Obecnie odwiedza nas osób - 3     Odwiedzin dziś: 65    Odwiedzin wczoraj: 96    Odwiedzin wszystkich: 186939

"Żółte Słoneczka"

Wychowawca

mgr Wiesława Machlik

Galeria grupy

Urodziny Majki

Dzień bez zabawek

Wystawa klocków LEGO

Dzień Matki

Wycieczka do Jerzwałdu

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”

POZNAJEMY ŻYCIE PSZCZÓŁ

4 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z mistrzem pszczelarstwa Panem Aleksandrem Rębaczem. Podczas spotkania dzieci:

• poznały zwyczaje pszczół
  • oglądały żywe pszczoły w szklanym ulu
  • wykonały świeczkę z wosku pszczelego,
  • kosztowały miodek na wafelku.

Poznajemy nasze miasto

Zajączek w Przedszkolu

Warsztaty z rodzicami

Dzień Kobiet

Zajęcia plastyczne w DOK

Sadzimy cebulę

Dzień bez zabawek

Zajęcia plastyczne - Bałwanek

Grosz dla Zwierzaka

Zakończyła się zbiórka groszy dla Schoniska w Elblągu organizowana przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Nasza grupa 23 stycznia uzbierane grosze przekazała Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do akcji.

Przygotowanie do Balu Karnawałowego

Spotkanie z Mikołajem

Zajęcia plastyczne w DOK

Andrzejki

28 listopada w naszej grupie odbyły się "Andrzejki". Dzieci poznały tradycje andrzejkowe. Zabawiły się przy piosence „Czary mary”. Natomiast podczas wróżb "Kolorowe losy", "Kim będę", „Wędrujące kubeczki” - przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się co je może spotkać w bliskiej i dalekiej przyszłości. Potem miały możliwość pobawić się przy piosenkach dla dzieci, było bardzo wesoło.

Robimy zdrowe kanapki

Ćwiczenia gimnastyczne

Zabawy z wolontariuszami

14 listopada nasza grupa gościła wolontariuszy z Gimnazjum im Jana Pawła II w Dzierzgoniu. Starsi koledzy na początku zaśpiewali dzieciom kilka dziecięcych piosenek przy akompaniamencie gitary. Dzieci miały możliwożć poznać instrument muzyczny, który bardzo je zaciekawił. Następnie gimnazjaliści mogli podziwiać występy przedszkolaków. Skoczna muzyka i tańce zachęciły wolontariuszy do wspólnych pląsów przy muzyce co wywołało u dzieci wiele radości. Dziękujemy wolontariuszom za tak mile razem spędzony czas.

Dzieci podczas zajęć plastycznych

Koncert w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

w wykonaniu zespołu PUDŁO

pod kierunkiem pana Marka Czarneckiego.

Spacer wokół Szkoły Podstawowej

i odwiedziny w grupie "Zielone Żabki"

Zabawy na placu przedszkolnym

Grosz dla zwierzaka

Nasza grupa aktywnie włączyła się w organizowanie po raz trzeci zbiórkę groszy przez Gminną Koalicję na rzecz Rozwoju Bibliotek dla Schroniska w Elblągu. Akcja trwa przez trzy miesiące (listopad – grudzień – styczeń). Uzbierane we współpracy z rodzicami grosze tuż po zakończeniu akcji przekażemy Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu. Dzięki takim przedsięwzięciom uczymy dzieci od najmłodszych lat właściwej postawy wobec zwierząt.

Myjemy ząbki

Dzieci podczas zajęć lepić „jeże” z masy solnej.

DZIEŃ CHŁOPCA

Jak co roku 30 września obchodzony jest w Tęczowym Przedszkolu Dzień Chłopca. Dziewczynki z grupy „Żółte Słoneczka” przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki – korony oraz książeczki. Po złożeniu życzeń wspólnie zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku.

Dzieci podczas zajęć z języka angielskiego

Na zajęcia z języka angielskiego dzieci oczekują z niecierpliwością. Odbywają się w naszej grupie w każdą środę. Dzieci chętnie uczestniczją we wszystkich zabawach, które przygotowuje dla nich Pani Magda.

Wydzieranka - owoce

Sałatka owocowa

WYCIECZKA DO PARKU

W piękny słoneczny poniedziałek dzieci z naszej grupy wybrały się na wycieczkę do parku, gdzie zaobserwowały jak wygląda park jesienią - zmiany w wyglądzie i kolorze liści, drzew i krzewów. Po wycieczce grupa wzbogaciła kącik przyrody w dary jesieni zebrane w parku - kolorowe liście, kasztany, żołędzie i szyszki.

Zabawy w sali