„Pomarańczowe Wiewiórki”

Wychowawca
mgr Daria Zima
Pomarańczowe Wiewiórki
Galeria grupyDrodzy Rodzice !!!

Serdecznie witamy po wakacjach! :)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 Września o godz. 9.00 w sali Pomarańczowych Wiewiórek:)

( proszę o zabranie obuwia zmiennego).

Do miłego zobaczenia! :)

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Wiewiórkach

  Dzień Mamy i Taty połączony z wycieczką w Żuławskiej Kolei Ogrodowej

  Wyjazd do Sztumskiego Centrum Kultury na spektakl : " Baśnie Braci Grimm"

  Urodzinki Błażeja

  Urodzinki Zuzi

  Urodzinki Krzysia

  Urodzinki Magdy

  Urodziny Majki J

  Relaksacja, czyli czytanie dzieciom bajki przez zaproszonego rodzica - mamę Kacpra R.

  Siejemy nowalijki

  Wiosenne porządki na placu zabaw!

  Dzień Kobiet - 8 Marca

  Dzieci z grupy " Pomarańczowe Wiewiórki" z okazji Dnia Kobiet zaprosiły do świetlicy wiejskiej Panie ze Stowarzyszenia z Żuławki Sztumskiej. Przedszkolaki przygotowały piosenki , wiersze oraz taniec żydowski w części artystycznej, po czym wręczyły Paniom własnorecznie wykonane laurki oraz żonkile:) Panie również poczęstowały dzieci słodkościami oraz zaśpiewały dzieciom piosenkę:) Po występach odbył się słodki poczęstunek dla Pań - kawa i ciasto. 

  Tego Dnia także chłopcy z grupy wręczyli dziewczynkom kwiatki z okazji ich święta oraz złożyli życzenia. Dziewczynki tego szczególnego dnia miały na głowach korony - by czuły się wyjątkowo:)

  Jeszcze raz Wszystkim Paniom z okazji ich święta - Wszystkiego Najpiękniejszego!!! :)

   

   

  W pobliskim sklepie

  Gimnastyka

  Robimy kolorowe kanapki!

  "Dzień Pączka" u Wiewióreczek

  Panie Policjantki ze Sztumu odwiedziły nasze Przedszkole

  22 lutego Panie Policjantki z Komendy Policji w Sztumie odwiedziły dzieci z grupy " Pomarańczowe Wiwiórki" :). Panie Policjantki odbyły rozmowę z dziećmi na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu oraz na podwórku. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji oraz dowiedziały się również jak wygląda "pozycja bezpieczna". Dzieci były zachwycone spotkaniem i na koniec w podziękowaniu wręczyły naszym Szanownym Gościom własnoręcznie wykonaną laurkę oraz kwiatki:) 

  Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!

  Zabawy na placu przedszkolnym

  Urodzinki Majki

  Urodzinki Huberta!!!

  " Pomarańczowe Wiewiórki" zwiedzają Izbę Pamięci w Żuławce Sztumskiej:)

  Zabawy ruchowe na placu zabaw

  Dzień Babci i Dziadka

  31 Stycznia odbyła się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą przybyli zaproszeni goście ( babcie i dziadkowie:). Uroczystość rozpoczęliśmy występem artystycznym dzieci , które pięknie zaśpiewały trzy piosenki oraz bardzo ładnie wyrecytowały wiersze ,po czym wnuczęta wręczyły ukochanym baciom i dziadkom własnoręcznie wykonane serduszka. Podczas słodkiego poczęstunku w międzyczasie odbyły się konkursy , w których brały udział wnuczkowie oraz dziadkowie i babcie:). min:" dziadek - fryzjer", " taniec z babcią", " Poznam swojego wnuczka/wnuczkę po nosie", " nawijanie włoczki przez babcie".. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałą zabawę i przemiłą atmosferę Drogim Babciom i Dziadkom:)) Żyjcie w zdrowiu 200 lat!!!

  troszkę się u nas pozmieniało

  Dzień Otwarty

  18 stycznia w naszym przedszkolu w sali" Pomarańczowych Wiewiórek" odbył się Dzień Otwarty , na który przybyli rodzice z dziećmi NIE uczęszczającymi do przedszkola. Dzieci z rodziacmi brały udział w zabawch z chustą animacyjną oraz wykonały na koniec serduszko dla Babci I Dziadka na zbliżające się ich Święto. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie oraz za mile spędzony czas i wspaniałą zabawę!

  " Pomarańczowe Wiewiórki" bawią się na Balu

  Zabawy na śniegu !!!

  Dzieci ubierają choinkę w Kościele w Żuławce

  22 Grudnia jak co roku ,tradycyjnie , przedszkolaki z Żuławki w pobliskim Kosciele parafialnym ubierały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami: szyszkami oraz gipsowymi aniołakmi. 

  W Bibliotece !!!

  Dzieci wybrały się na spotkamie z Panią bibliotekarką. Dowiedziały się na czym polega praca Pani w Bibliotece , jak należy się zachowywać w takim miejscu ( regulamin ), zadawały pytania oraz odpowiadały na pytania Pani. Przedszkolaki oglądały ksiązki, zapoznały się z miejscem oraz Pani Ania przeczytała dzieciom bajkę. Następnie dzieci narysowały listy do Św. Mikołaja ( narysowały to co chcą dostać pod choinkę :) a Pani zaadresowała kopertę i wysłaliśmy list z rysunkami do Świętego Mikołaja:)) Dzieci również korzystały z dostępnych w bibliotece gier i układanek a na konieć wypożyczyliśmy ksiązkę , którą będzie czytała dzieciom Pani na relaksacji:) Dziękujemy Pani Ani za przemiłe zajęcie w Bibliotece! 

   

   

  Mikołajkowa Niespodzianka

  7 Grudnia odwiedziły " Pomarańczowe Wiewiórki" dwie sympatyczne Mikołajkowe - Mamy:) Dzieci miały nielada niespodziankę , której się wcale niespodziewały:) Mamy przedszkolaków w strojach Mikołajek przyjechały wreczyć dzieciom własnoręcznie zrobione pierniki i czekoladowe lizaki:) Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę a Mikołajki przeczytały dzieciom bajkę oraz przygotowały kilka atrakcji min.: kolorowankę dla każdego dziecka oraz mikołajkowe zagadki:) Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie :) Jeszcze Raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MIKOŁAJKOM ZA MIŁĄ NIESPODZIANKĘ !

  Karmnik z surowców wtórnych !

  Oto karmnik dla ptaszków wykonany z surowców wtórnych przez Panią i dzieci z grupy" Pomarańczowe Wiewiórki"( a dokładnie z kartona po mleku, patyczków do lodów, drewna i lnu:). Karmnik wykonaliśmy na konkurs :) Mamy nadzieję , że ptaszki chętnie będą go odwiedzały w pobliżu naszego przedszkola:)

  6 Grudzień - " Mikołajki"

  6 Grudnia dzieci z grupy " Pomarańczowe Wiewiórki" brały udział w imprezie Mikołajkowej Tęczowym Przedszkolu. Zabawa była przednia:) Dzieci uczestniczyły w zabawach mikołakowych, mówiły wiersz , śpiewały piosenkę a przede wszystkim odwiedził Nas święty Mikołaj wraz z pomocnikiem Elfem:) Dzieci otrzymały wielkie worki prezentów a na zakończenie wszystkie grupy , w tym Wiewióreczki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem:) 

  "Pomarańczowe Wiewiórki" bawią się na Balu Pluszowego Misia