„Błękitne Rybki”

Wychowawca
mgr Wioleta Czechowska
Galeria grupy
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU W DZIERZGONIU

„Dziś składamy życzeń moc:

Niech pedagogiczne ciało,

Ku sukcesom kroczy śmiało!

Drogie Panie, miejcie cierpliwości wiele,

Aby znosić bez paniki,

Nasze psoty i wybryki!”

 

Tymi słowami wdzięczni 6-latkowie rozpoczęli uroczysty apel, podczas którego złożyły serdeczne życzenia wszystkim pracownikom Tęczowego Przedszkola , a w szczególności gronu pedagogicznemu za trud w nauczaniu i wychowaniu.

Dzieci z gr. „ Błękitne rybki” pod kierunkiem swoich pań, zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Z dumą i godnością recytowały wiersze, śpiewały piosenki i życzyły zdrowia, zadowolenia oraz pomyślności i cierpliwości oraz aby takich wychowanków, każdy nam zazdrościł . Natomiast w podziękowaniu za pracę, opiekę i oddanie, wręczyły wszystkim pracownikom przedszkola „słodkie bukieciki”.

Do życzeń dołączyła się także Pani dyr. B. Koszewska, która wręczyła nagrody niektórym pracownikom Tęczowego Przedszkola, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym zaś wyróżnionym nauczycielom przyznała nagrody w uznaniu za osiągnięcia w pracy wychowawczo dydaktycznej, opiekuńczej oraz wzorowa realizację zadań statutowych.

Atmosfera była miła i serdeczna a występ przedszkolaków jeszcze bardziej uświęcił ten szczególny i świąteczny dzień.

organizatorki M. Bernacka, I. Nowak

KAPELUSZ PANI JESIENI

Tegorocznej jesieni dyrekcja Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu ogłosiła konkurs pod hasłem: „KAPELUSZ PANI JESIENI”, którego celem było uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody, rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, rozbudzanie fantazji i wyobraźni dzieci, zdolności plastycznych oraz miła atmosfera podczas wspólnej pracy.

Każda grupa zaangażowała się do wykonania zadania, który zainicjowała dyrekcja przedszkola i wykonała bardzo ładny „Kapelusz Pani Jesieni”. Poza tym były kapelusze indywidualne, które przedszkolaki wykonały w domu wraz z rodzicami. Najwięcej kapeluszy było z grupy dzieci 6–letnich pod nazwą „Błękitne rybki”.

Kapelusze, które brały udział w konkursie, były bardzo kolorowe i wymyślne a co najważniejsze, ozdobione były wszelkimi darami jesieni. Ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki, to trudno było organizatorom wybrać ten najpiękniejszy. Dlatego jury nie wahało się nagrodzić wszystkich wykonanych kapeluszy. Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone podczas rozstrzygnięcia konkursu dnia 17 października.

Od tego czasu gotowe kapelusze zdobią holl naszego przedszkola.

Małgorzata Bernacka

Akcja - Cały Dzierzgoń czyta dzieciom

Do akcji \"Cały Dzierzgoń czyta dzieciom\" włączyli się rodzice dzieci 6-letnich z gr. \"Błękitne rybki\". Mama Ewelinki, P. Emilia T. oraz rodzice Hani, Państwo Sylwia i Piotr Sz. przeczytali dzieciom bajkę. Czytając z podziałem na rolę, w bardzo interesujący i ciekawy sposób przedstawili tekst utwóru. Dzieci wsłuchując się w tekst bajki, przeniosły się w świat wyobraźni. Dziękujemy tym rodzicom za współpracę i zaangażowanie w akcję, która zagościła w naszym przedszkolu.

I. Nowak i M. Bernacka

WYSTĘPY PRZEDSZKOLAKÓW W KABARETACH SZKOLNYCH

Przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w Przeglądzie Kabaretów Szkolnych, który odbył się dnia 26 lutego odbył się w auli Zespołu Szkół im. C. K. Norwida. V Przegląd Kabaretów Szkolnych pod hasłem: „JĘZYK MEDIÓW”, zorganizowany został z inicjatywy Gminnej Koalicji na Rzecz Wspierania Rozwoju Bibliotek. W tym roku dzieci 6 letnie z grupy: „Błękitne Rybki” przedstawiły inscenizację wiersza pt.: „ Paweł i Gaweł” A. Fredry oraz zaprezentowały wiersz „ Chytra Sroka” W. Piechoty. Natomiast 5-latki z gr. „Zielone Skrzaty” inscenizowały wiersze Jana Brzechwy pt.: „ ZOO”, poza tym obie grupy improwizując ruchowo, zaśpiewały piosenkę pt.: „ Dżungla”.

