top


„Pomarańczowe Wiewiórki”

Wychowawca
mgr Wioleta Czechowska
Pomarańczowe Wiewiórki
Galeria grupyZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ŻUŁAWCE

24 czerwca przedszkolaki z Żuławki pożegnały przedszkole. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, powitania wszystkich zgromadzonych na uroczystości. Następnie przedszkolaki przedstawiły część artystyczną " Pożegnania nadszedł czas" - recytowaliśmy, wiersze, śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy. Przyszedł wreszcie czas na podziękowania - sponsorom, zaprzyjaźnionym instytucjom, gościom i oczywiście wszystkim przedszkolakom. Po wręczeniu upominków wszystkim zgromadzonym nastąpiło obdarowanie Pań pracujących w przedszkolu. Nadeszła pora na słodki poczęstunek, wspólne zabawy i tańce. Na koniec wszyscy zrobiliśmy ostatnie pamiątkowe zdjęcia ze wszystkimi uczestnikami naszej uroczystości.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim rodzicom za pomoc i ogromne zaangażowanie w przebieg uroczystości oraz za wspaniały, mile spędzony rok.

DZIEŃ MAMY I TATY ORAZ WSPÓLNY GRILL NA POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

12 czerwca przedszkolaki z Żuławki zaprosiły swoich rodziców na obchody Dnia Mamy i Taty oraz wspólnego grilla na pożegnanie przedszkola. Uroczystość rozpoczęliśmy inscenizacją - czyli recytowanie wierszy, śpiewanie piosenek i tańce, w których uczestniczyli też rodzice. Wręczyliśmy upominki – bezowe łabędzie. Potem przeszliśmy na teren gdzie kontynuowaliśmy świętowanie wykorzystując zabawy ruchu rozwijającego prowadzone metodą Weroniki Sherborne. Była piękna słoneczna pogoda, pyszne kiełbaski z grilla, sałatki i ciasta. Nie zabrakło także owoców i soków. Uśmiechy nie znikały z twarz co świadczy o super zabawie i mile spędzonym czasie dzieci z rodzicami. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w organizacji uroczystości i za tak liczne przybycie. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

ZWIEDZANIE WYSTAWY KLOCKÓW LEGO

Dnia 19 czerwca przedszkolaki z Żuławki wybrały się na wycieczkę autokarową do PGE Arena w Gdańsku na wystawę klocków lego. Wycieczka zorganizowana została dla wszystkich przedszkolaków Tęczowego Przedszkola z okazji Dnia Dziecka. Mamy nadzieję, że prezent udany!!!

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca jak co roku świętujemy Dzień Dziecka. W tym roku na dzieci z grupy Pomarańczowe Wiewiórki czekało wiele atrakcji. Świętowanie rozpoczęliśmy zabawami ruchowymi, po nich było malowanie twarzy przez mamy – Panią Annę Rawa i Agnieszkę Stypułkowską. Pani Małgosia smażyła pyszne kiełbaski na grillu. Były tańce i zabawy ruchowe na powietrzu. Przyszedł też czas na niespodzianki – słodki poczęstunek, balony i bańki mydlane dla każdego oraz smaczne owocowe lody. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom za zaangażowanie w organizacji naszego święta – mamom, które malowały twarze oraz Pani Monice Krakowskiej za lody. Serdecznie dziękujemy !!!

WYCIECZKA DO PARKU KRAJOBRAZOWEGO W JERZWAŁDZIE

22 maja wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Parku Krajobrazowego w Jerzwałdzie. Wędrując ścieżką edukacyjną poznaliśmy rośliny i zwierzęta żyjące w danym środowisku przyrodniczym, i które można spotkać np. na łące. Następnie przeszliśmy do budynku gdzie poznaliśmy największego orła Bielika, modele skrzydeł dużych i małych ptaków, oglądaliśmy rybki, poroża zwierząt. Była przerwa na posiłek i na sesję zdjęciową. Wycieczka bardzo udana, co widać po twarzach przedszkolaków.

XII TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Pomarańczowe Wiewiórki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Dzierzgoniu w ramach akcji XII Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Wybieramy Bibliotekę” . Pani Ewelina przypomniała nam zasady panujące w bibliotece, a potem mogliśmy się pobawić : układając puzzle, oglądając książki, grać na tabletach. Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.

