Obecnie odwiedza nas osób - 4     Odwiedzin dziś: 72    Odwiedzin wczoraj: 141    Odwiedzin wszystkich: 186939

Szkolenie o próchnicy

Dnia 23.11.2015 r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbyła się edukacja dzieci z grup „Pomarańczowe Tygryski” i „Błękitne Rybki” wraz z rodzicami w ramach projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom jak ważny problem w dzisiejszych czasach stanowi próchnica. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji dbania o higienę jamy ustnej, na której zapoznane zostały z prawidłowym szczotkowaniem zębów i konsekwencjami jej zaniedbania. Każdy mały uczestnik otrzymał zestaw niezbędny do mycia ząbków oraz ulotkę informacyjną, a placówka certyfikat potwierdzający udział w projekcie wydany przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Wioleta Czechowska
Małgorzata Jabłońska