top


PRZENOŚNE PLANETARIUM W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU

W maju mieliśmy niepowtarzalną okazję gościć w naszym przedszkolu przenośne planetarium.  Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu a nasze  przedszkolaki to bardzo dzielne i ciekawe świata dzieci, dlatego bardzo chętnie chciały wejść do środka. Okazało się, że w środku było jeszcze bardziej niesamowicie niż na zewnątrz. Kiedy wszystkie dzieci usiadły w kręgu, nad głowami rozgwieździło się niebo i rozpoczęła się bardzo ciekawa projekcja. Można było zobaczyć wiele różnych astronomicznych procesów, a w śród nich: ruch Ziemi i innych planet wokół Słońca, gwiazdozbiory zodiakalne. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej przygody. To pierwsza wizyta planetarium w naszym przedszkolu, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia, bo takie zajęcia są bardzo atrakcyjne i jednocześnie niesamowicie pouczające.

Krystyna Szewczun


 Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu
Facebook