MALOWANIE NA PŁÓTNIE

W miesiącu maju poznaliśmy nową techniką plastyczną – malowanie na płótnie. Farbami plakatowymi ozdabialiśmy fartuszki kuchenne. Ślicznie wyszły !!!

WIZYTA W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŻUŁAWCE

W ramach realizacji tematu ”Poznajemy różne zawody” przedszkolaki wybrały się z wizytą do pobliskiej remizy strażackiej aby zapoznać się z pracą strażaka. Dzięki uprzejmości Pana Kłocek ,Kowalczyka i Pawłowskiego mieliśmy możliwość poznać wyposażenie remizy, strój strażaka i potrzebnych rekwizytów do pracy strażakom podczas akcji. Mogliśmy zasiąść w wozie strażackim, kręcić ręczną syreną. Pragniemy jeszcze raz podziękować strażakom za gościnę, poświęcony czas, miłe i ciepłe przyjęcie. DZIĘKUJEMY!!!!

WYCIECZKA NA ŁĄKĘ

Majowa wycieczka na pobliską łąkę.

Poznajemy życie pszczół

6 maja przedszkolaki w Żuławce odwiedził pan Aleksander Rębacz dyplomowany mistrz pszczelarstwa, który przyjechał do nas z południa Polski aby przeprowadzić z nami zajęcia z pszczelarstwa. Podczas zajęć poznaliśmy ubiór i wyposażenie potrzebne do pracy pszczelarza, rodzaje uli, ich budowę i panująca w nich hierarchię. Dzieci smakowały pyłek kwiatowy oraz wafelki polane miodem wielokwiatowym. Oglądały przez szkło powiększające żywe pszczoły w żywym ulu. Samodzielnie wykonał świeczkę z wosku pszczelego . Na zakończenie zajęć każdy dostał dyplom, słoiczek miodu i świeczkę. Zajęcia bardzo nam się podobały i pozytywnie wpłynęły na dzieci, które obiecały, że będą jadły miód aby być silne i zdrowe jak Kubuś Puchatek.

Wycieczka do Teatru

Dnia 28 kwietnia grupa Pomarańczowe Wiewiórki wybrała się na wycieczkę autokarową do Teatru Dramatycznego w Elblągu im. Aleksandra Sewruka na przedstawienie „Kozoiłek Matołek”. Przedszkolaki zajęły pierwsze rzędy, przez co mieliśmy doskonałą widoczność. Korzystając z okazji przypomnieliśmy sobie ważniejsze pojęcia związane z teatrem: aktor, sztuka, scena, kurtyna, widownia, widz. Przedstawienie bardzo nam się podobało oglądaliśmy w ciszy i skupieniu, tak jak być powinno.

DZIEŃ ZIEMI W ŻUŁAWCE

22 kwietnia jak co roku obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku przedszkolaki z Żuławki postanowiły upiększyć najbliższe otoczenia sadząc kwiatki i roślinki w ziemi. Każdy przyniósł sadzonki, które posadziliśmy w doniczkach i drewnianych klombach. Napracowaliśmy się, ale było warto, bo teraz koło naszego przedszkola jest kolorowo od wiosennych kwiatów, o które będziemy wszyscy dbać.

ZABAWY BADAWCZE „GDZIE JEST POWIETRZE?”

Pięknego wiosennego dnia wybraliśmy się na plac przedszkolny aby zbadać gdzie jest powietrze przy użyciu kolorowych wiatraków i wstążek.

WYCIECZKA NA BOISKO I SALĘ SPORTOWĄ

Dnia 15.04. 2015 r. przedszkolaki z Żuławki wybrały się na wycieczkę autokarową na boisko i salę sportową w Szkole Podstawowej w Bruku. Pan Sebastian nauczyciel wychowania fizycznego zapoznał nas z wyglądem i wyposażeniem Sali, przyborami, z których dzieci korzystają podczas lekcji ( piłki do kosza, siatkówki, gry w piłkę nożną, piłki lekarskie, unihokej). Potem przedszkolaki aktywnie spędziły czas rzucając piłką do kosza i strzelając do bramki, grając mecz piłki nożnej. Pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować Panu Sebastianowi i Pani dyrektor za udostępnienie Sali sportowej oraz za miłe i ciepłe przyjęcie.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W DZIERZDOŃSKIM OŚRODKU KULTURY

„Kle, kle boćku kle, kle…, Witaj nam bocianie…” – pod takim tematem odbyły się kolejne zajęcia plastyczne przedszkolaków z Żuławki w DOK w Dzierzgoniu. Pani Ewelina zapoznała nas ze sposobem wykonanie bocianów z wacików kosmetycznych. Prawda, że piękne!!!

„JESTEŚMY ARTYSTAMI” – WARSZTATY Z RODZICAMI

26 marca w grupie „Pomarańczowe Wiewiórki” odbyły się warsztaty z rodzicami pod hasłem „Jesteśmy artystami”. Tematem przewodnim było „Wielkanocne spotkanie z niespodzianką”. Rodzice razem z dziećmi czynnie uczestniczyli w zajęciach począwszy od zabawy integracyjnej „Dzień dobry witam Was”, następnie wykonaliśmy "Świąteczne porządki”ćwicząc mięśnie narządów mowy. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki wielkanocne, wysłuchaliśmy „Bajeczki Wielkanocnej”, którą przeczytała Pani Małgosia mama Oliwii. Na rozluźnienie wykonaliśmy masaż relaksacyjny „Stary niedźwiedź mocno śpi i o wiośnie śni” – najpierw rodzice dzieciom potem odwrotnie. Po zajęciach na dywanie przyszedł czas na zajęcia plastyczne, podczas których rodzic razem z dzieckiem wykonał wielkanocne kurczątko. Powstałe kurczaczki stanowią piękną dekorację naszej szatni. Po skończonej pracy czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Dzieci wraz z rodzicami szukali i odczytywali liściki pozostawione przez Zajączka ukryte w różnych miejscach sali, które doprowadziły nas do wielkanocnych, czekoladowych jajeczek dla każdego. Pragnę podziękować wszystkim obecnym rodzicom za czynny udział w zajęciach, mile spędzony czas i piękne pracę. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!!

POWITANIE WIOSNY

20 marca przedszkolaki wyposażone w kolorowe wstążki, instrumenty i dwie słomiane panny Marzanny wybrały się nad rzekę w celu pożegnania zimy a powitania wiosny. Przy radosnych okrzykach: „Precz zimo zła”, „Witaj wiosno”, „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy wiosnę powitamy. Hej” pożegnaliśmy zimę wrzucając słomianego chochoła do rzeki. W radosnych nastrojach powróciliśmy do przedszkola gdzie miło spędziliśmy czas na placu zabaw.

WIOSENNE PORZĄDKI

Pięknego dnia postanowiliśmy, że zrobimy wiosenne porządki na placu naszego przedszkola. Wzięliśmy się do pracy, gdzie grabiliśmy, zamiataliśmy, zbieraliśmy suche gałęzie. Wszystko po to, aby milej i przyjemniej było w naszym najbliższym otoczeniu.

SADZIMY KWIATY

Wzbogacamy nasz kącik przyrody o nowe kwiaty. Sadzimy tulipany i aksamitki.

MALOWANIE NA SZKLE

„Wiosna idzie poprzez świat” – malowanie na szkle - wyrażanie spostrzeżeń dotyczących wiosny w ekspresji plastycznej, poznanie nowej techniki. Pod takim właśnie tematem odbyły się zajęcia plastyczne podczas których powstały piękne wiosenne kwiaty malowane na szkle, które stanowią wiosenną dekorację naszego holu.

Dzień Kobiet

6 marca przedszkolaki zaprosiły do świetlicy wiejskiej mieszczącej się w budynku przedszkola w Żuławce Szt. panie należące do Forum Dziewczyn Żuławskich na uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Dzieci a w szczególności chłopcy zaprezentowały część artystyczną składającą się z recytacji wierszy, śpiewania piosenek, prezentacji tańca żydowskiego i tańca na dzień dobry a dziewczynki odegrały krótką scenkę „Chora lalka”. Po części artystycznej wszystkie Panie i dziewczynki zostały obdarowane własnoręcznie wykonanymi tulipanami. Jeszcze raz pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim przybyłym paniom za uczestnictwo w uroczystości, ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz za gromkie brawa i słodki poczęstunek.

