Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Pomarańczowe Wiewiórki”

Wychowawca
lic Beata Kowalczyk
Pomarańczowe Wiewiórki
Galeria grupy

PIOSENKA I WIERSZ DO NAUKI NA MIESIĄC LISTOPAD

„Płyną chmurki”   

 Płyną chmurki, płyną mgiełki,

Deszcz rozsypał swe perełki.

Cały świat w deszczu pływa,

Jesień, jesień prawdziwa.

 

Płyną chmurki, chłód na dworze,

Czas parasol

już otworzyć.

Cały świat w deszczu pływa,

Jesień, jesień prawdziwa

 

,Jesień”

 Rano mgła świat przykrywa,

a w południe wiatr się zrywa.

Wieje wietrzyk wju, wju, wju,

aż brakuje wszystkim tchu.

 

Z drzew spadają złote liście

to już jesień oczywiście.

Lecą liście szu, szu, szu,

w całym świecie pełno dżdżu.

 

Chmury rozsiewają deszcze

z parasolką chodzą świerszcze.

Pada deszczyk kap, kap, kap,

smutny ten jesienny świat.

Jesteśmy Palakami i poznajemy barwy narodowe
Zwiedzanie Izby Pamięci Narodowej w Żuławce Sztumskiej
Zajęcia otwarte dla rodziców
Bawimy się zgodnie
WYCIECZKA DO MUZEUM

W dniu 07.10.2015r przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola z oddziału przedszkolnego w Żuławce Sztumskiej wraz z rodzicami i pod kierownictwem mgr Marioli Sugalskiej odbyły pierwszą w tym roku szkolnym  wycieczkę. Był to wyjazd trochę nietypowy, gdyż do Muzeum Etnograficznego w Elblągu. Towarzyszący dzieciom rodzice sami chętnie wzięli udział w zajęciu pt.:  „Co to jest muzeum?”, dzielili się spostrzeżeniami i pstrykali zdjęcia zgromadzonym eksponatom oraz swoim dzieciom.

Dzięki wspólnej wycieczce, rozwiały się obawy rodziców, czy dzieci nie będą się tam nudzić. Jednocześnie składamy podziękowanie do Urzędu Miasta w Dzierzgoniu za wypożyczenie Gimbusa oraz Panu Zbyszkowi za to, że wozi nas bezpiecznie.

M. Sugalska