HEJ PRZEDSZKOLE UKOCHANE CO BEZ CIEBIE ZROBIĘ JA

Tymi słowami piosenki 18 i 19 czerwca 2009 r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu i oddziale w Żuławce Sztumskiej zakończono rok szkolny 2008/2009. Dla 74 wychowanków był to ostatni dzien pobytu w przedszkolu.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością rodzice, zastępca burmistrza Pan Mirosław Żywicki oraz sponsorzy i przedstawiciele Rady Rodziców. Przebieg spotkania oficjalnie rozpoczęła pani dyrektor B. Koszewska. Zwracając się do dzieci przypomniała o wspólnych zabawach, poznawaniu otaczającego świata, o pierwszych przyjaźniach i radościach. Przekazała życzenia dzieciom sukcesów w nauce, wyrażając nadzieję, że chwile spędzone wspólnie pozostaną na długo w pamięci. Dziękując rodzicom za wspólny wysiłek życzyła zadowolenia z sukcesów swoich pociech i spełnienia pokładanych w nich nadziei. Zakończenie pracy zawodowej jest ważnym etapem w życiu każdego człowieka. Dokonując podsumowań zmuszamy się do głębokich refleksji. Ze wzruszeniem pożegnano wieloletnie pracownice przedszkola odchodzące na emeryturę.

Całość uświetnił program artystyczny grup sześciolatków: „Słoneczek”, „Motyli”, i „Rybek”. Nawiązywał on do wieloletniego pobytu w przedszkolu i tęsknoty za beztroskim czasem spędzonym wśród młodszych kolegów.

Tekst: Izabela Nowak, Mirosława Zapała

WSZYSCY CZYTAMY BAJKI I BAŚNIE WIOLETTY PIASECKIEJ

17 kwietnia 2009 r. dzieci 5 i 6- letnie z Naszego Przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z panią Wiolettą Piasecką – autorką książek dla dzieci. Spotkanie to odbyło się w bibliotece publicznej w Dzierzgoniu. Pani Wioletta Piasecka w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom swoją twórczość, opowiedziała, w jaki sposób powstały tak wspaniałe opowiadania, jak: „Zaczarowane bąbelki”, „Dwie Małgosie”, czy „Bajka o Królewnie”. W trakcie spotkania pisarka, ku uciesze dzieci, rozdawała autografy, a nasze przedszkole wzbogaciło się o nowe książki. Zachęcamy również do wypożyczenia z biblioteki i przeczytania wspólnie z dziećmi tych pięknych i mądrych bajek.

Spotkanie z Policjantem

W ramach realizacji tematu kompleksowego \"Bezpieczna droga do Przedszkola\" dnia 11 września 2009r. nasze Przedszkole odwiedził pan policjant - Dzielnicowy z Posterunku Policji w Dzierzgoniu. Rozmawialiśmy na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, utrwaliliśmy znajomość niektórych znaków drogowych. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant, pałkę typu \"Tonfa\", odznakę \"Policjanta\" a także przymierzały z radością czapkę oraz kamizelkę odblaskową. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania oraz przybliżył im na czym polega praca Policjanta. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Teatrzyki

Dnia 12 marca 2010r. nasze przedszkole gościło aktorów z Teatru ART - RE z Krakowa. Przyjechali do nas z przedstawieniem pt.\"W pustyni i w puszczy\". Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały teatrzyk w którym pojawiły się zwierzęta zamieszkujące Afrykę. Poznały przygody głównych bohaterów Stasia i Nel. Udział we fragmentach teatrzyku był dla dzieci dużym przeżyciem np. tworząc karawanę. Owacjom nie było końca.

Po przyjsciu do sal zabaw dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne związane z tematem przedstawienia.

Karnawał, karnawał, czas balów i zabaw

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu także wpadło w wir zabaw karnawałowych. W tym roku Bal odbył się 26 stycznia w sali sportowej Zespołu Szkół im. C. K. Norwida, na który licznie przybyli rodzice ze swoimi pociechami.

Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój a zespół DE-TONACJA zachęcił do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci w przepięknych strojach, świetnie bawiły się w tej niecodziennej atmosferze.

Podczas imprezy, na przybyłych uczestników czekało wiele różnych atrakcji:
- loteria fantowa, kawiarenka, konkursy i zabawy przy muzyce, wybór króla i królowej balu, losowanie kotylionów, pamiątkowe zdjęcia wykonywane przez zaprzyjaźnionego fotografa.

Tegoroczny Bal Karnawałowy do późnych godzin wieczornych, dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak udanej imprezy. Przede wszystkim mamom, które piekły przepyszne ciasta, Państwu Katarzynie i Krzysztofowi Przybysz za wystrój sali i sponsorom, takim jak:

- Firma Graff – , ATR-PAP Mazur, Sklep Wielobranżowy L. Machlik, RTI, BS, Zakład Fryzjerski „IZA”, KRAM, Zespołowi DE-TONACJA, Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół im. C. K. Norwida.

Teatrzyki

10 stycznia 2011r. nasze Przedszkole gościło aktorów z Teatru \"PREKURSOR\" z Gdańska. Przedstawili oni dzieciom bajeczkę pt. \"RYCERZ Z LODOWEJ KRAINY\". Przedszkolaki podziwiały grę aktorów, którą nagrodziły gromkimi brawami. Wrażenia z oglądanego teatrzyku odzwierciedliły w pracach plastycznych.

Kotylion

Nasze Przedszkole włączyło się do inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i przeprowadziło „lekcję patriotyzmu”. W dzień przed Świętem Odzyskania Niepodległości obyły się we wszystkich grupach zajęcia, podczas których dzieci własnoręcznie wykonywały kotyliony w biało – czerwonych barwach, flagi, słuchały hymnu narodowego. Dzięki temu poznały symbole narodowe. Jednocześnie dowiedziały się, co znaczą dla Polski słowa odzyskać niepodległość – wolność. Poczym wszystkie grupy zebrały się w holu przedszkola i z wpiętymi kotylionami oraz flagami powiedziały wiersz Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”

Czytajmy dzieciom

04 marca 2011r. nasze przedszkole gościło pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sztumie. Panie przyjechały do nas promować akcję \"Cała Polska czyta dzieciom\" . Przedstawiły bajkę pt. \"Cudaczek Wyśmiewaczek\". Kolorowe stroje wywołały u dzieci wiele radości, a wysłuchana bajka dużo je nauczyła. Panie zachęciły do czytania dzieciom bajek oraz poznania dalszych przygód \"Cudaczka Wyśmiewaczka\".

Teatrzyk

Dnia 31 maja nasze Przedszkole gościło aktorów z teatru z Krakowa. Przedstawili oni dzieciom bajkę pt:\"Wielkie kłopoty małych wiewiórek\". W ten sposób zachęcili dzieci do dbania o czystość lasu i najbliższego środowiska.

Bajka była prezentem z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.

Dzień Dziecka

Dnia 27 maja nasze przedszkole wzięło udział w Festynie zorganizowanym z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.

Dnia 01 czerwca odbyło się \"Przedszkolne grilowanie\" i zabawy dla dzieci na terenie przedszkolnym.

Teatrzyk

Dnia 19 grudnia nasze przedszkole gościło aktorów z Teatru Amatorskiego \"ISKRA\", który działa przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie \"Święty Mikołaj Istnieje\". Sprawiło im to wiele radości przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Teatrzyk

Dnia 22 grudnia nasze przedszkole gościło aktorów z Teatru \"Art - re\" z Krakowa. Przedstawili oni w ciekawy sposób dzieciom bajkę \"Kozucha Kłamczucha\". Dzieci uważnie obserwowały grę aktorów oraz same występowały na scenie. Na koniec podziękowały aktorom za występ gromkimi brawami.

Dzień otwarty

Dnia 07.02.2012r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbył się Dzień Otwarty dla dzieci w wieku od 3-5 lat nieuczęszczających do przedszkola.

Dzieci miały możliwość poznania sali zabaw oraz wspólnej zabawy z rodzicami podczas zajęć plastycznych i muzyczno-rytmicznych. Z uwagi na duży mróz frekwencja nie była zbyt duża. Mimo to dzieci, które przybyły miło spędziły czas i z uśmiechem na twarzy żęgnały się z przedszkolem

TAŃCE SZKOCKIE

Dnia 16 kwietnia nasze przedszkole miało zaszczyt gościć uczennice Zespołu szkół im. C.K. Norwida w Dzierzgoniu z nauczycielką Panią Anną Lip. Starsze koleżanki umiliły pobyt dzieci w przedzkolu prezentując tańce szkockie. Występ bardzo podobał się przedszkolakom. Oczywiście nie obyło się bez bisu. Bardzo dziękujemy Pani A. Lip za przyjęcie zaproszenia oraz uczennicom za wspaniały występ.

FESTYN RODZINNY W
TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU W DZIERZGONIU

Pracownicy Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu stworzyli okazję do świętowania Dnia Matki, Ojca i Dnia Dziecka na wspólnym Festynie w dniu 12.06.2012r. Dzieci po raz kolejny obchodziły swoje święto, gdyż dnia 01. czerwca w ramach prezentu pojechały do Elbląga do kina na bajkę „HIP, HIP – HURA! ”.

Atrakcją festynu miał być Teatr Na Szczudłach w ogrodzie przedszkolnym, jednak nadchodząca burza sprawiła, iż aktorzy przedstawili w sali zabaw spektakl pt., „Wiersze J. Brzechwy”, w którym niektóre dzieci też mogły wystąpić. Przedszkolaki wraz z rodzicami brały udział w zawodach sportowych, pod hasłem: „PRZEDSZKOLE TĘCZOWE DO SPORTU GOTOWE”. Było miło, dużo śmiechu i zabawy, a dla rywalizujących uczestników czekały słodkie nagrody. Podczas spotkania można było posilić się kiełbaską z grilla, oraz kawą i ciastem upieczonym przez nasze kuchareczki. Zaś dla dzieci był „Kącik Łasucha” czyli wata cukrowa, którą uwielbiają nie tylko mali, ale również i rodzice. Podczas spotkania można było obejrzeć występy naszych małych artystów i aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Festyn miał na celu integrację rodzin i dobrą zabawę na świeżym powietrzu.

organizatorki festynu
Mariola S. i Agnieszka L.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Co roku dnia 14 października wszystkie placówki związane z oświata, świętują Dzień Edukacji Narodowej.

W tym roku program artystyczny przygotowały dzieci 6-letnie z grupy Rybki pod okiem p. Małgorzaty Jabłońskiej i p. Mirosławy Zapała. Troszkę inaczej, bo na wesoło zaprezentowane zostało przedszkole. Trzy dziennikarki zadawały rozmaite pytania, aby otrzymać odpowiedź; Jakie jest nasze przedszkole? Wszyscy zebrani z zaciekawieniem słuchali kolejnych odpowiedzi dzieci na powyższe pytanie. Przy okazji co niektóre rozbawiły nas do łez. Wszystkim pracownikom Tęczowego Przedszkola występ się podobał o czym świadczyły gorące owacje, a dzieci uświadomiły sobie rolę i znaczenie pracy nauczyciela oraz nabrały przekonania o dużej roli nauczyciela w życiu każdego dziecka.

Kasztanobranie

Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w Akcję „Wielkiego kasztanobrania”. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych z wielkim zaangażowaniem zbierały kasztany z najbliższymi jak również z nauczycielkami grup podczas saperów i wycieczek. Kasztany gromadzone były w hollu przedszkola w specjalnie do tego przygotowanych workach. Zebrano kilka worków. Dzięki tej akcji dzieci są bardziej świadome jak chronić otaczającą nas przyrodę, a w szczególności kasztanowce. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w ten szczytny cel. Na zdjęciu jedna z wielu grup zbierających kasztany - grupa „Słoneczka”.

Kabaret 2013

Dnia 11 stycznia 2013 roku w Sali gimnastycznej szkoły Podstawowej nr 1 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego odbył się IV Przegląd Kabaretów Szkolnych, na który zaprosiła Gminna Koalicja Na Rzecz Rozwoju Bibliotek.