Spotkanie z Panią Ireną

W ramach realizacji tematu „ Muzyka jest wszędzie” zaprosiliśmy Panią Irenę sołtys Żuławki Szt. aby uczestniczyła w naszych zajęciach i bliżej zapoznała nas z instrumentem muzycznym zaliczany do grupy aerofonów bądź idiofonów dętych – akordeonem. Po zapoznaniu z instrumentem wspólnie zaśpiewaliśmy i zagraliśmy na naszych instrumentach: grzechotkach, kołatkach i zaklinaczach deszczu piosenki „ Pychotka – smakotka” oraz „ Żabka mała”. Zagraliśmy i zaśpiewaliśmy pięknie. Musicie uwierzyć nam na słowo!

Dzień bez zabawek

Dzieci z grupy ”Pomarańczowe Wiewiórki” podczas zabaw dowolnych z użyciem różnorodnych materiałów znajdujących się w „Skrzyni skarbów”. Prawda, że można się super bawić przy użyciu np. butelek, kartoników, korków, gazet, itp. A nie tylko klocki, lalki i samochody? My o tym dobrze wiemy i bardzo to lubimy!!!

WZBOGACAMY KĄCIK PRZYRODY

Nadszedł czas na zmiany w kąciku przyrody. Przedszkolaki sadziły cebulę i rzeżuchę a w wazon włożyliśmy bazie kotki i wiosenne kwiaty. Teraz czekamy na wiosnę!!!

„WESOŁY TALERZ”

Na zajęciach plastycznych dzieci poznały nową technikę plastyczną płaskorzeźbę, z której wykonały „Wesołe talerze”. Prawda, że piękne i wesołe.

W PRZEDSZKOLNEJ KUCHNI

Realizując temat „Jestem samodzielny w kuchni” przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni, gdzie zapoznały się z jej wyposażeniem.

„DZIEŃ OTWARTY W ŻUŁAWCE SZTUMSKIEJ”

Dnia 4 lutego w Tęczowym Przedszkolu w Żuławce Sztumskiej odbył się „Dzień Otwarty” dla dzieci nieuczęszczających, na co dzień do przedszkola. Dzieci zapoznały się z paniami pracującymi w przedszkolu, poznały salę zabaw i znajdujące się w niej kąciki zainteresowań. Każdy otrzymał znaczek ze swoim imieniem, po czym dzieci przystąpiły do zabaw dowolnych. Po krótkiej zabawie w sali przyszedł czas na zabawy z panią. Były to zabawy integracyjne „Zawiążemy wielkie koło”, „Czerwony balon mam”, zabawy z użyciem chusty animacyjnej, „Kogo brakuje”, „Bilard”, „Sztorm ” oraz „Kolorowe przedmioty”. Po zabawach pani zaprezentowała wzór czapeczki karnawałowej, którą każde dziecko ozdobiło i wykonało wg własnego pomysłu. Po zajęciach dla każdego czekał słodki poczęstunek i tańce przy muzyce. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało upominek w postaci medalu i dyplomu przedszkolaka za udział w „Dniu Otwartym”. Pragnę podziękować przybyłym rodzicom i dzieciom Karolince W. Mai, Wojtusiowi, Magdalence i Karolince za mile spędzony czas i wspaniałą zabawę.

W PRACOWNI KOMPUTEROWEJ

27 stycznia 2015 r. nasza grupa wybrała się do Biblioteki Publicznej w Żuławce Szt., w której mieści się mała pracownia komputerowa. Mieliśmy możliwość poznania zasad korzystania z pracowni oraz zagrania w wybrane gry. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Rawa za zaproszenie do pracowni.

PTASZEK GAZECIUSZEK

Realizując temat „Zwierzęta są głodne” przedszkolaki w ramach zajęć plastycznych tworzyły formę przestrzenną z gazety – „ Ptaszka gazeciuszka”. Prawda, że cudowne wyszły nam gazetowe ptaszki?

