Obecnie odwiedza nas osób - 2     Odwiedzin dziś: 65    Odwiedzin wczoraj: 96    Odwiedzin wszystkich: 186939

Grupa "Słoneczka"

Wychowawcy

mgr Wiesława Machlik
lic. Wioleta Czechowska

Galeria grupy

Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu

Dzieci uczestniczyły w Tygodniu Bibliotek organizowanym przez Bibliotekę Publiczną. Na spotkaniu chętnie słuchały ciekawostek o pracy w bibliotece. Dzieci wzięły udział w organizowanym przez bibliotekę konursie plastycznym ph. "Biblioteka moich marzeń. Biblioteka ciągle w grze". Kilkoro dzieci zostało wyróżnionych i otrzymało dyplomy z umoninkiem. Dzięki takim przedsięwzięciom zachęcamy dzieci do wspólnego czytania książek z rodzicami oraz do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Wizyta w bibliotece Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu

Charytatywna zbiórka nakrętek

Nasza grupa włączyła się w charytatywną akcję zbierania plastikowych nakrętek organizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dzierzgoniu. Dzieci gromadziły nakrętki, segregowały wg kolorów a następnie przekazały dla chorego chłopca.

Wycieczka do Parku Ruchomych Dinozaurów w Malborku

Wizyta w szkole

Warsztaty z rodzicami

Spotkanie z historykiem Panią Marią Budzińską

Spacer po Dzierzgoniu

TŁUSTY CZWARTEK

16 lutego od samego rana świętowaliśmy „Tłusty czwartek”. Mama Oliwii sprawiła nam niespodziankę przynosząc faworki. Wszyscy usiedliśmy do suto zastawionego stołu i zajadaliśmy się ze smakiem. Bardzo dziękujemy mamie Oliwii za tak smaczną i miłą niespodziankę.

W tym dniu w przedszkolu na podwieczorek były pyszne pączki. Teraz dzieci na pewno wiedzą jak wygląda i smakuje faworek oraz pączek.

Walentynki

Zabawy ze spadochronem

Ćwiczenia gimnastyczne to ulubione zajęcie dzieci. Dlatego urozmaicamy je wykorzystując różne przybory. Tym razem wspaniale bawiliśmy się ze spadochronem, który rozwija i wzbudza zaufanie oraz współpracę między dziećmi.

Malowanie

Dzieci poznają różne techniki plastyczne. Tym razem malowaliśmy białą farbą z dodatkiem pasty do zębów na niebieskim tle na temat "Zimowe zabawy". Dzieci w ten sposób rozwijały wyobraźnię i inwencę twórczą. Powstały dzięki temu ciekawe prace.

Bal karnawałowy

Dzieci podczas przerwy między tańcami i zabawami karnawałowymi udały się do sali na słodki poczęstumek i picie.

Mikołajki

6 grudnia dzieci przyszły w czerwonych ubrankach oraz mikołajowych czapkach. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na odwiedziny Mikołaja. Dzień ten umilili nam wolontariusze z dzierzgońskiego Gimnazjum. Wspólne zabawy i pląsy przy muzyce sprawiły przedszkolakom wiele radości. Otrzymane prezenty i zdjęcie z Mikołajem były nie lada przeżyciem dla każdego dziecka.

Andrzejki

30 listopada w naszej grupie odbyły się "Andrzejki". Dzieci poznały tradycje andrzejkowe. Podczas wróżb "Kolorowe losy", "Kim będę", Wędrujące buty", "Imiona" - przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się co je może spotkać w bliskiej i dalekiej przyszłosci. Zabawy i pląsy przy muzyce sprawiły wiele radości, ale najwięcej wrażeń dostarczył taniec na gazecie.

Zajęcia rytmiki

Dzieci podczas zajęć rytmiki bawią się i uczą. Poznają ciekawe zabawy, piosenki oraz instrumenty muzyczne przyniesione przez pana Marka. Tym razem poznały instrument, którego nazwa brzmi DIGERIDOO - długi kij bambusowy.

Wycieczka do parku

W piękny jesienny poniedziałek dzieci z naszej grupy wybrały się na wycieczkę do parku, gdzie zaobserwowały jak wygląda park jesienią - zmiany w wyglądzie i kolorze liści, drzew i krzewów. Poza spacerem alejkami parku dzieci skorzystały z okazji i mogły się pobawić na placu zabaw, który mieści sie w samym środku parku. Po wycieczce każda grupa wzbogaciła swoje kąciki przyrody z darów jesieni zgromadzonych w parku - kolorowe liście, kasztany, żołędzie i szyszki.

Zabawy w sali

Urodziny

W dalszym ciągu tradycją naszej grupy jest obchodzenie urodzin. W tym dniu solenizant staje się "Królem" bądź "Królową". Pozostałe dzieci śpiewają STO LAT, wymyślają różne życzenia a jubilat częstuje cukierkami i otrzymuje laurkę wykonaną przez dzieci.

urodziny Oskara

urodziny Jakuba