Tematem przewodnim był Humor Codzienny. Na scenie wystąpili uczniowie dzierzgońskich placówek. Tęczowe Przedszkole reprezentowała grupa dzieci 6-letnich „Rybki”. W wierszu „Tydzień” J. Brzechwy wystąpili Juliusz Chmielewski, Miłosz Falkiewicz, Szczepan Frost, Julia Hrynkiewicz, Maja Maczyszyn, Oliwier Muller, Kacper Piotrowski oraz Jakub Przybysz. Natomiast Maja Maczyszyn wcieliła się również w rolę Czapli a Oliwier Muller- Żurawia w wierszu „Żuraw i czapla”, w którym narratorem była Paulinka Czechowska. Na koniec Zuzanna Skok i Miłosz Falkiewicz zadawali pytanie „Kto misiowi urwał ucho?” w wierszu Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”. Wszystkim zebranym występ bardzo się podobał. O czym świadczyły gromkie brawa. Podczas prezentacji uczniów kolejnych szczebli edukacyjnych było równie wesoło; humor dopisywał publiczności, a występy bawiły zebranych gości. Na koniec w nagrodę każda placówka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Małgorzata Jabłońska Mirosława Zapała

Dzień otwarty

Dnia 15.02.2013r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych wychowanków przedszkola. Dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami uczestniczyły w zajęciach plastycznych i muzyczno – ruchowych. Przygotowany słodki poczęstunek był miłą niespodzianką dla wszystkich. Spotkania takie umożliwiają poznanie środowiska przedszkolnego (sali zabaw, budynku przedszkola, nauczycielek, atmosfery panującej w przedszkolu), doskonalą umiejętność nawiązywania kontaktu z rówieśnikami oraz służą integracji rodziny. Wszystkie dzieci miło spędziły czas - pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzy żegnały się z przedszkolem.

Mirosława Zapała
Wiesława Machlik

Podziękowanie

Pragniemy złożyć Asi Kraśniewskiej najserdeczniejsze gratulacje za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym \"Woda źródłem życia\" organizowanym przez Przedszkole w Bydgoszczy.

Mali aktorzy

Dnia 25.04.2013r. dzieci pięcioletnie z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu wzięły udział w PRZEGLĄDZIE TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH o tematyce ekologicznej pod hasłem: \"Ziemia- planeta zielona\". Organizatorem Przeglądu było Przedszkole w Starym Polu, a miejscem prezentacji sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

Celem Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych było:

 • wprowadzenie przedszkolaków w świat teatru,
 • kształtowanie umiejętności pokonywania tremy podczas publicznego występu,
 • aktywizacja kulturalna środowisk dziecięcych,
 • rozwijanie poczucia odpowiedzialności za czystość otoczenia oraz segregację śmieci.

Nasze przedszkolaki z gr.\"Słoneczka\" i \"Wiewiórki\" zaprezentowały bajkę pt.: \"Czarownice z lasu, narobią hałasu\". Dzieci na scenie Gminnego Ośrodka Kultury mogły poczuć się jak prawdziwi artyści. Z przejęciem i wielkim zaangażowaniem i odgrywały swoją rolę. Dlatego zaprezentowana prze nich bajka wywołała zainteresowanie wśród widzów, czego niewątpliwym dowodem były gromkie brawa.

W przygotowaniu kostiumów dla naszych małych aktorów, aktywnie włączyli się rodzice, którzy przeszli najśmielsze nasze oczekiwania. Stroje były prześliczne i pasowały do tematu przedstawienia.

Za ciekawie przedstawioną bajkę dostaliśmy wyróżnienie i otrzymaliśmy dyplomy a także wiele nagród.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było zwiedzenie Przedszkola w Starym Polu, smaczny obiad oraz słodki poczęstunek.

Odpowiedzialne za przygotowanie dzieci
M. Bernacka
I.Nowak

Spartakiada

20.06.2013 r. reprezentacja przedszkolaków Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu wzięła udział w Mini Spartakiadzie Przedszkolaka organizowaną przez Przedszkole Samorządowe w Mikołajkach Pomorskich. Celem spartakiady było kształtowanie czynnej postawy wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego i innych, przyzwyczajanie do uprawiania sportu, kształtowanie umiejętności ruchowych o charakterze sportowym oraz koleżeńska rywalizacja. Po gorącym przywitaniu wszyscy zawodnicy złożyli obietnicę, po czym przeszliśmy do udziału w zawodach. Przedszkolaki brały udział w takich konkurencjach jak: skoki w workach, bieg z piłeczką na łopatce, skoki z gazetą między nogami, bieg za balonem między brzuchami w parach, toczenie piłki lekarskiej między pachołkami, skoki na piłce kangur, budowanie wieży z klocków, skakanie na skakance oraz zbieranie szyszek do koszyka na czas. Po gorącej rywalizacji nastąpiło podliczanie punktów i poczęstunek w postaci zupki i kiełbaski z grilla.

Reprezentacja naszych przedszkolaków zdobyła II-gie miejsce puchar zwycięski z dyplomem a dla każdego srebrny medal. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

WSPÓLNE RECYTOWANIE

W tym roku szkolnym Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu zajęło się realizacją programu „Dziecięca ekspresja werbalna”. Jednym z założeń programu są akcje „Wspólne recytowanie” oraz „Cały Dzierzgoń czyta dzieciom”. Co miesiąc, dzieci będą wspólnie uczyły się tego samego wiersza, aby razem z całą społecznością przedszkolną chóralnie go wyrecytować.

Pierwsze „Wspólne recytowanie” odbyło się pod koniec października. Wszystkie przedszkolaki pięknie wyrecytowały wiersz A. Przemyskiej „W grzybowym lesie”. Natomiast panie nauczycielki z naszego przedszkola, włączając się w akcję „Cały Dzierzgoń czyta dzieciom” wzorowo przeczytały bajkę z podziałem na role, pt.: „Czerwony kapturek”.

Następne takie spotkanie za miesiąc.

Patrycja Sidor

Teatrzyk „Jesień u Kubusia Puszatka”

Dnia 22 listopada nasze przedszkole gościło aktorów z Teatru Art – Re z Krakowa. Przyjechali z przedstawieniem „Jasień u Kubusia Puszatka”, które było nawiązaniem do obchodów Dnia Pluszowego Misia (25 listopada). Teatrzyk sprawił dzieciom wiele radości a jednocześnie utrwalił wiadomości dotyczące cech charakterystycznych dla obecnej pory roku - jesieni.

Wspólne kolędowanie

Dnia 20 grudnia w Tęczowym Przedszkolu odbyło się wspólne kolędowanie wprowadzające wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grup „Fioletowe Motylki” i Żółte Słoneczka” recytowały wiersze o tradycjach bożonarodzeniowych. Następnie odbyło się kolędowanie przy choince. Dzieci z każdej grup 3 - 4 - 5 - 6 – letnich śpiewały kolędy i pastorałki. Tego dnia odwiedził nasze przedszkole Mikołaj pozostawiając pod choinką prezenty dla wszystkich grup. Życzenia świąteczne i noworoczne dla przedszkolaków i pracowników złożyła B. Koszewska dyrektor przedszkola. Następnie dzieci - już każda grupa we własnej sali - miały możliwość degustacji wigilijnej potrawy – barszcz i paszteciki.

Bal karnawałowy

06.02.2014 r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbył się Bal Karnawałowy pt. „ Podróż w Baśniowej Krainie”, którego głównym celem było przybliżenie dzieciom tradycji związanych z karnawałem oraz dostarczenie im radości z wcielania się w role różnych postaci. Atrakcją balu była zabawa z klaunem „Ki-Ki” oraz postaciami z bajek, w które wcieliły się organizatorki balu. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w różnych konkurencjach:

 • jedzenie pierników na czas, bez używania rąk
 • układanie śnieżnych puzzli
 • wybieranie ziaren grochu od ziaren ryżu
 • szukanie pantofelka Kopciuszka

Podczas balu karnawałowego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bajkowa postać”, w którym udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci wypełniały kontury postaci różnymi technikami plastycznymi. W trakcie trwania balu zostały również wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Tegoroczny bal karnawałowy został przygotowany w myśl akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Przedszkole w ruchu”.

Organizatorki:
A.Lewandowska
W.Czechowska
M.Jabłońska

GOŚCIE Z PARKU KRAJOBRAZOWEGO Z WIZYTĄ W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU

Dnia 23 kwietnia przedszkolaków odwiedziła Pani Alina Rodziewicz, leśnik i biolog z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z Jerzwałdu. Nasz gość w prawdziwym leśniczym mundurze, zaprezentował się niezwykle dostojnie. Pani Alina przekazała naszym podopiecznym bardzo dużo wiadomości na temat ochrony przyrody. Dzieci miały możliwość poznania różnych owadów oraz innych mieszkańców drzew. Oprócz tego, pani leśnik opowiedziała przedszkolakom bajkę, pt: „O lipie”, która bardzo zaciekawiła nasze dzieci i była ważnym przykładem dotyczącym ochrony przyrody. Poza tym uświadomiła dzieciom, dlaczego drzewa są tak ważne w życiu zwierząt, owadów i ludzi.

Nie była to pierwsza wizyta pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych z Jerzwałdu, gdyż jesienią tego roku szkolnego, nasze przedszkole odwiedzili arboryści.

Dla widomości zainteresowanych- arborysta w terminologii angielskiej nazywany jest również „ chirurgiem drzew”. Jest to zawód polegający na pielęgnacji drzew metodą alpinisty, bez użycia ciężkiego sprzętu. Arborysta zajmuje się pojedynczymi drzewami, a nie całym kompleksem leśnym.

Wówczas przedszkolaki obserwowały badanie drzew, głównie akacji rosnących na terenie przedszkola oraz miały możliwość zapoznania się z pracą arborysty.

Cieszymy się z tego, że Przedszkole nawiązało kontakt z Zespołem Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Dzieci nie tylko pogłębiają swoją wiedzę na temat przyrody ożywionej, ale również biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych w Jerzwałdzie.

M. Bernacka, M. Sugalska

MINI SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 11.06.2014 r. reprezentacja przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu wzięła udział w III Mini Spartakiadzie Przedszkolaka zorganizowaną przez Samorządowe Przedszkole w Starym Mieście. Celem spartakiady było kształtowanie czynnej postawy wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego i innych, przyzwyczajanie do uprawiania sportu, kształtowanie umiejętności ruchowych o charakterze sportowym oraz koleżeńska rywalizacja. Po gorącym przywitaniu wszyscy zawodnicy złożyli sportową obietnicę, po czym przystąpili do udziału w zawodach. Przedszkolaki z gr. \"Błękitne Rybki\" brały udział w wielu konkurencjach sportowych. Do zdobywania punktów dla swoich grup, przyłączyły się również nauczycielki, które tak jak przedszkolaki, konkurowały między sobą. Po gorącej rywalizacji nastąpiło podliczanie punktów i poczęstunek dla wszystkich współzawodników

Przedszkolaki reprezentujące Tęczowe Przedszkole zdobyły największą ilość punktów, zajmując tym samym I-sze miejsce w Mini Spartakiadzie Przedszkolaka. Nasi mali zwycięzcy wrócili do przedszkola ze złotymi medalami i z dumą przekazali zdobyty puchar.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczestnikom tegorocznych zawodów i życzymy im dalszych sukcesów sportowych.

Małgorzata Bernacka

FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

We wtorek 17 czerwca przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola uczestniczyły w I Festiwalu Piosenki Dziecięcej zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa w Dzierzgoniu. Nasze przedszkolaki z grup \"Pomarańczowe Tygryski\", \"Fioletowe Motylki\" i \"Błękitne Rybki\", które reprezentowały nasze przedszkole sprostały celom festiwalu, które dotyczyły: prezentacji muzycznych uzdolnień, twórczej wymiany pomysłów i doświadczeń muzycznych wśród dzieci, propagowanie kultury muzycznej, promocja dziecięcej twórczości, wyłonienie utalentowanych dzieci oraz zachęcenie ich do pracy twórczej w zakresie muzyki oraz rozwijanie talentów artystycznych. Maja, Ola i Malwina bez tremy i z uśmiechem na twarzy zaprezentowały piosenki o \"Zielonej Żabce\", \"Na cztery i na sześć\" oraz \"Kwiatek dla wróżki\", które nagrodzone zostały pięknymi pluszowymi misiami oraz gromkimi brawami. Naszym wokalistkom pragniemy złożyć gratulacje za udane występy a Nikoli Machlik, która została nagrodzona za najgrzeczniejszą spośród publiczności życzymy dużo uśmiechu.