„GROSZ DLA ZWIERZAKA”

26 stycznia 2015 r. przedszkolaki z Żuławki przekazały Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu groszaki zebrane dla Schroniska w Elblągu. Akcja organizowana przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek po raz trzeci przynosi efekty. My również nie jesteśmy obojętni, czego dowodem są zebrane groszaki. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom za włączenie się do akcji.

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2015 r. przedszkolaki z Żuławki zaprosiły do przedszkola swoich dziadków na uroczystość z okazji ich święta czyli Dnia Babci i Dziadka. Zaprezentowały dziadkom część artystyczną - recytowały wiersze, śpiewały piosenki, odegrały scenkę "Stary rok". Po występach każdy złożył dziadkom życzenia i wręczył własnoręcznie wykonane upominki - dla babci pudełeczko w kształcie serduszka a dla dziadka krawat. Następnie wszyscy zasiedli do stołów na słodki poczęstunek. W imieniu dzieci dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom, którzy mogli uczestniczyć w naszym spotkaniu za przybycie i miłe spędzenie czasu a tym, których zabrakło składamy życzenia:

„W dniu Waszego święta”

 

Babciuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

Życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta

Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie

Smutno by było bez Was na świecie

Uczycie kochaś, być dobrym, uczciwym,

Życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym

Bardzo, ach bardzo Was za to kochamy

I te życzenia szczerze składamy.

Przedszkolaki z grupy Pomarańczowe Wiewiórki

STROJENIE CHOINKI W KOŚCIELE

Przedszkolaki podczas strojenia choinki w Kościele w Żuławce Szt.

SPOTKANIE WIGILIJNE POD NAZWĄ "GRUDNIOWA PIĘKNA NOC".

17 grudnia przedszkolaki z Żuławki Szt. przygotowały spotkanie przy choince pod tytułem „ Grudniowa piękna noc”. Pięknie ustrojona sala, ubrani artyści i zaproszeni gości – rodzice, Pani sołtys oraz dyrekcja Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu. Wszyscy włączali się do śpiewania kolęd a ponadto przedszkolaki zaprezentowały krótką część artystyczną. Następnie przyszedł czas na składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Dzieci przygotowały dla swoich bliskich i zaproszonych gości upominki w postaci bombek, które zostały wszystkim wręczone. Po części artystycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. „ Pomarańczowe Wiewiórki” wraz z Paniami pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim obecnym na spotkaniu wigilijnym za mile spędzony czas, pyszne ciasta i w pomoc w organizacji uroczystości. WSZYSTKIM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W DZIERZGOŃSKIM OŚRODKU KULTURY

10 grudnia przedszkolaki z grupy Pomarańczowe Wiewiórki ponownie odwiedziły Dzierzgoński Ośrodek Kultury. Tym razem uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych przygotowanych przez Panią Ewelinę. Każdy z nas zrobił choinkę z papierowego talerzyka, który trzeba było pomalować farbami a następnie udekorować bombkami z papierowych kuleczek. Efekt końcowy wyszedł nam przepięknie. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani Ewelinie za możliwość udziału w zajęciach, poświęcony czas i pomoc w wykonaniu pięknej dekoracji do naszego przedszkola. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Spotkanie z Mikołajem

"Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem..." w taki właśnie sposób do przedszkolaków w Żuławce Szt. przyjechał Mikołaj przywieziony przez strażaka wozem strażackim. Wszyscy wyczekiwali Mikołaja śpiewając piosenkę "Jedzie Mikołaj", aż tu nagle jedzie i przyjechał do nas. Dzieci przygotowały dla Mikołaja krótką inscenizację, zadawały pytania, na które odpowiadał Mikołaj, tańczyły wężyka do piosenki "Przyjedź do nas Mikołaju". Następnie Mikołaj obdarował wszystkich prezentami po czym sam otrzymał upominek od Julii Draganek. Każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Było nam smutno, kiedy Mikołaj nas opuszczał ale cóż...inni też czekają na Mikołaja i prezenty. Korzystając z okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Kłosek za pomoc Mikołajowi i przywiezienie go do naszego przedszkola wozem strażackim. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