Korzystając z okazji obejrzały występy kabaretów w wykonaniu nieco starszych uczniów z różnych dzierzgońskich placówek:

  • Szkoły Podstawowej
  • Gimnazjum im Jana Pawła II
  • Zespołu Szkół im C.K. Norwida
  • DOK

Po występach dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, z dyplomem, nagrodą oraz słodkim poczęstunkiem.

Nauczycielki grup: M. Bernacka, M. Sugalska

OBCHODY DNIA ZIEMI W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU

Wzorem poprzednich lat w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym roku szkolnym obchody tego święta przygotowały dzieci 6-letnie z grupy „Błękitne Rybki”. Interesującym akcentem spotkania były występy wokalno - artystyczne sześciolatków, które przedstawiły inscenizację pt. „ZIEMIA I JEJ CZTERY ŻYWIŁY”. Uroczystość miała na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw zagrażających ze strony człowieka, kształtowanie postaw proekologicznych, poszerzenie wiedzy na temat otaczającej przyrody oraz doskonalenie umiejętności artystycznych. Podczas spotkania przekazano również wiele informacji na temat Ogólnoświatowego Dnia Ziemi i jego znaczenia w skali globalnej dla ludzi zamieszkujących naszą planetę.

Tego dnia także rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem: „ODZNAKA MAŁEGO EKOLOGA”. Wszystkie prace były bardzo ładne, ciekawe i wykonane różnymi technikami, dlatego zostały nagrodzone.

Następnie każda grupa wzięła udział w konkursie wiedzy o przyrodzie i ochronie środowiska.

 

Organizatorki: M. Bernacka, I. Nowak

PRZEDSZKOLNI BIEGACZE IX BIEGU PAPIESKIEGO

Dzieci z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu po raz kolejny wzięły udział w BIEGU PAPIESKIM. W tym roku szkolnym w biegu wystartowało aż 30-stu naszych podopiecznych. Uczestnicy biegli na specjalnie dostosowanym do ich możliwości dystansie. Nasi mali sportowcy włożyli dużo wysiłku w ten bieg i doskonale poradzili sobie z trasą. Wszystkim biegaczom jak zwykle najlepiej dopingowały przedszkolaki, które głośnym kibicowaniem, mobilizowały zawodników do szybkiego dotarcia do mety. Tak jak w ubiegłym roku, pierwsza z przedszkolaków do mety dobiegła Laura Zdunek, uczestniczka z grupy dzieci 6-letnich pod nazw „Błękitne Rybki”. Z dziećmi próbowały się zmierzyć panie pracujące w naszej placówce: Pani Patrycja S. oraz Pani Joanna S.

Po udanym biegu na terenie Gimnazjum na podium kolejno stawali nasi przedszkolni sportowcy, którzy z dumą odbierali medale za Udział w IX Biegu Papieskim.

Jesteśmy z nich naprawdę dumni.

Małgorzata Bernacka

ZNANI DZIERZGONIANIE

Dnia 2 czerwca 2014r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu dzieci z grup „Zielone Skrzaty”, „Błękitne Rybki” i „Żółte Słoneczka” uczestniczyły w spotkaniu z cyklu Znani Dzierzgonianie organizowanym przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Tym razem spotkanie poświęcone było piłkarzowi znanemu w całej Polsce Radosławowi Bartoszewiczowi. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą życia sportowca, zadawały ciekawe pytania na które chętnie odpowiadał pan Radek. Następnie przedstawiły przygotowaną część artystyczną. Zakończeniem spotkania były autografy i wspólne zdjęcia z piłkarzem.

