Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola wystąpiły na Festiwalu Ady Rusowicz

W dniu 06 czerwca 2012r w Zespole Szkół im. Cypriana Kamila Norwida odbył się FESTIWAL PIOSENKI ADY RUSOWICZ. Było to spotkanie upamiętniające obecnie obchodzony Rok Ady Rusowicz z cyklu „Znani Dzierzgonianie”.

Wcześniej przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną dotyczącą życia piosenkarki, natomiast dnia 06 czerwca nadszedł moment na zaprezentowanie utworów wspominanej już wcześniej artystki- Ady Rusowicz.

Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu. Dzieci z grupy „Iskierki” zaprezentowały dwie piosenki. Pierwszą wykonała Paulinka Czechowska wraz z chórkiem ( O.Góral, M. Czalej, I. Hrynkiewicz, T. Tur, M. Maczyszyn) śpiewając piosenkę pt. „Za daleko mieszkasz miły”, natomiast Zuzanna Skok wystąpiła wraz z akompaniamentem gitar- (K.Przybysz, M. Falkiewicz, M. Markowicz) śpiewając utwór pt. „Mówiłeś, że mnie kochasz”.

Po występie nasi mali artyści otrzymali gromkie brawa, gdyż wszystkim uczestnikom tego spotkania występ najmłodszych wykonawców bardzo się podobał. A my cieszymy się z tego, iż długie przygotowania do występu zostały docenione.

Małgorzata Jabłońska i Mirosława Zapała

Wróć