Wioleta Czechowska

Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

dzięki podjętym działaniom aktywności fizycznej

uzyskało tytuł \"Przedszkole w Ruchu\".

Ruch poza przedszkolem

Zajęcia zorganizowane (obszar nr 6)

 • Konkurs Plastyczny we współpracy z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury pt. „ZDROWIE NA TALERZU”
 • Mecz sportowy we współpracy z Dzierzgońskim Klubem Sportowym - Powiśle
 • 28.03.2014 r. w hali sportowej odbył się mecz piłki nożnej dziewczynek i chłopców z grup „Czerwone Biedronki” oraz „Żółte Pszczółki”. Celem głównym meczu było promowanie zdrowego stylu życia oraz czynne uczestniczenie w sporcie.

  Spotkanie w hali sportowej rozpoczęło się od obejrzenia hali sportowej i zaznajomienia się z tym miejscem przez dzieci. Kolejnym etapem było przywitanie się z panem trenerem, który przybliżył nam zasady gry w piłkę nożną oraz podzielił dzieci na drużyny. Pierwszy mecz rozpoczął się od gry dziewczynek. Grupa „Czerwone Biedronki” na grupę „Żółte Pszczółki”. Mecz ten był dla niektórych dziewczynek ogromnym wyzwaniem i świetną zabawą dla wszystkich. Kolejnym etapem był mecz chłopców. Po zakończonych meczach każdy miał szansę zagrania w piłkę – celowanie piłką do bramki. Spotkanie w hali sportowej zakończyło się ogłoszeniem wyników-remis, rozdaniem nagród i dyplomów oraz pogratulowaniem zawodnikom za dobrą zabawę. Dzieci także podziękowały panu trenerowi, który przybliżył im zasady gry piłki nożnej oraz sędziował w meczach.

 • Taniec „Chocolate”

 

 

 • Od najwcześniejszych lat dziecko odczuwa potrzebę ruchu, stara się uczestniczyć w zabawach rytmicznych. Taniec zaliczany jest do jednej z najstarszych form sztuki i kulturowej działalności człowieka. Zawsze był i jest nadal jednym ze sposobów przeżywania, przekazywania emocji, formą fizycznego i duchowego odreagowania oraz okazją do zabawy. Nauka tańca \"Chocolate\" przez nauczycielki naszego przedszkola miała na celu wspieranie rozwoju umiejętności i zdolności tanecznych dzieci. Dzięki pracy zespołowej rozwijają się indywidualne zdolności każdego dziecka.
Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

dzięki podjętym działaniom aktywności fizycznej

uzyskało tytuł Przedszkole w Ruchu.

Ruch w przedszkolu

Wychowanie fizyczne zajęcia edukacyjne (obszar nr 1)

Edukacja zdrowotna (obszar nr 3)

VI Przegląd Kabaretów Szkolnych ph. „My Słowianie”

20 lutego odbył się VI Przegląd Kabaretów Szkolnych ph. „My Słowianie” zorganizowanym w Gimnazjum im. Jana Pawła II przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Tęczowe Przedszkole w tym roku szkolnym reprezentowały dzieci z grupy „Błękitne Rybki”. Przedszkolaki zaprezentowały „Katechizm młodego Polaka” oraz taniec „Polka prawdziwa”.

Obejrzały występy kabaretów w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów ze:
Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego
Gimnazjum im Jana Pawła II
Zespołu Szkół im C.K. Norwida

Po występach nastąpiło rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i dobrych humorów.

W. Machlik

Przegląd teatrzyków dziecięcych „W krainie baśni”

W dniu 22.04.2015r. w Starym Polu odbył się przegląd teatrzyków dziecięcych, na którym zaprzyjaźnione przedszkola z okolicy mogły zaprezentować swoje aktorskie talenty. W tym roku motto przewodnie brzmiało „W krainie baśni”. Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu zaprezentowało znaną i lubianą bajkę pt. „Czerwony kapturek”. Innowacyjnym pomysłem były przygotowane przez nauczycieli przedszkola kukiełki oraz nietypowa scenografia.

Występ dzieci urozmaicały w trakcie śpiewania piosenki oraz humorystyczne dialogi bohaterów. Jury miało duży kłopot z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie każdy zespół aktorski zajął pierwsze miejsce z zaznaczeniem co jury podobało się najbardziej. W nagrodę dzieci otrzymały dla placówki piękne stroje do wykorzystania w innych przedstawieniach, a paniom wręczono podziękowania za przygotowanie małych aktorów.

Małgorzata Jabłońska
Patrycja Sidor

„Nauczyciel z pasją” IX FORUM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO w Dzierzgoniu

25 kwietnia 2015 r. gościliśmy u siebie w Dzierzgoniu nauczycielki z zaprzyjaźnionych przedszkoli. W auli Zespołu Szkół im. C.K. Norwida odbyło się bowiem IX FORUM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO pt. „Nauczyciel z pasją”. W Forum wzięły udział nauczycielki przedszkoli z powiatu sztumskiego oraz przedszkola w Starym Polu i Nowym Stawie.

Celem tej imprezy było doskonalenie i poszerzanie wiedzy merytorycznej, jak i wzbogacanie warsztatu pracy nauczyciela przedszkola. Dzielenie się swoją wiedzą i pasją, której nauczycielkom przedszkola nie brakuje. Nauczyciel pracujący z pasją, to pracowity i praktyczny człowiek, który zna swój zawód i lubi swoich podopiecznych. Drzemią w nim niezgłębione pokłady intelektualnej i emocjonalnej energii, dzięki którym nigdy nie przestaje się uczyć. Kompetencje nauczyciela z pasją wykraczają poza wiedzę i umiejętności zdobyte w procesie standardowego kształcenia zawodowego. Wymagają ciągłego doskonalenia, uzupełniania i poszukiwania, dlatego chętnie uczestniczy w wielu formach doskonalenia.

W trakcie IX Forum Wychowania Przedszkolnego zorganizowanego przez Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu odbyły się wykłady dotyczące włączenia języka nowożytnego do działań przedszkola prowadzone przez p. Jadwigę Pytlarczyk oraz wykład dotyczący neurodydaktyki „Mózg małego dziecka” prowadzony przez p. Mirosławę Sakłak i Barbarę Jaszczołt. Nauczycielki wzięły również udział w warsztatach zorganizowanych przez firmę Astra prowadzonych przez Patrycję Grossman. Na zakończenie forum miały możliwość poznania twórczości p. Małgosi Krauze z „Artystycznej Przystani” w Dzierzgoniu.

Wszystkim gościom i uczestnikom Forum serdecznie dziękujemy za przybycie. Rodzicom naszych wychowanków za pyszne ciasta i pomoc: p. I. Lenart, p. E. Michalska, p. S. Żelesławska, p. K. Skorwrońska, p. A. Drzewiecka, p. E. Chwesiuk, p. E. Pierzchała, p. Liszewska, p. J. Brzezińska, p. J. Tomczyk, p. P. Panuś, p. S. Grzmil, p. K. Keńska, p. N. Orzoł, p. K. Wąsowska, p. K. Szreder, p. M. Parafjanowicz, p. W. Czechowska. Serdecznie dziękujemy p. Jarosławowi Drwiędze za udostępnienie auli oraz p. Sylwii Mańkowskiej i pracownikom Zespołu Szkół. Dziękujemy również wszystkim pracownikom naszego przedszkola za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Organizatorki - Barbara Koszewska i Krystyna Szewczun - dyrekcja Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu.

BAJKA „SPORTOWE ŻYCIE CZYLI JEŻ KONTRA JEŻOZWIERZ”

12 października nasze przedszkole odwiedzili artyści z grupy AMUZADO z Brzeszcza prezentując nam widowisko artystyczne pt. „ SPORTOWE ŻYCIE czyli JEŻ kontra JEŻOZWIERZ”. Spektakl miał na celu propagowanie zdrowia i aktywnego spędzania czasu wolnego. Ukazana została istota tolerancji, szacunku dla przeciwnika i wiara we własne możliwości. Inscenizacja zachęca widzów do aktywności fizycznej a tym samym ukazuje najmłodszym alternatywne wzorce spędzania czasu wolnego.

Imieniny Katarzyny

W tym roku święto patronki naszego miasta powiązane zostało z tematyką bezpiecznego poruszania się po drodze. W ramach konkursu plastycznego w kategorii „przedszkole”-dzieci miały przygotować laurkę dla Świętej Katarzyny. Na konkurs wpłynęło 44 prace. Wybór najpiękniejszych był niezwykle trudny, dlatego też komisja postanowiła nagrodzić przedszkolaki jednym, wspólnym, słodkim prezentem, a placówkę dyplomem za udział w obchodach. Punktem kulminacyjnym całej imprezy był przemarsz z DOK-u pod pomnik naszej patronki, gdzie zostały złożone kwiaty, odśpiewano również huczne „Sto lat”, a na koniec posłaliśmy hen daleko w chmury laurkę, w której wypisano w 4 językach kto ją nadał oraz prośbę, aby odbiorca, do którego doleci nasza przesyłka odezwał się i powiedział jak długą drogę przebyła.

Małgorzata Jabłońska

II Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Starym Polu

 

            Dnia 19 kwietnia 2016 roku w Starym Polu odbył się III Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pod hasłem „Przedszkolne wierszowanie”. Do prezentacji aktorskich i recytatorskich umiejętności przystąpiły przedszkola z Mikołajek Pomorskich, Sztumu, Nowego Stawu , Starego Pola i Dzierzgonia. Zespół reprezentujący Tęczowe Przedszkole to dzieci 5-letnie z grupy „Błękitne rybki”, które przygotowały nauczycielki Małgorzata Jabłońska, Lucyna Królikowska i Daria Zima. Przebrani w bajeczne kostiumy recytowali wiersz E. Stadtmȕllera „Niech żyje król ziemniak”. Pomimo, iż występowaliśmy jako ostatni zajęliśmy zaszczytne I miejsce! Niezmiernie nas to ucieszyło, a radości nie było końca.

M. Jabłońska

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

22 września Tęczowe Przedszkole odwiedził policjant Pan Mateusz Lepka. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania się w stosunku do nieznanych osób i podróżowania samochodem. Utrwaliliśmy również numery alarmowe. Policjant zaprezentował przedszkolakom swoje wyposażenie i umundurowanie które jest niezbędne do wykonywanej pracy. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę, zobaczyć lizak, kajdanki, oraz odznakę policjanta. Na koniec spotkania podziękowały Panu policjantowi piosenką, wierszem oraz wręczyły laurkę.

Dzień otwarty

Dnia 19.01.2017r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych wychowanków przedszkola. Dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami uczestniczyły w zajęciach plastycznych i muzyczno – ruchowych. Przygotowany słodki poczęstunek był miłą niespodzianką dla wszystkich. Spotkania takie umożliwiają poznanie środowiska przedszkolnego (sali zabaw, budynku przedszkola, nauczycielek, atmosfery panującej w przedszkolu), doskonalą umiejętność nawiązywania kontaktu z rówieśnikami oraz służą integracji rodziny. Wszystkie dzieci miło spędziły czas - pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzy żegnały się z przedszkolem.

Lucyna Królikowska
Wiesława Machlik

Mini Spartakiada

Dnia 14.06.2017 r. reprezentacja przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu z grup "Niebieskie Smerfy" i "Błękitne Rybki" wzięła udział w IV Mini Spartakiadzie Przedszkolaka zorganizowaną przez Samorządowe Przedszkole w Starym Mieście.

KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY
 1. miejsce - Oliwia Romanowska ( Przedszkole Samorządowe " Niezapominajka" w Starym Mieście)
 2. miejsce - Kinga Maczyszyn ( Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu)
 3. miejsce - Lilla Sawicka ( Niepubliczne Przedszkole " Na Słonecznej Górce" w Sztumie)

PRACE WYRÓŻNIONE:

 • Ignacy Michalski ( Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu)
 • Aleksander Michalski ( Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu)
 • Natalia Łastowska ( Przedszkole Samorządowe " Niezapominajka" w Starym Mieście)
 • Maja Turlej - ( Przedszkole Samorządowe " Niezapominajka" w Starym Mieście)
 • Katarzyna Machnikowska - ( Niepubliczne Przedszkole " Na Słonecznej Górce" w Sztumie)

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! NAGRODY ORAZ DYPLOMY ZOSTANĄ DOSTARCZONE I WRĘCZONE OSOBIŚCIE PRZEZ ORGANIZATORKI

Konkurs plastyczno - techniczny dla dzieci i rodziców
"Ulubiony sport"

Organizowany przez Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzmali dyplomy i nagrody za udział.

10- jubileuszowy Przegląd Kabaretów Szkolnych pt. "Szkoła na wesoło"

Przedszkole uczestniczyło w 10 - jubileuszowym Przeglądzie Kabaretów Szkolnych pt. "Szkoła na wesoło" zorganizowanych przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek, w skład której wchodzą biblioteki z całej gminy oraz nasze przedszkole. Zdjęcia przedstawiają grupę "Zielone Skrzaty", które przedstawiły "Rzepkę na wesoło" oraz "Fioletowe Motylki" w skeczu "Cukierki" i inscenizowanej piosence "Babuszki".

Serdecznie dziękujemy Fotokruki i Pani Agnieszce Kruk za udostępnienie zdjęć

„Szkoła pamięta”

Nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

Spotkanie z wolontariuszem Malborkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks

W dniu 03 grudnia 2019r. nasze przedszkole odwiedzili nietypowi goście- pani Joanna Grzegowska- wolontariuszka Malborkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Reks wraz z pupilami. Pani Asia opowiedziała dzieciom na czym polega praca wolontariusza, przygotowała zagadki obrazkowe na temat roli psów w życiu człowieka, a także pokazała jak należy bronić swoje ciało przed atakiem agresywnego psa. W podzięce dzieci przekazały uzbierane pieniążki w ramach pomocy, za co otrzymały dyplom i odznakę przyjaciela zwierząt malborkiego stowarzyszenia

Plebiscyt Przedszkole na medal 2019

Drodzy rodzice i wszyscy sympatycy naszego przedszkola, Chcemy Wam gorąco podziękować za głosy oddane na naszą placówkę w plebiscycie "Przedszkole na medal". Dzięki Waszemu zaangażowaniu w głosowanie, zdobyliśmy III miejsce na podium w naszym powiecie! Dziękujemy!!!

Z okazji DNIA DZIECKA dla wszystkich przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola
 

Z okazji DNIA DZIECKA dla wszystkich przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola i nie tylko, niespodzianka od pań

W podziękowaniu grupa Tygryski

X Jubileuszowy Przegląd Kabaretów Szkolnych

1 marca 2019 grupa Fioletowe Motylki brała udział w X Jubileuszowym Przeglądzie Kabaretów Szkolnych zorganizowanym przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek, w skład której wchodzą biblioteki z całej gminy oraz nasze przedszkole. Fioletowe Motylki przygotowały skecz "Cukierki" oraz inscenizowaną piosenkę "Babuszki"

 

Znalezione obrazy dla zapytania zebranie z rodzicami obrazek

 

W dniu 19.02.2019r(wtorek)  o godz.15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące I półrocze.Na zebraniu będzie również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bruku -Pani Dominika Kulik

                                                 Serdecznie zapraszam!!

ZAMIERZENIA NA MIESIĄC LISTOPAD 2018

Tematy kompleksowe:

1. Domy i domki.

2. Urządzenia elektryczne.

3. A deszcz pada i pada….

4. Zdrowie naszym skarbem.

5. Co robić w tak smutny czas?

 

− zapoznanie z budową domu

− zainteresowanie planowaniem mieszkania

− zapoznanie ze sposobami oświetlania pomieszczeń dawniej i obecnie

− zachęcanie do przygotowywania prostych potraw

 − zapoznanie z możliwością wykorzystywania urządzeń elektrycznych

− zapoznanie ze zjawiskiem krążenia wody w przyrodzie

− zachęcanie do podejmowania zabaw badawczych

− uświadomienie konieczności szukania pomocy u lekarza w czasie choroby

− uświadomienie konieczności dbania o zęby i ich leczenia

− budzenie zainteresowania przyrodą nieożywioną

− zachęcanie do wykonywania zdrowych potraw

- poznawanie historii Polski, celebrowanie ważnych świąt

 

Wiersz do nauki:

CO TO JEST POLSKA? CZESŁAW JANCZARSKI

- Co to jest Polska? -
Spytał Jaś w przedszkolu.
Polska - to wieś i las
i zboże w polu,
szosa, którą pędzi
do miasta autobus,
i samolot, co leci
wysoko, na tobą.
Polska- to miasto,
strumień i rzeka,
i komin fabryczny,
co dymi z daleka,
a nawet obłoki,
gdy nad nami mkną.
Polska to jest także twój rodzinny dom.
A przedszkole?
Tak - i przedszkole,
i róża w ogrodzie
i książka na stole.

 

 

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci wraz z rodzicami w grupie "Pomarańczowe Tygryski"

Dnia 28 sierpnia 2018r. odbyły się zajęcia adaptacyjne w naszej grupie. Tego dnia w przedszkolu gościliśmy dzieci wraz ze swoimi rodzicami, które po raz pierwszy rozpoczynają przygodę z przedszkolem:) Dzieci zapoznały się z miejscem jakim jest przedszkole, obejrzały swoją salę , zabawki, szatnię, mogły poleżeć pierwszy raz na leżaczkach:). Dzieci mogły się pobawić swobodnie w wybranych kącikach jak również razem z opiekunami uczestniczyły w zabawach z nauczycielką. Było bardzo miło i wesoło:) Dziękuję jeszcze raz za przybcie i wspólną zabawę " tygryskom" i ich rodzicom:) 

Konkurs plastyczny

Konkurs organizowany przez Tęczowe Przedszkole i Radę Rodziców. Ozdoby wykonane na konkurs przez dzieci i rodziców z naszej grupy. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i udział w konkursie.

STOP PRZEMOCY

8 listopada zostaliśmy zaproszeni do Urzędu Miejskiego na uroczystość rozdania nagród za udział w konkursie plastycznym "STOP Przemocy". Zajęlismy I miejsce w kategorii "przedszkole".

Otrzymaliśmy: gry, puzzle, samochodziki i inne ciekawe pomoce.

 

Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i mamie Zuzi - Pani Hrynkiewicz

ZWIEDZAMY PRZEDSZKOLE
Panie Policjantki ze Sztumu odwiedziły nasze Przedszkole

22 lutego Panie Policjantki z Komendy Policji w Sztumie odwiedziły dzieci z grupy " Pomarańczowe Wiwiórki" :). Panie Policjantki odbyły rozmowę z dziećmi na temat bezpieczeństwa w domu, przedszkolu oraz na podwórku. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji oraz dowiedziały się również jak wygląda "pozycja bezpieczna". Dzieci były zachwycone spotkaniem i na koniec w podziękowaniu wręczyły naszym Szanownym Gościom własnoręcznie wykonaną laurkę oraz kwiatki:) 

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!

Spacer

Podczas jesiennego spaceru Wiewióreczki obserwowały zmieniającą się przyrodę.Znależliśy również piękne kwiaty-Marcinki z których zrobiliśy przepiękne bukiety,którymi udekorowaliśy nasze przedszkole.

Zajęcia adaptacyjne w "Tygryskach"

28 sierpnia 2015 r. Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu odwiedziły dzieci w wieku 2,5 i 3 letnie, które uczestniczyły wspólnie z rodzicami w zajęciach adaptacyjnych. Dzieci w progu witał Tygrysek, który zachęcał do wspólnej zabawy oraz do mile spędzonego czasu. Celem zajęć było m.in. budowanie poczucia bezpieczeństwa, pokonywanie nieśmiałości i poczucia niepewności; przezwyciężenie strachu przed nowym otoczeniem, kształtowanie umiejętności zgodnej zabawy oraz pracy w grupach bez rywalizacji; nawiązanie kontaktu z nauczycielkami i innymi dziećmi w atmosferze zabawy i bezpieczeństwa. Był czas na zabawy dowolne , krótkie zajęcia ze wszystkimi uczestnikami a także chwila relaksu na leżaczkach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom „ Dzielnego Przedszkolaka”, balon i lizaka.

Spotkanie adaptacyjne

Naszym priorytetem jest dobre samopoczucie każdego dziecka w przedszkolu, dlatego w ostatnich dniach sierpnia zaprosiliśmy wszystkie dzieci trzyletnie do przedszkola wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne. Podczas zajęć, w obecności rodziców dzieci poznały przedszkole, swoją salę, łazienkę, nauczycieli, personel pomocniczy. Uczestniczyły we wspólnych zabawach z rówieśnikami, uczyły się pierwszych piosenek i wierszyków, brały udział w zajęciach plastycznych, poznały nowe zabawy, bawiły się w swojej przyszłej Sali. Zajęcia adaptacyjne ułatwiły dzieciom rozstanie się z rodzicami, pozwoliły na zawarcie pierwszych przyjaźni, budowały poczucie bezpieczeństwa.

Adaptacja miała na celu takie przygotowanie dziecka, by czuło się w przedszkolu dobrze i bezpiecznie.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ŻUŁAWCE

24 czerwca przedszkolaki z Żuławki pożegnały przedszkole. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego, powitania wszystkich zgromadzonych na uroczystości. Następnie przedszkolaki przedstawiły część artystyczną " Pożegnania nadszedł czas" - recytowaliśmy, wiersze, śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy. Przyszedł wreszcie czas na podziękowania - sponsorom, zaprzyjaźnionym instytucjom, gościom i oczywiście wszystkim przedszkolakom. Po wręczeniu upominków wszystkim zgromadzonym nastąpiło obdarowanie Pań pracujących w przedszkolu. Nadeszła pora na słodki poczęstunek, wspólne zabawy i tańce. Na koniec wszyscy zrobiliśmy ostatnie pamiątkowe zdjęcia ze wszystkimi uczestnikami naszej uroczystości.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim rodzicom za pomoc i ogromne zaangażowanie w przebieg uroczystości oraz za wspaniały, mile spędzony rok.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Przedszkolaki miały możliwość spotkania z policjantem, który odwiedził nasze przedszkole w Żuławce. Odbyła się pogadanka na temat niebezpieczeństw które czyhają na nas zarówno w domu jak i na podwórku. Przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, nazywaliśmy poznane znaki drogowe. Największą radość dzieciom sprawiły rekwizyty, które mogły dotknąć, założyć i oczywiście odblaskowe upominki, które otrzymały w prezencie. Przedszkolaki podziękowały Panu dzielnicowemu Żuławki asp. Adamowi Grzebyk za poświęcony czas , przekazanie ważnych dla nas informacji, odblaski mówiąc wierszyk i wręczając kwiatka. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

KOCHAMY PLUSZOWE MISIE

Grupa „Żółte Słoneczka" wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - KOCHAMY PLUSZOWE MISIE związanym z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia organizowanym przez Przedszkole Publiczne w Wołczynie. W konkursie brało udział 258 przedszkoli z całej Polski, wpłynęło 926 prac. Dzieci z naszej grupy otrzymały dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

JESIENNE MANDALE

Dzieci z grupy „Żółte Słoneczka” z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu w miesiącu październiku wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym ph. „Jesienne mandale” organizowanym przez Przedszkole nr12 z Lublina pod patronatem Bliżej Przedszkola. Prace wykonane przy współpracy z rodzicami były różnorodne i estetycznie wykonane. Ogłoszenie wyników nastąpiło 13 listopada. Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac z całej Polski. Prace naszych dwóch wychowanków Partyka Żelesławskiego i Sebastiana Jarzembińskiego zostały wyróżnione. Laureaci otrzymali nagrody (książeczka i płyta z bajkami edukacyjnymi) dyplomy i podziękowania przesłane przez organizatora. Wszystkim dzieciom które wzięły udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasze przedszkole również biło rekord
Dynia w wykonaniu naszej grupy zdobi przedszkole

Teatrzyk

Dnia 14 października 2010r. nasze Przedszkole ponownie gościło aktorów z Teatru ART - RE z Krakowa, którzy tym razem przyjechali do nas z przedstawieniem pt. "Bajki o pięciu groszkach". Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały teatrzyk oraz śledziły grę aktorów. Spontanicznie reagowały na różne sytuacje, które wynikały z przedstawionych fragmentów kilku bajek.

Wróć