W. Machlik

MINI SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 11.06.2014 r. reprezentacja przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu wzięła udział w III Mini Spartakiadzie Przedszkolaka zorganizowaną przez Samorządowe Przedszkole w Starym Mieście. Celem spartakiady było kształtowanie czynnej postawy wobec zdrowia i bezpieczeństwa własnego i innych, przyzwyczajanie do uprawiania sportu, kształtowanie umiejętności ruchowych o charakterze sportowym oraz koleżeńska rywalizacja. Po gorącym przywitaniu wszyscy zawodnicy złożyli sportową obietnicę, po czym przystąpili do udziału w zawodach. Przedszkolaki z gr. \"Błękitne Rybki\" brały udział w wielu konkurencjach sportowych. Do zdobywania punktów dla swoich grup, przyłączyły się również nauczycielki, które tak jak przedszkolaki, konkurowały między sobą. Po gorącej rywalizacji nastąpiło podliczanie punktów i poczęstunek dla wszystkich współzawodników

Przedszkolaki reprezentujące Tęczowe Przedszkole zdobyły największą ilość punktów, zajmując tym samym I-sze miejsce w Mini Spartakiadzie Przedszkolaka. Nasi mali zwycięzcy wrócili do przedszkola ze złotymi medalami i z dumą przekazali zdobyty puchar.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczestnikom tegorocznych zawodów i życzymy im dalszych sukcesów sportowych.

Małgorzata Bernacka

FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

We wtorek 17 czerwca przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola uczestniczyły w I Festiwalu Piosenki Dziecięcej zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa w Dzierzgoniu. Nasze przedszkolaki z grup \"Pomarańczowe Tygryski\", \"Fioletowe Motylki\" i \"Błękitne Rybki\", które reprezentowały nasze przedszkole sprostały celom festiwalu, które dotyczyły: prezentacji muzycznych uzdolnień, twórczej wymiany pomysłów i doświadczeń muzycznych wśród dzieci, propagowanie kultury muzycznej, promocja dziecięcej twórczości, wyłonienie utalentowanych dzieci oraz zachęcenie ich do pracy twórczej w zakresie muzyki oraz rozwijanie talentów artystycznych. Maja, Ola i Malwina bez tremy i z uśmiechem na twarzy zaprezentowały piosenki o \"Zielonej Żabce\", \"Na cztery i na sześć\" oraz \"Kwiatek dla wróżki\", które nagrodzone zostały pięknymi pluszowymi misiami oraz gromkimi brawami. Naszym wokalistkom pragniemy złożyć gratulacje za udane występy a Nikoli Machlik, która została nagrodzona za najgrzeczniejszą spośród publiczności życzymy dużo uśmiechu.

Wioleta Czechowska

„Błękitne Rybki”

Wychowawcy
mgr Małgorzata Bernacka
mgr Izabela Nowak
VI Przegląd Kabaretów Szkolnych ph. „My Słowianie”

20 lutego odbył się VI Przegląd Kabaretów Szkolnych ph. „My Słowianie” zorganizowanym w Gimnazjum im. Jana Pawła II przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Tęczowe Przedszkole w tym roku szkolnym reprezentowały dzieci z grupy „Błękitne Rybki”. Przedszkolaki zaprezentowały „Katechizm młodego Polaka” oraz taniec „Polka prawdziwa”.

Obejrzały występy kabaretów w wykonaniu starszych koleżanek i kolegów ze:
Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego
Gimnazjum im Jana Pawła II
Zespołu Szkół im C.K. Norwida

Po występach nastąpiło rozdanie pamiątkowych dyplomów oraz upominków. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń i dobrych humorów.

W. Machlik

NAJMŁODSI BIEGACZE X BIEGU PAPIESKIEGO

Dzieci z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu wzięły udział w X BIEGU PAPIESKIM organizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła . W tym roku szkolnym w biegu wystartowało dziesięcioro naszych podopiecznych na dystansie dostosowanym do ich możliwości. Były to dzieci z grupy „Błękitne Rybki” oraz „Żółte Słoneczka”. Biegaczom jak zwykle najbardziej dopingowali ich przedszkolni koledzy i koleżanki, co mobilizowało uczestników do jak najszybszego dotarcia do mety. Wraz z dziećmi biegła Pani Patrycja S.

Po dotarciu na metę na terenie Gimnazjum nastąpiło uroczyste wręczanie nagród. Na podium stanęli nasi przedszkolni sportowcy, którzy z dumą odbierali medale za udział w X BIEGU PAPIESKIM.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorom dziękujemy za poczęstunek i miłą atmosferę.

