„Pomarańczowe Wiewiórki”

Pomarańczowe Wiewiórki
Galeria grupy

Uroczyste pożegnanie starszaków

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykowały się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej. 20 czerwiec, był to wyjątkowy dzień dla całej naszej przedszkolnej społeczności. Tego dnia odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków, które w tym roku odchodzą do szkoły. Dzieci wspaniale zaprezentowały program artystyczny były wierszyki, piosenki i tańce. Emocji nie brakowało… Na zakończenie Starszaki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz prezent . Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za zaangażowanie w pracę przedszkola. Ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie starszaki – UDANYCH WAKACJI I POWODZENIA W SZKOLE!

Dzień Strażaka

W związku z obchodami Dnia Strażaka grupa Pomarańczowe Wiewiórki odwiedziła jednostkę OSP w Żuławce Sztumskiej. Panowie i Panie Strażacy pokazali nam Remizę, wóz strażacki, sprzęt którego używają podczas akcji. Przymierzaliśmy strój strażacki i kręciliśmy korbą syreny strażackiej.

Warsztataty plastyczne w grupie

Wiosenne nastroje dominujące wśród przedszkolaków znalazły swe ujście na warsztatach plastycznych w grupie Pomarańczowe wiewiórki zatytułowanych "Wiosna kolorowa". Spotkanie rozpoczęło się wspólnym tańcem przy dźwiękach wiosennej, radosnej piosenki. Następnie dzieci wraz z rodzicami wykonały piękny kolorowy obraz.Bardzo dziękujemy za przybycie rodzicom i miło atmosferę.

Spotkaliśmy się z uczniami na balu karnawałowym

Na zaproszenie P. dyrektor A. Pielak grupa "Pomarańczowe Wiewiórki" odwiedziła Szkołę w Bruku. Spotkaliśmy się z uczniami na balu karnawałowym. Wspólnie bawiliśmy się i uczestniczyliśmy w różnych, ciekawych konkursach. A ponieważ był to Tłusty czwartek nie zabrakło smacznych pączków. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły i całej Radzie Pedagogicznej za spotkanie i wspaniałą zabawę.

Wycieczka do kulkolandi

Dzieci z grupy Pomarańczowe Wiewiórki były 9.11.2022r na wycieczce w kulkolandi. Uśmiechu, radości i zabawy nie było końca.

Pomarańczowe Wiewiórki na zajęciach w bibliotece

Pomarańczowe Wiewiórki na zajęciach w bibliotece wykonały piękne zakładki do swoich książek. Następnie wybraliśmy się do Izby Pamięci, która znajduje się tuż obok przedszkola. Dzieci z zaciekawieniem oglądały i uważnie słuchały informacji o każdym rekwizycie. Oglądały stare zdjęcia mieszkańców z widokami naszej miejscowości.

Dzień pracowników Poczty Polskiej

Wiewióreczki wybrały się z upominkiem do pracowników Poczty Polskiej z okazji ich świeta. Radosci i zaskoczenia nie było końca.

Mali kucharze

W dniu 19.10.2022r. pięknie zapachniało w naszym przedszkolu, tym razem mali kucharze z grupy Pomarańczowe wiewiórki zapoznali się z przepisem na pyszne gofry. Dzieci pod okiem Pani Ani z świetlicy z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski robota. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!!! Było słodko, smacznie a głównym dodatkiem do gofrów była, bita śmietana,dżem i posypka.

Zajęcia biblioteczne

Dzieci z grupy Pomarańczowe Wiewiórki uczestniczyły dzisiaj w zajeciach bibliotecznych, na których poznały pracę bibliotekarza, regulamin biblioteki oraz zasady dbania o książki. Wysłuchały opowiadania o darach jesieni i otrzymały odznakę przyjaciela książki.

2019 - 2024 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu