Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Pomarańczowe Tygryski”

Wychowawca
mgr Wioleta Czechowska
Galeria grupy
DZIEŃ MAMY

24 maja dzieci z grupy "Pomarańczowe Tygryski" wraz z mamami obchodzą Dzień Mamy w Żuławskiej Kolei Ogrodowej

XIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

13 maja dzieci z grupy "Pomarańczowe Tygryski" uczestniczyły w XIII Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek pod hasłem" Biblioteka Inspiruje.

NA ŁĄCE
KOLEJNE ZAJĘCIA W DZIERZGOŃSKIM OŚRODKU KULTURY

Poraz kolejny odwiedziliśmy Dzierzgoński Ośrodek Kultury aby uczestniczyć w zajęciach plastycznych. Tym razem tematem przewodnim była łąka a prace plastyczne jakie wykonaliśmy to " Biedronka na łące".

WYCIECZKA NA DZIAŁKĘ
"Z KOPCIUSZKIEM W ROLI GŁÓWNEJ" - WARSZTATY Z RODZICAMI

20 kwietnia w grupie Pomarańczowe Tygryski odbyły się literackie warsztaty z rodzicami " Z Kopciuszkiem w roli głównej". Wspólnie z rodzicami przywitaliśmy się utworami z Klanzy -" Wszyscy są, Witam Was" oraz " Podaj rękę partnerowi". Następnie dzieci odszukały ukryte pantofelki, wysłuchały bajki " Kopciuszek" czytanej przez rodziców, odpowiadały na zadawane pytania dotyczące bajki, dzieliły wyrazy na sylaby. W końcu przyszedł czas na zadania - szukanie par pantofelków, oddzielanie ziaren grochu, słonecznika od ziaren ryżu, mycie podłogi szarfami. Wreszcie taniec z rodziacmi. Przy stolikach wykonaliśmy pantofelki dla Kopciuszka - wyszły pieknie.

Dziękuję uczestnikom warsztatów za przybycie i mile spędzony czas.

DBAMY O ZĄBKI
Z WIZYTĄ U STOMATOLOGA

W ramach realizacji programu " Dzieciństwo bez próchnicy" i " Akademia Aquafresh" Tygryski wybrały sie na wycieczkę do gabinetu stomatologicznego, gdzie poznały  pracę dentysty i wyposażenie gabinetu. Chętne dzieci odważyły się usiąść na fotel i pozwoliły na sprawdzenie swoich ząbków.

ZWIEDZAMY DZIERZGOŃ
ZAJĘCIA BADWACZE "ZIELONE PĘDY"
Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W DZIERZGONIU
DZIEŃ KOBIET
WZBOGACAMY KĄCIK PRZYRODY
WALENTYNKI W TYGRYSKACH
ZAJĘCIA PLASTYCZNE W DZIERZGOŃSKIM OŚRODKU KULTURY

Tygryski podczas  zajęć plastycznych w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. Tym razem przygotowujemy walentynkowe serduszka.

SMACZNE, ZDROWE, KOLOROWE KANAPKI

Tygryski podczas samodzielnego przygotowywania smacznych, zdrowych i kolorowych kanapek. Tym razem wszystko zostało zjedzone – BYŁO PYSZNIE!!!

A TAK BAWIMY SIĘ PODCZAS ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
GRUPOWE ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

01 lutego naszą salę odwiedziła Pani Małgosia logopeda naszego przedszkola aby przeprowadzić z nami grupowe zajęcia logopedyczne. Odbyły się zabawy z lusterkiem – naśladowaliśmy miny pokazywane przez bałwanki oraz naśladowaliśmy odgłosy zwierząt znajdujących się na arce Noego. Bawiliśmy się wspaniale!!!Dziękujemy Pani Małgosiu.

Z WIZYTĄ W KUCHNI

Tygryski wybrały się na wycieczka do przedszkolnej kuchni aby poznać panie kucharki, które tak ciężko pracują przygotowując dla nas  pyszne posiłki oraz poznały wyposażenie i przybory kuchenne niezbędne do pracy. Z zaciekawienie obserwowały przygotowania do obiadu – który z apetytem później zjadły.

BALONOWE BUŹKI

Tygryski podczas zajęć plastycznych wykonały balonowe buźki zwane gniotkami przy uzyciu balonów, ryżu, mazaków, bibuły i pomocy pań. Wykonane gniotki każdy zabrał do domu aby pokazać swoim bliskim pomysł na szybką i ciekawą zabawkę, która sprawiła maluchom wiele radości.

NASZE ZIMOWE SPACERY I ZABAWY NA PLACU PRZEDSZKOLNYM ORAZ DOKARMIANIE PTASZKÓW
ZAJĘCIA PLASTYCZNE W DZIERZGOŃSKIM OŚRODKU KULTURY

Tygryski z wizytą w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury podczas zajęć plastycznych, na których malowały farbami ozdoby świąteczne z gipsu i styropianu.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z WOLONTARIUSZAMI
UBIERAMY CHOINKĘ
"MIKOŁAJ W TYGRYSKACH"
"ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

25 listopada dzieci z grupy Tygryski świętowały Dzień Pluszowego Misia. Wysłuchały  ciekawostek czytanych przez nauczycielkę o historii pluszowego misia,  bawiły się ze swoimi pluszakiem, tańcowały a na koniec każdy wykonał opaskę z misiem którą zabrały do domu. Nie zabrakło również niespodzianki dla każdego, ale to już tajemnica?

CO PŁYWA CO TONIE?

Tygryski podczas zabawy ruchowej " Pada deszcz" oraz w trakcie prowadzenia doświadczeń z wodą. Sprawdzały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie.

"JESIENNE DRZEWA"

Tym razem pragniemy wszystkim pokazać jak  zrobiliśmy " jesienne drzewa". Prawda, że są piękne i kolorowe?!

TYGRYSKI W POSZUKIWANIU WIATRU
"MUCHOMORKI"

Tygryski podczas pracy plastycznej, której tematem przewodnim były grzyby. Prawda, że wierszyk odzwierciedla nasze piękne muchomorki?!

 

"Muchomorek, muchomorek

ma kapelusz w biały wzorek

jest czerwony jak biedronka

i uśmiecha się do słonka."

WYCIECZKA DO PARKU

Tygryski wybrały się na wycieczkę do parku aby obserwować drzewa i ich rodzaje oraz piękne, kolorowe jesienne liście.

POZNAJEMY FIGURY

Tygryski podczas wykonania domu z figur geometrycznych

TYGRYSKI PRZED PASOWANIEM NA PRZEDSZKOLAKA
DZIEŃ CHŁOPCA W TYGRYSKACH

30 wrzesnie jak co roku przypada Dzień Chłopca. Dziewczynki  przygotowały dla swoich kolegów laurki i kolorowanki  a na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

WYCIECZKA NA PLAC ZABAW

Tygryski podczas pierwszej, pieszej wycieczki na plac zabaw na oś. Krasickiego.

ZAGADKI SMAKOWE

Słodki, słony, kwaśny czy gorzki? Takie samki miały do odgadnięcia Tygryski podczas zajęć.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
ZABAWY TYGRYSKÓW W PIASKOWNICY
Pierwsze dni w przedszkolu przygotowanie do leżakowania i pyszny obiad
Zajęcia adaptacyjne w "Tygryskach"

28 sierpnia 2015 r. Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu odwiedziły dzieci w wieku 2,5 i 3 letnie, które uczestniczyły wspólnie z rodzicami w zajęciach adaptacyjnych. Dzieci w progu witał Tygrysek, który zachęcał do wspólnej zabawy oraz do mile spędzonego czasu. Celem zajęć było m.in. budowanie poczucia bezpieczeństwa, pokonywanie nieśmiałości i poczucia niepewności; przezwyciężenie strachu przed nowym otoczeniem, kształtowanie umiejętności zgodnej zabawy oraz pracy w grupach bez rywalizacji; nawiązanie kontaktu z nauczycielkami i innymi dziećmi w atmosferze zabawy i bezpieczeństwa. Był czas na zabawy dowolne , krótkie zajęcia ze wszystkimi uczestnikami a także chwila relaksu na leżaczkach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom „ Dzielnego Przedszkolaka”, balon i lizaka.

Wróć