Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

PRZENOŚNE PLANETARIUM W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU

W maju mieliśmy niepowtarzalną okazję gościć w naszym przedszkolu przenośne planetarium.  Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu a nasze  przedszkolaki to bardzo dzielne i ciekawe świata dzieci, dlatego bardzo chętnie chciały wejść do środka. Okazało się, że w środku było jeszcze bardziej niesamowicie niż na zewnątrz. Kiedy wszystkie dzieci usiadły w kręgu, nad głowami rozgwieździło się niebo i rozpoczęła się bardzo ciekawa projekcja. Można było zobaczyć wiele różnych astronomicznych procesów, a w śród nich: ruch Ziemi i innych planet wokół Słońca, gwiazdozbiory zodiakalne. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej przygody. To pierwsza wizyta planetarium w naszym przedszkolu, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia, bo takie zajęcia są bardzo atrakcyjne i jednocześnie niesamowicie pouczające.

Krystyna Szewczun

Wróć