

 

Kiszenie kapusty

Kisząc kapustę, wzbogaciliśmy nasze zapasy na zimę.

Jesień, ach to ty...
Sałatka owocowa
Robimy zapasy na zimę.
Zabawy na Podwórku NESTLE
Dzień Chłopca!

Tak obchodziliśmy Dzien Chłopca. Dziewczynki wręczyły chłopcom krawaty z napisem \\\"Super Chłopak\\\" i zaśpiewały chłopcom STO LAT!

Kolory parku jesienią

W poniedziałek tj. 25 września wybraliśmy się do Parku Miejskiego w celu poszukiwania oznak jesieni. Dzieci poznawały oraz nazywały wybrane drzewa i krzewy a także porównywały ich wygląd. Szczególną uwagę zwróciły na charakterystyczne liście i owoce jarzębiny, klonu, debu i kasztanowca. Dokonywały podziału drzew na liściaste i iglaste. zbierały dary jesieni i zaprzyjażniały się z drzewami. Ale najważniejszym celem wycieczki byo przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego.

Pierwsza wycieczka

Podczas wycieczki dzieci uczyły się zasad bepiecznego przechodzenia przez ulicę i poznawały niektóre znaki drgowe. Wiedzą już , jak wygląda znak \\\"Przejście dla pieszych\\\".

A tak było w Dzień Przedszkolaka!
Wiemy jak wygląda sygnalizator świetlny!

Realizując temat kompleksowy:  Bezpieczny przedszkolak na drodze, dzieci poznały kolory sygnalizacji świetlnej oraz jej zasady.

Urodziny Fabiana!
Drodzy rodzice!

Pragnę poinformować, iż składka na ubezpieczenie dziecka tj. PZU na rok szkolny 2017/18 wynosi 39,99 zł. Większość rodziców w naszej grupie zadeklarowała tę opcję. Zatem  bardzo proszę zainteresowanych rodziców o  zgłoszenie się do nauczycielki grupy i wpisanie się na listę oraz  uiszczenie  podanej kwoty do końca miesiąca września. Na listę osób objętych ubezpieczeniem należy wpisać pesel dziecka.

URODZINY

Dnia 05.09.2017r Ola M. świętowała swoje 5-te urodzinki. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Nasz pierwszy wspólny obiad.
Pierwszy dzień w przedszkolu w Nowym Roku Szkolnym!
Wróć
Facebook