Obecnie odwiedza nas osób - 4     Odwiedzin dziś: 72    Odwiedzin wczoraj: 141    Odwiedzin wszystkich: 186939

rok szkolny 2015 / 2016

CHCEMY ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM

Tęczowe Przedszkole  w Dzierzgoniu zorganizowało konkurs ekologiczny pn. „Chcemy oddychać czystym powietrzem”.

Przed wykonaniem plakatów dzieci na zajęciach wychowawczo – dydaktycznych dowiedziały  się od swoich pań: co to jest powietrze?, jak wygląda?, czy takim samym powietrzem oddycha się w mieście i w lesie?, czy lepiej jeździć samochodem, czy rowerem?, dlaczego nie wolno palić śmieci w domowych piecach? itp. Nauczycielki przedstawiły źródła zanieczyszczeń powietrza: naturalne (wybuchy wulkanów, pożary lasów, huragany) oraz związane z działalnością człowieka (komin, ognisko, samochód, papieros, wypalanie traw).. Dzieci zostały uświadomione, że za stan jakości powietrza w swoim otoczeniu odpowiedzialny jest każdy człowiek, że same mają wpływ na powstawanie zanieczyszczeń, na ochronę powietrza i że powinny reagować na negatywne działania innych osób (np. rodziców, rodzeństwa).

Rysunki kredkami czy farbami – to tylko niektóre z pomysłowych sposobów pokazania ważnego tematu ekologicznego. Konkurs zachęcił dzieci do budowania właściwych zachowań i reagowania na nieprawidłowe działania, takie jak zanieczyszczanie środowiska.

Fundatorem nagród dla dzieci w postaci ozdobnych krzewów była Pani burmistrz Elżbieta Domańska. Krzewy te zostaną posadzone wraz z dziećmi na terenie przedszkola.

Drzewa, pnącza i krzewy nie tylko zdobią otoczenie, lecz również leczą przyrodniczo miejski organizm i ratują nas od groźnych chorób.

- L. Królikowska, K. Szewczun, M. Machlik

• Zdjęcie: r_DSC_0795.JPG

ZIELONY KĄCIK PRZYRODY

przedszkolny konkurs organizowany przez

L. Królikowską, W. Machlik, K. Szewczun

Udział wzięły wszystkie grupy. Każda z grup w nagrodę otrzymała drzewko, które zasadzi w ogrodzie przedszkolnym.

• Zdjęcie: r_DSC_0821.JPG
  • Zdjęcie: r_DSC_0822.JPG
  • Zdjęcie: r_DSC_0816.JPG
  • Zdjęcie: r_DSC_0818.JPG
  • Zdjęcie: r_DSC_0817.JPG
  • Zdjęcie: r_DSC_0819.JPG
  • Zdjęcie: r_DSC_0815.JPG

KONSTRUUJE Z MAMĄ I TATĄ

przestrzenne budowle z kartonowych pudełek

Konkurs organizowany dla rodziców i dzieci przez L. Królikowską, W. Czechowską, P. Sidor

• Zdjęcie: r_SAM_0351.JPG
  • Zdjęcie: r_SAM_0359.JPG
  • Zdjęcie: r_SAM_0350.JPG
  • Zdjęcie: r_SAM_0249.JPG
  • Zdjęcie: r_SAM_0357.JPG
  • Zdjęcie: r_SAM_0353.JPG
  • Zdjęcie: r_SAM_0360.JPG
  • Zdjęcie: r_SAM_0354.JPG
  • Zdjęcie: r_SAM_0250.JPG

INSTRUMENT MUZYCZNY

przedszkolny konkurs organizowany przez

Wioletę Czechowską i Małgorzatę Jabłońską

Udział wzięły wszystkie grupy Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu

RODZINA TO SIŁA

przedszkolny konkurs plastyczny

dla rodziców i dzieci organizowany przez

Małgorzatę Bernacką i Izabelę Nowak

• Zdjęcie: r_DSCN9515.JPG
    • Zdjęcie: r_DSCN9508.JPG
    • Zdjęcie: r_DSCN9510.JPG

OZDOBA BOŻONARODZENIOWA

przedszkolny konkurs plastyczny dla rodziców i dzieci

organizowany przez

Wioletę Czechowską i Małgorzatę Jabłońską

Wszystkie wykonane ozdoby wzięły udział w konkursie, na które oddawali głosy rodzice naszych przedszkolaków. Spośród 100 ozdób wybrano pięć dekoracji z największą ilością głosów, które otrzymały nagrody przygotowane przez naszą placówkę. Pozostałe ozdoby po zakończeniu konkursu, można było zakupić. Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na wzbogacenie bazy przedszkola w atrakcyjne zabawki i pomoce dydaktyczne.

OSOBY NAGRODZONE W KONKURSIE NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

• I miejsce – ozdoba nr 95 wykonana przez MAKSYMILIANA CIERLICKIEGO z gr. „Pomarańczowe Tygryski” ( 115 głosów)
    • II miejsce – ozdoba nr 86 wykonana przez HUBERTA SAWICKIEGO z gr. „Czerwone Biedronki” ( 70 głosów)
    • III miejsce – ozdoba nr 77 wykonana przez KACPRA KAKOWSKIEGO z gr. „Niebieskie Smerfy” ( 53 głosy)
    • IV miejsce – ozdoba nr 84 wykonana przez KACPRA ŻOŁĄDŹ z gr. „Pomarańczowe Tygryski” ( 39 głosów)
    • V miejsce – ozdoba nr 43 wykonana przez WOJCIECHA GRZYBOWSKIEGO z gr. „ Błękitne Rybki” ( 30 głosów)

GRATULUJEMY!!!

LAURKA DLA KATARZYNY – XI KONKURS PLASTYCZNY

Z OKAZJI ŚWIĘTA GMINY - DNIA PATRONKI

W konkursie udział wzięły dzieci z grup 4 -5- 6 – letnich Tęczowego Przedszkola. W nagrodę przedszkolaki otrzymały prezent w postaci słodyczy. Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie i ich opiekunom GRATULUJEMY! Życzymy dalszych sukcesów.

NASZ PRZYJACIEL JEŻYK - ogólnopolski konkurs plastyczny

związany z obchodami „Dnia Jeża”

organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 2 w Chemie

pod patronatem Bliżej Przedszkola

Udział wzięły dzieci z grupy:

• „Czerwone Biedronki”- wychowawca - Małgorzata Bernacka, Agnieszka Lewandowska
        • „Zielone Skrzaty” – wychowawca - Izabela Nowak
        • „Niebieskie Smerfy” – wychowawca – Wiesława Machlik, Krystyna Szewczun

• Zdjęcie: r_DSCN9164.JPG
        • Zdjęcie: r_DSCN9167.JPG
        • Zdjęcie: r_DSCN9160.JPG
        • Zdjęcie: r_DSCN9159.JPG

JESIENNY LIŚĆ - przedszkolny konkurs plastyczny

organizowany przez dyrekcję Tęczowego Przedszkola

Pierwszy przedszkolny konkurs plastyczny  „JESIENNY LIŚĆ” rozstrzygnięty. Każda z grup przedszkolnych miała do wykonania jesienny liść z wykorzystaniem nowatorskich metod plastycznych. W przedszkolnym hollu powstała wystawa pięknych jesiennych liści wykonanych z:  korków, makaronu, malowanych palcami i dłońmi,  wyklejanych  wacikami i naturalnymi liśćmi oraz stemplowane.  Werdykt nie był łatwy wszystkie grupy zostały nagrodzone dużymi kolorowankami.

• Zdjęcie: r_7.jpg
        • Zdjęcie: r_5.jpg