Obecnie odwiedza nas osób - 3     Odwiedzin dziś: 71    Odwiedzin wczoraj: 141    Odwiedzin wszystkich: 186939

Mamo, tato pobaw się ze mną !

W tym roku szkolnym Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu podjęło się realizacji projektu „Mamo, tato pobaw się ze mną !”. Głównym celem projektu jest stworzenie warunków do stymulowania rozwoju dzieci w wieku 4-5 lat poprzez aktywny udział rodziców.

Cele szczegółowe projektu:

• rozwijanie umiejętności dzieci w zakresie edukacji plastycznej, muzycznej oraz z zakresu języka angielskiego
  • podniesienie świadomości i wiedzy rodziców na temat rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci
  • kształtowanie aktywnych postaw wśród rodziców w ramach działań wychowawczo dydaktycznych przedszkola
  • pomoc merytoryczna rodzicom w wychowaniu dziecka,
  • integracja rodziców przedszkolaków, której celem jest świadomość swojej roli
  • wspólna zabawa edukacyjna rodzica z dzieckiem, która odbywa się na terenie przedszkola, poza godzinami pracy rodziców

18.02.2014r. spotkanie pierwsze „Zabawy muzyczno-plastyczne” Zajęcia warsztatowe, na których rodzice wraz z dziećmi nauczyli się tańczyć „Polkę cygańską”. Na warsztatach rodzice mieli możliwość poznać zabawy muzyczno - ruchowe, których dzieci uczą się w przedszkolu. Ponadto każde z rodziców wykonało wspólnie ze swoim dzieckiem „gazetową spódniczkę”, która była niezbędnym elementem do interpretacji ruchowej do piosenki „Dżungla”. Humory podczas warsztatów bardzo dopisywały. Zajęcia sprawiły wiele radości zarówno dzieciom jak i rodzicom.

15.05.2014r. spotkanie drugie „Wyruszamy w podróż pociągiem” Spotkanie miało charakter zajęć logopedycznych, które poprowadziła pani Małgorzata. Pani Małgosia zabrała uczestników spotkania w podróż pociągiem, w sprytny sposób wplatając w nią atrakcyjne zabawy logopedyczne. Rodzice poznali ciekawe sposoby na pracę z dzieckiem w formie różnorodnych zabaw.

21.05.2014r. spotkanie trzecie „Przedszkolaki mówią po angielsku” Zajęcia warsztatowe z zakresu języka angielskiego odbyły się pod hasłem „Kolory”. Na zajęciach dzieci przypominały sobie nazwy kolorów w języku angielskim. Pani Dorotka przygotowała różnorodne zabawy, które wzbudzały wiele emocji a także wymagały wysiłku od dzieci i rodziców. Na warsztatach panowała bardzo radosna atmosfera. Dzieci i mamy były zachwycone, a czas spędzony na nauce poprzez zabawę bezcenny.