ANDRZEJKI

28 listopada w grupie Wiewiórki odbyły się ANDRZEJKI. Na początku dzieci poznały zwyczaje andrzejkowe. Później zaczęły się wróżby, „ Kim będę”, „ Kolory”, „ Magiczne cyfry”, „Serca” czy „ Wędrujące buty”. Po części wstępnej przyszedł czas na zabawę przy muzyce, słodki poczęstunek i sesję zdjęciową.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA „Miś jest mały i puchaty. Miś jest fajny i kudłaty, Miś jest gruby jak ta kula, misia zawsze się przytula. Lecz czasami też tak bywa, że się o nim zapomina. A więc wezmę misia czule i do siebie go przytulę.”

Z WIZYTĄ W DZIERZGOŃSKIM DOMU KULTURY

Przedszkolaki z Żuławki wybrały się na wycieczkę do Dzierzgońskiego Domu Kultury gdzie obejrzały wystawę prac plastycznych pt. „ Z Katarzyną na zakupy”. Później odwiedziły bibliotekę gdzie miały możliwość porównania wyglądu biblioteki z tą w Żuławce, pracą Pań pracujących w bibliotece. Miały możliwość obejrzenia najstarszej książki, siłowały się w podnoszeniu największej i najcięższej książki. Pani Ela pokazała nam Kącik Małego Czytelnika, przeczytała bajkę, pokazała zawartość „czarodziejskich worków”. W imieniu przedszkolaków z Żuławki Szt. pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim Paniom a w szczególności Pani Eli za miłe, ciepłe i serdeczne przyjęcie.

TĘCZOWY BAL JESIENI pod hasłem „JESIENNE ZWIERZĄTKO”

Jak co roku w naszym przedszkolu odbywa się Tęczowy Bal Jesieni. Tegorocznym tematem przewodnim było hasło „Jesienne zwierzątko”. Rodzice przygotowali przepiękne stroje m.in.: sowy, wilka, liska, kotka, wiewiórki, myszki. Włączyli się w przygotowanie poczęstunku poprzez upieczenie ciast i zakup słodkości oraz czynnie uczestniczyli w zabawach i tańcach muzycznych granych przez Pana Sebastian z zespołu „FORTE”. Przedszkolaki wraz z Paniami dziękują za wspaniałą zabawę i pomoc w organizacji balu wszystkim rodzicom. Radość i zadowolenie, które uwiecznione są na zdjęciach odzwierciedlają świetna zabawę, za którą wszystkie przedszkolaki DZIĘKUJĄ!!!

ZDROWE KANAPKI

Pyszne i zdrowe kanapki samodzielnie przez nas zrobione - MNIAM.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Pomarańczowe Wiewiórki wybrały się z wizyta do Biblioteki Publicznej w Żuławce Szt. , której celem było poznanie wyglądu, wyposażenia biblioteki zasad w niej panujących oraz pracą bibliotekarki - Pani Ani. Zostaliśmy zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki, oglądaliśmy encyklopedie dla dzieci. Pani Ania przeczytała nam wierszyk o zdrowiu a potem miała przygotowane dla nas zadanie - każdy musiał ozdobić swoją zakładkę do książki w warzywa i owoce. W ramach podziękowania przedszkolaki wręczyły Pani Ani kwiatka a Pani Ania przekazała nam "Zasady korzystania z książki" oraz karty zapisu do biblioteki.

MALI „CIEKAWSCY”

W ramach realizacji tematu o wodzie mieliśmy możliwość zbadania, „Jaka jest woda?” oraz „Co pływa, co tonie?” w zabawach badawczych i dźwiękonaśladowczych. Na wstępie rozmawialiśmy o wodzie - do czego jest nam potrzebna, poznaliśmy jej właściwości. Następnie pani przygotowała słoiki, do których wlewaliśmy wodę w różnych ilościach i słuchaliśmy, jakie dźwięki się wydobywają, potem do jednego słoika wsypaliśmy cukier a do drugiego sól i obserwowaliśmy, co się stanie z wodą, jaki będzie miała kolor i co się stanie z produktami. Później mieliśmy przygotowane różne przedmioty i musieliśmy zbadać, które z nich pływają a które toną w wodzie. Dzięki eksperymentom, my już znamy odpowiedzi na wszystkie pytania. A wy…?

