top


PRZEDSZKOLAKI BRAŁY UDZIAŁ W ZMAGANIACH SPORTOWYCH

Dnia 06 czerwca bieżącego roku sześciolatki z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu wzięły udział w I MINI OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKA w Starym Mieście. W spartakiadzie sportowej dzieci z grup „Słoneczka” i „Wiewiórki” rywalizowały z drużyną z Samorządowego Przedszkola w Mikołajkach Pomorskich, przedszkolakami ze Sztumu z Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka oraz z samymi gospodarzami spartakiady z Samorządowego Przedszkola w Starym Mieście.

Oprócz konkurencji sportowych każda z grup miała za zadanie przygotować transparent z hasłem sportowym, proporzec prezentujący drużynę oraz okrzyk rozgrzewający do zmagań sportowych i jednolite stroje. Nasze przedszkolaki w zielonych koszulkach chętnie uczestniczyły we wszystkich konkurencjach i nie obyło się bez współzawodnictwa między nauczycielkami. Zaś punktacji dokonało jury w składzie: Dyrektorki Przedszkoli oraz wójt gminy Stary Dzierzgoń Marek Turlej

Zawody sportowe odbywały się na boisku, przy muzyce, pląsach i piosenkach podczas całej spartakiady. Do sportu i rywalizacji przygrywał nam Pan Sławek Buzanowski.

Atmosfera na imprezie była wspaniała, humory wszystkim dopisywały. Spotkanie zakończyło się rozdaniem dyplomów i medali oraz wspólnym grillowaniem.

Nauczycielki grup
M. Bernacka, W. Machlik i W. Czechowska


 Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu