Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Pomarańczowe Wiewiórki”

Wychowawca
mgr Daria Zima
Pomarańczowe Wiewiórki
Galeria grupy

Drodzy Rodzice !!!

Serdecznie witamy po wakacjach! :)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 Września o godz. 9.00 w sali Pomarańczowych Wiewiórek:)

( proszę o zabranie obuwia zmiennego).

Do miłego zobaczenia! :)

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Wiewiórkach
Dzień Mamy i Taty połączony z wycieczką w Żuławskiej Kolei Ogrodowej
Wyjazd do Sztumskiego Centrum Kultury na spektakl : " Baśnie Braci Grimm"
Urodzinki Błażeja
Urodzinki Zuzi
Urodzinki Krzysia
Urodzinki Magdy
Urodziny Majki J
Relaksacja, czyli czytanie dzieciom bajki przez zaproszonego rodzica - mamę Kacpra R.
Siejemy nowalijki
Wiosenne porządki na placu zabaw!
Dzień Kobiet - 8 Marca

Dzieci z grupy " Pomarańczowe Wiewiórki" z okazji Dnia Kobiet zaprosiły do świetlicy wiejskiej Panie ze Stowarzyszenia z Żuławki Sztumskiej. Przedszkolaki przygotowały piosenki , wiersze oraz taniec żydowski w części artystycznej, po czym wręczyły Paniom własnorecznie wykonane laurki oraz żonkile:) Panie również poczęstowały dzieci słodkościami oraz zaśpiewały dzieciom piosenkę:) Po występach odbył się słodki poczęstunek dla Pań - kawa i ciasto. 

Tego Dnia także chłopcy z grupy wręczyli dziewczynkom kwiatki z okazji ich święta oraz złożyli życzenia. Dziewczynki tego szczególnego dnia miały na głowach korony - by czuły się wyjątkowo:)

Jeszcze raz Wszystkim Paniom z okazji ich święta - Wszystkiego Najpiękniejszego!!! :)

 

 

W pobliskim sklepie
Gimnastyka
Robimy kolorowe kanapki!
"Dzień Pączka" u Wiewióreczek
Panie Policjantki ze Sztumu odwiedziły nasze Przedszkole

22 lutego Panie Policjantki z Komendy Policji w Sztumie odwiedziły dzieci z grupy " Pomarańczowe Wiwiórki" :). Panie Policjantki odbyły rozmowę z dziećmi na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu oraz na podwórku. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji oraz dowiedziały się również jak wygląda "pozycja bezpieczna". Dzieci były zachwycone spotkaniem i na koniec w podziękowaniu wręczyły naszym Szanownym Gościom własnoręcznie wykonaną laurkę oraz kwiatki:) 

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!

Zabawy na placu przedszkolnym
Urodzinki Majki
Urodzinki Huberta!!!
" Pomarańczowe Wiewiórki" zwiedzają Izbę Pamięci w Żuławce Sztumskiej:)
Zabawy ruchowe na placu zabaw
Dzień Babci i Dziadka

31 Stycznia odbyła się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą przybyli zaproszeni goście ( babcie i dziadkowie:). Uroczystość rozpoczęliśmy występem artystycznym dzieci , które pięknie zaśpiewały trzy piosenki oraz bardzo ładnie wyrecytowały wiersze ,po czym wnuczęta wręczyły ukochanym baciom i dziadkom własnoręcznie wykonane serduszka. Podczas słodkiego poczęstunku w międzyczasie odbyły się konkursy , w których brały udział wnuczkowie oraz dziadkowie i babcie:). min:" dziadek - fryzjer", " taniec z babcią", " Poznam swojego wnuczka/wnuczkę po nosie", " nawijanie włoczki przez babcie".. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałą zabawę i przemiłą atmosferę Drogim Babciom i Dziadkom:)) Żyjcie w zdrowiu 200 lat!!!

troszkę się u nas pozmieniało
Dzień Otwarty

18 stycznia w naszym przedszkolu w sali" Pomarańczowych Wiewiórek" odbył się Dzień Otwarty , na który przybyli rodzice z dziećmi NIE uczęszczającymi do przedszkola. Dzieci z rodziacmi brały udział w zabawch z chustą animacyjną oraz wykonały na koniec serduszko dla Babci I Dziadka na zbliżające się ich Święto. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie oraz za mile spędzony czas i wspaniałą zabawę!

" Pomarańczowe Wiewiórki" bawią się na Balu
Zabawy na śniegu !!!
Dzieci ubierają choinkę w Kościele w Żuławce

22 Grudnia jak co roku ,tradycyjnie , przedszkolaki z Żuławki w pobliskim Kosciele parafialnym ubierały choinkę własnoręcznie wykonanymi ozdobami: szyszkami oraz gipsowymi aniołakmi. 

W Bibliotece !!!

Dzieci wybrały się na spotkamie z Panią bibliotekarką. Dowiedziały się na czym polega praca Pani w Bibliotece , jak należy się zachowywać w takim miejscu ( regulamin ), zadawały pytania oraz odpowiadały na pytania Pani. Przedszkolaki oglądały ksiązki, zapoznały się z miejscem oraz Pani Ania przeczytała dzieciom bajkę. Następnie dzieci narysowały listy do Św. Mikołaja ( narysowały to co chcą dostać pod choinkę :) a Pani zaadresowała kopertę i wysłaliśmy list z rysunkami do Świętego Mikołaja:)) Dzieci również korzystały z dostępnych w bibliotece gier i układanek a na konieć wypożyczyliśmy ksiązkę , którą będzie czytała dzieciom Pani na relaksacji:) Dziękujemy Pani Ani za przemiłe zajęcie w Bibliotece! 

 

 

Mikołajkowa Niespodzianka

7 Grudnia odwiedziły " Pomarańczowe Wiewiórki" dwie sympatyczne Mikołajkowe - Mamy:) Dzieci miały nielada niespodziankę , której się wcale niespodziewały:) Mamy przedszkolaków w strojach Mikołajek przyjechały wreczyć dzieciom własnoręcznie zrobione pierniki i czekoladowe lizaki:) Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę a Mikołajki przeczytały dzieciom bajkę oraz przygotowały kilka atrakcji min.: kolorowankę dla każdego dziecka oraz mikołajkowe zagadki:) Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie :) Jeszcze Raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MIKOŁAJKOM ZA MIŁĄ NIESPODZIANKĘ !

Karmnik z surowców wtórnych !

Oto karmnik dla ptaszków wykonany z surowców wtórnych przez Panią i dzieci z grupy" Pomarańczowe Wiewiórki"( a dokładnie z kartona po mleku, patyczków do lodów, drewna i lnu:). Karmnik wykonaliśmy na konkurs :) Mamy nadzieję , że ptaszki chętnie będą go odwiedzały w pobliżu naszego przedszkola:)

6 Grudzień - " Mikołajki"

6 Grudnia dzieci z grupy " Pomarańczowe Wiewiórki" brały udział w imprezie Mikołajkowej Tęczowym Przedszkolu. Zabawa była przednia:) Dzieci uczestniczyły w zabawach mikołakowych, mówiły wiersz , śpiewały piosenkę a przede wszystkim odwiedził Nas święty Mikołaj wraz z pomocnikiem Elfem:) Dzieci otrzymały wielkie worki prezentów a na zakończenie wszystkie grupy , w tym Wiewióreczki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem:) 

"Pomarańczowe Wiewiórki" bawią się na Balu Pluszowego Misia
Spacer po najbliższej okolicy

Korzystając z pięknej , jakże słonecznej listopadowej :) pogody udaliśmy się z dziećmi na dłuższy spacer po najbliższej okolicy, który połączyliśmy z obserwacją jesiennej pogody ..podziwiając przy tym piękne żuławskie krajobrazy. 

