„Pomarańczowe Wiewiórki”

Wychowawca
lic Beata Kowalczyk
Pomarańczowe Wiewiórki
Galeria grupyPIOSENKA I WIERSZ DO NAUKI NA MIESIĄC LISTOPAD

„Płyną chmurki”   

 Płyną chmurki, płyną mgiełki,

Deszcz rozsypał swe perełki.

Cały świat w deszczu pływa,

Jesień, jesień prawdziwa.

 

Płyną chmurki, chłód na dworze,

Czas parasol

już otworzyć.

Cały świat w deszczu pływa,

Jesień, jesień prawdziwa

 

,Jesień”

 Rano mgła świat przykrywa,

a w południe wiatr się zrywa.

Wieje wietrzyk wju, wju, wju,

aż brakuje wszystkim tchu.

 

Z drzew spadają złote liście

to już jesień oczywiście.

Lecą liście szu, szu, szu,

w całym świecie pełno dżdżu.

 

Chmury rozsiewają deszcze

z parasolką chodzą świerszcze.

Pada deszczyk kap, kap, kap,

smutny ten jesienny świat.

  Jesteśmy Palakami i poznajemy barwy narodowe

  Zwiedzanie Izby Pamięci Narodowej w Żuławce Sztumskiej

  Zajęcia otwarte dla rodziców

  Bawimy się zgodnie

  WYCIECZKA DO MUZEUM

  W dniu 07.10.2015r przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola z oddziału przedszkolnego w Żuławce Sztumskiej wraz z rodzicami i pod kierownictwem mgr Marioli Sugalskiej odbyły pierwszą w tym roku szkolnym  wycieczkę. Był to wyjazd trochę nietypowy, gdyż do Muzeum Etnograficznego w Elblągu. Towarzyszący dzieciom rodzice sami chętnie wzięli udział w zajęciu pt.:  „Co to jest muzeum?”, dzielili się spostrzeżeniami i pstrykali zdjęcia zgromadzonym eksponatom oraz swoim dzieciom.

  Dzięki wspólnej wycieczce, rozwiały się obawy rodziców, czy dzieci nie będą się tam nudzić. Jednocześnie składamy podziękowanie do Urzędu Miasta w Dzierzgoniu za wypożyczenie Gimbusa oraz Panu Zbyszkowi za to, że wozi nas bezpiecznie.

  M. Sugalska

  Muzyczne spotkanie

  Witamy w Przedszkolu

  Wróć
  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

  Sala
  Tęczowego Przedszkola
  w Dzierzgoniu
  2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu