Obecnie odwiedza nas osób - 5     Odwiedzin dziś: 73    Odwiedzin wczoraj: 141    Odwiedzin wszystkich: 186939

DZIEŃ ZIEMI

Jak co roku w kwietniu obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku szkolnym obchody tego święta przygotowały dzieci z grupy "Jeżyki" i "Motylki" przedstawiając inscenizację pt. "EKO? KAPTUREK I EKOLOGIA", która miała na celu dostrzeganie dodatnich i ujemnych zjawisk w otaczającym nas środowisku i wyciagnięcie z tego odpowiednich wniosków, poznanie ekologicznych sposobów wyrzucania śmieci oraz poznanie celów i sposobów segregowania odpadów.

Po obejrzeniu inscenizacji każda grupa zaprezentowała transparent z hasłem ekologicznym, z którym wszyscy wspólnie zrobiliśmy przemarsz ulicami naszego miasta wykrzykując nasze hasła, chcąc w ten sposób świętować urodziny naszej planety Ziemi oraz zwrócić uwagę mieszkańców Dzierzgonia na dbanie o środowisko. Po powrocie na teren przedszkolny każda grupa otrzymała prezenty za wykonanie transparentu, które zakupione zostały dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom za przygotowanie strojów a Panu Wojciechowi Budzińskiemu za pomoc w uzyskaniu środków na zakup nagród oraz za odwiedziny naszego przedszkola w tak ważnym dla nas dniu.

Organizatorki:
Lucyna Królikowska