Urodzinki Kacpra
Święto Niepodległości u Pomarańczowych wiewiórek
Robimy sałatkę jarzynową
Spacer

Podczas jesiennego spaceru Wiewióreczki obserwowały zmieniającą się przyrodę.Znależliśy również piękne kwiaty-Marcinki z których zrobiliśy przepiękne bukiety,którymi udekorowaliśy nasze przedszkole.

Lepimy z masy solnej

Wiewióreczki podczas zajęć plastycznych przygotowywały masę solną ,a póżniej lepiliśy z niej warzywa ,które rosną na działce.

Wycieczka na plac zabawa"Meksyk"
Urodziny Michałka
Wycieczka do Dinoparku
Spotkanie z policjantem

Wiewióreczki miały nie zwykłęgo gościa odwiedził nas Pan policjant Adam Grzebyk.Który zaprezentował dzieciom całe umundurowanie policjanta oraz potrzebne elementy do pracy.Dzieci mogły przymierzyć między innymi kamizelkę kuloodporną,kajdanki oraz zobaczyć jak wygląda prawdziwa legitymacja policjanta.Rozmawialiśmy o pracy policji oraz o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.Widzieliśy też samochód policjyny z bliska ,mogliśy także usłyszeć jaki sygnał dżwiękowy wydaje policja.Bardzo dziękujemy Panu Adamowi za poświęcony nam czas.

 

 

Wycieczka na skrzyżowanie

Z związku z tematem,który teraz mamy"Uliczne sygnały"Wiewióeczki wybrały sie na wycieczkę na skrzyżowanie.Zapoznaliśmy się z prawidłowym przechodzeniem przez przejśćie dla pieszych,obejrzeliśy z bliska znaki drogowe oraz przyglądaliśy sie ruchowi ulicznemu.

Wycieczka

W dniu 26 września(poniedziałek)jedziemy  na wycieczkę do Dinoparku w Malborku wraz z rodzicami.

Wyjazd koło godziny 9.30 pwrót około godziny 13.00.Zabieramy ze sobą dobry humor oraz piękną pogodę:)

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 21 września (środa)odbędzie się pasowanie na przedszkolaka.Tego dnia jedziemy do Dzierzgonia na uroczyste pasowanie.Bardzo proszę o ubiór dzieci na POMARAŃCZOWO.

Czytanie bajki

Podczas odpoczynku po śniadanku mama Mai Kraszewskiej przeczytała dzieciom bajkę o "Czerwonym Kapturku".

 

 

Wiersz

„Gdy zamierzasz przejść ulicę „

Wanda Chotomska

 Na chodniku przystań bokiem.
Popatrz w lewo bystrym okiem.
Skieruj w prawo wzrok sokoli.
Znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna - więc swobodnie,
mogą przez nią przejść przechodnie.

 

 Piosenka"Czerwone światło"

1. Czy to duże miasto, wioska czy osada,
kto uważnie chodzi, ten pod nic nie wpada!
Kolorowe światła obok skrzyżowania:
jedno iść pozwala, drugie iść zabrania.

Refren:
Bądźmy uważni!
Bądźmy ostrożni!

2. Ten czerwony sygnał przejść nam nie pozwala,
Gdy czerwonym okiem patrzy na nas z dala!
A zielony sygnał oko ma zielone,
mówi: bardzo proszę przejść na drugą stronę!

Refren:
Bądźmy uważni!
Bądźmy ostrożni!

Przejście przez ulicę nie jest trudną sprawą:
Najpierw spójrzmy w lewo, potem spójrzmy
w prawo!
Jeśli nic nie jedzie, można iść bezpiecznie,
ten drogowy przepis trzeba znać koniecznie.

Refren:
Bądźmy uważni!
Bądźmy ostrożni!

Wróć