Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Powitanie Wiosny

Dnia 20 marca dzieci z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu uroczyście żegnały zimę i witały wiosnę. Wiosenne spotkanie rozpoczęło się hymnem przedszkolnym „Tęcza”, następnie odbyła się część artystyczna – dzieci z każdej grupy odgadywały zagadki, śpiewały piosenki i recytowały wiersze o tematyce wiosennej.

Kolorowe stroje naszych przedszkolaków sprawiły, iż poczuliśmy nadejście nowej pory roku . Po wysłuchaniu części artystycznej, Pani Dyrektor przekazała kosz wiosennych kwiatków – bratków, do wysadzenia na rabatkach przedszkolnych. Później wszystkie dzieci wraz z opiekunami przeszły ulicami miasta oraz udały się nad rzekę, gdzie radosnymi okrzykami i grą na instrumentach perkusyjnych pożegnały „Marzannę – zimową pannę”.

W radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola sadziliśmy bratki a także bawiliśmy się na placu przedszkolnym w prawdziwie wiosennym nastroju.

M. Bernacka
W. Machlik

Wróć