ŚWIĘTO ZMARŁYCH

W przeddzień Wszystkich Świętych przedszkolaki z Żuławki wybrały się na pobliski cmentarz, gdzie z wielką powagą i w skupieniu wspominały swoich zmarłych oraz zapaliły znicze pod krzyżem kościoła.

ODWIEDZINY HISTORYCZNEJ IZBY PAMIĘCI W ŻUŁAWCE SZTUMSKIEJ

31 października przedszkolaki z gr. "Pomarańczowe Wiewiórki" wybrały się do Historycznej Izby Pamięci, która mieści się w budynku przedszkola w Żuławce Sztumskiej. Mieliśmy możliwość przeniesienia się w czasy naszych pradziadków i poznać przedmioty, które pochodzą z przedwojennych lat. Były to, m. in.: stare telewizory, radio, gramofon z płytą winylową, wiklinowy wózek dla dziecka, zastawa stołowa, fotografie, banknoty, przybory gospodarstwa domowego oraz mundur strażacki. Upamiętnieniem naszej wizyty są pamiątkowe zdjęcia oraz wpis do kroniki.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani Annie Rawa za zaproszenie oraz za możliwość zobaczenia jak kiedyś wyglądało życie naszych bliskich dzięki tak licznym eksponatom. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

"JESIENNE ZWIERZĄTKO" - KONKURS

Pomarańczowe Wiewiórki" tak jak wskazuje nazwa grupy przygotowała na konkurs plastyczny organizowany przez Panie Dyrektor pt. " Jesienne zwierzątko" wiewiórkę wykonaną ze słomy, szyszek, żołędzi, liści i sznurka. Praca wymagała od nas wiele pracy ale efekt jest rewelacyjny. Prawda?

GIMNASTYKA

Ach, gimnastyka ważna sprawa, dla nas wszystkich to zabawa. Ręce w górę i w przód i w bok, skłon do przodu w górę skok...".

JESIENNY SPACER PO ŻUŁAWCE

Pięknego jesiennego dnia przedszkolaki z Żuławki wybrały się na jesienny spacer po okolicy, gdzie obserwowaliśmy piękno jesiennego krajobrazu – drzewa, krzewy, kwiaty i motyle.

KASZTANOBRANE

Przeszkole z Żuławki wspólnie z rodzicami włączyli się w akcję zbierana kasztanów. Dzięki zaangażowaniu i chęci rodziców uzbieraliśmy 3 worki ale to jeszcze nie koniec. Za pomoc w zbiórce serdeczni wszystkim DZIĘKUJEMY!!!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

30 września w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbyło się oficjalne pasowanie na przedszkolaka dzieci pierwszorocznych. Z naszej grupy 14 – cioro dzieci także wzięło udział w zagadkach, konkurencjach po to, aby stać się prawdziwym dzielnym, grzecznym, uśmiechniętym przedszkolakiem. Gratulujemy zdania prób wytrwałości i witamy w społeczności przedszkolnej. Tego dnia przedszkolaki z Żuławki odbyły pierwszą podróż autokarem do Dzierzgonia.

DZIEŃ CHŁOPCA

Jak co roku 30 września obchodzony jest Dzień Chłopca. Dziewczynki z naszej grupy przygotowały dla swoich kolegów kolorowe krawaty z życzeniami. Po wręczeniu krawatów i uśmiechniętych odblasków wspólnie zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku.

MASA SOLNA

W ramach realizacji tematu o warzywach Wiewiórki miały za zadanie ulepić z masy solnej swoje ulubione warzywa. Na początku jednak zapoznały się ze sposobem wykonania masy a następnie przystąpiły do pracy, która sprawiła im wiele radości a końcowe efekty wyszły na 5+.

W SADZIE I OGRODZIE

Pięknego słonecznego dnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sadu - gdzie obserwowały drzewa i krzewy owocowe, miały możliwość skosztowania owoców malin prosto z krzaczka oraz do ogrodu - gdzie rozpoznawaliśmy warzywa po liściach i korzeniach. Wszystkie zebrane owoce, warzywa i kasztany wzbogaciły kącik przyrody w naszej sali.