Obecnie odwiedza nas osób - 4     Odwiedzin dziś: 52    Odwiedzin wczoraj: 89    Odwiedzin wszystkich: 186939

Muzyczne Spotkania

W Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu realizowane jest zadanie "Edukacja przez muzyke" zgodnie z Planem Rozwoju Placówki. Wzbogaceniem podstawowej edukacji muzycznej dzieci są cykliczne spotkania z osobami muzykującymi z naszego miasta. Służy to integracji wszystkich grup wychowanków, poznawaniu instrumentów muzycznych, rozwijaniu wrażliwości muzycznej.

Na zaproszenie nauczycielki p. M. Sugalskiej odbyły się spotkania z muzykami – panem R. Dubickim i p. M. Przybyszem. Dzieci poznały zasady gry na instrumentach dętych i strunowych oraz z zainteresowaniem wysłuchały koncertu.

Dnia 13 marca przedszkolaki obcowały z instrumentami na wystawie zorganizowanej w grupie "Kotków", gdzie wspólnie bawiły się przy znanych melodiach granych przez panią Lucynę K. oraz Małgorzatę i Bogdana B. "Pieski małe dwa" - dzieci nuciły jeszcze podczas innych zajęć.

Dnia 26 marca dzieci z grup 4 - 6 latków poznały kolejny instrument - organy. Wysłuchały mini koncertu w wykonaniu p. Sławka B. w Kościele Parafialnym w Dzierzgoniu. Przed koncertem p. Sławek krótko opowiedział o budowie organów, o ich remoncie. Dzieci zachowywały się godnie, stosownie do miejsca.

Dnia 10 czrewca 2009r. odbyło się IV i ostatnie w tym roku szkolnym muzyczne spotkanie. Gościliśmy zespół taneczny "Jumping Goats" czyli "skaczące kózki" z Zespołu Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Dzierzgoniu pod opieką pani Anny Lip, który zaprezentował tańce szkockie. Na początku dzieci pięcioletnie zatańczyły "Polkę cygańską" i "Koszyczek". Podczas występów wszystkie dzieci dobrze się bawiły i klaskały w rytm slyszanej muzyki.