Obecnie odwiedza nas osób - 4     Odwiedzin dziś: 72    Odwiedzin wczoraj: 141    Odwiedzin wszystkich: 186939

Mali aktorzy

Dnia 25.04.2013r. dzieci pięcioletnie z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu wzięły udział w PRZEGLĄDZIE TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH o tematyce ekologicznej pod hasłem: "Ziemia- planeta zielona". Organizatorem Przeglądu było Przedszkole w Starym Polu, a miejscem prezentacji sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

Celem Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych było:

• wprowadzenie przedszkolaków w świat teatru,
  • kształtowanie umiejętności pokonywania tremy podczas publicznego występu,
  • aktywizacja kulturalna środowisk dziecięcych,
  • rozwijanie poczucia odpowiedzialności za czystość otoczenia oraz segregację śmieci.

Nasze przedszkolaki z gr."Słoneczka" i "Wiewiórki" zaprezentowały bajkę pt.: "Czarownice z lasu, narobią hałasu". Dzieci na scenie Gminnego Ośrodka Kultury mogły poczuć się jak prawdziwi artyści. Z przejęciem i wielkim zaangażowaniem i odgrywały swoją rolę. Dlatego zaprezentowana prze nich bajka wywołała zainteresowanie wśród widzów, czego niewątpliwym dowodem były gromkie brawa.

W przygotowaniu kostiumów dla naszych małych aktorów, aktywnie włączyli się rodzice, którzy przeszli najśmielsze nasze oczekiwania. Stroje były prześliczne i pasowały do tematu przedstawienia.

Za ciekawie przedstawioną bajkę dostaliśmy wyróżnienie i otrzymaliśmy dyplomy a także wiele nagród.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było zwiedzenie Przedszkola w Starym Polu, smaczny obiad oraz słodki poczęstunek.

Odpowiedzialne za przygotowanie dzieci
M. Bernacka