Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Przegląd teatrzyków dziecięcych „W krainie baśni”

W dniu 22.04.2015r. w Starym Polu odbył się przegląd teatrzyków dziecięcych, na którym zaprzyjaźnione przedszkola z okolicy mogły zaprezentować swoje aktorskie talenty. W tym roku motto przewodnie brzmiało „W krainie baśni”. Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu zaprezentowało znaną i lubianą bajkę pt. „Czerwony kapturek”. Innowacyjnym pomysłem były przygotowane przez nauczycieli przedszkola kukiełki oraz nietypowa scenografia.

Występ dzieci urozmaicały w trakcie śpiewania piosenki oraz humorystyczne dialogi bohaterów. Jury miało duży kłopot z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie każdy zespół aktorski zajął pierwsze miejsce z zaznaczeniem co jury podobało się najbardziej. W nagrodę dzieci otrzymały dla placówki piękne stroje do wykorzystania w innych przedstawieniach, a paniom wręczono podziękowania za przygotowanie małych aktorów.

Małgorzata Jabłońska
Patrycja Sidor

Wróć