W. Machlik
P. Sidor

„Błękitne Rybki”

Wychowawca
mgr Patrycja Sidor
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU W DZIERZGONIU

Dnia 14 października odbyła się z tej okazji wyjątkowa uroczystość. Wśród zaproszonych gości, Pani Elżbiety Domańskiej, Pań emerytek, Pań dyrektorek, nauczycielek oraz pracowników obsługi, najstarsze przedszkolaki z grupy " Błękitne Rybki" prezentowały piękne wiersze, piosenki i tańce. Głos zabrała Pani dyrektor, która podziękowała wszystkim pracownikom za pracę. Pani burmistrz zaznaczyła jak ważną rolę w życiu dzieci odgrywa etap przedszkolny. Jedna z emerytowanych nauczycielek, podziękowała za pamięć o nich. Wszyscy otrzymali miły podarunek i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

M. Jabłońska L. Królikowska

Szkolenie o próchnicy

Dnia 23.11.2015 r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbyła się edukacja dzieci z grup „Pomarańczowe Tygryski” i „Błękitne Rybki” wraz z rodzicami w ramach projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom jak ważny problem w dzisiejszych czasach stanowi próchnica. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji dbania o higienę jamy ustnej, na której zapoznane zostały z prawidłowym szczotkowaniem zębów i konsekwencjami jej zaniedbania. Każdy mały uczestnik otrzymał zestaw niezbędny do mycia ząbków oraz ulotkę informacyjną, a placówka certyfikat potwierdzający udział w projekcie wydany przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Wioleta Czechowska
Małgorzata Jabłońska

Kiermasz świąteczny

Jak co roku w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbywa się kiermasz świąteczny. W tym roku przybrał on inną formę. Aby był wyjątkowy i wyglądał nieco inaczej, organizatorki zachęciły rodziców do udziału w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową. Na początek wszystkie wykonane ozdoby wzięły udział w konkursie, na które oddawali głosy rodzice naszych przedszkolaków. Spośród 100 ozdób wybrano pięć dekoracji, z największą ilością głosów, które otrzyma nagrody przygotowane przez naszą placówkę. Pozostałe ozdoby po zakończeniu konkursu, można zakupić. Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na wzbogacenie bazy przedszkola w atrakcyjne zabawki i pomoce dydaktyczne. Taka forma kiermaszu okazała się trafioną propozycję. Rodzice wraz z dziećmi wykonali ciekawe i estetyczne ozdoby a wspólnie spędzony czas przygotowań, zacieśnił więzy rodzinne i wprowadził wszystkich w miły bożonarodzeniowy nastrój. Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wkład i zaangażowanie.

Organizatorki:
Wioleta Czechowska
Małgorzata Jabłońska

OSOBY NAGRODZONE W KONKURSIE NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  • I miejsce – ozdoba nr 95 wykonana przez MAKSYMILIANA CIERLICKIEGO z gr. „ Pomarańczowe Tygryski” ( 115 głosów)
  • II miejsce – ozdoba nr 86 wykonana przez HUBERTA SAWICKIEGO z gr. „ Czerwone Biedronki” ( 70 głosów)
  • III miejsce – ozdoba nr 77 wykonana przez KACPRA KAKOWSKIEGO z gr. „ Niebieskie Smerfy” ( 53 głosy)
  • IV miejsce – ozdoba nr 84 wykonana przez KACPRA ŻOŁĄDŹ z gr. „ Pomarańczowe Tygryski” ( 39 głosów)
  • V miejsce – ozdoba nr 43 wykonana przez WOJCIECHA GRZYBOWSKIEGO z gr. „ Błękitne Rybki” ( 30 głosów)

GRATULUJEMY!!!

Powitanie Wiosny

21 marca w naszym przedszkolu odbyło sie uroczyste powitanie wiosny. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na zielono i przyniosły wykonanego z rodzicami wiosennego kwiatka. Dzieci z grup "Błękitne Rybki" i "Niebieskie Smerfy" przedstawiły część artystyczną pt: "Wiosno przybywaj". Został rozstrzygnięty konkurs "Zielony konkurs przyrody". Wszystkie grupy w nagrodę otrzymały drzewka, które zostaną zasadzone w ogrodzie przedszkolnym.

Tego dnia również został rozstrzygnięty konkurs dla rodziców i dzieci "Konstruuj z mamą i tatą". Pięcioro dzieci wraz z rodzicami otrzymało dyplomy, kwiatka i słodką niespodziankę.

Następnie wszystkie grupy wyruszyły na przemarsz ulicami miasta. Witały wiosnę wymachując przyniesionymi kwiatkami oraz wiosennymi okrzykami.

L.Królikowska, W. Machlik, K. Szewczun

II Przegląd Teatrzyków Dziecięcych w Starym Polu

 

            Dnia 19 kwietnia 2016 roku w Starym Polu odbył się III Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pod hasłem „Przedszkolne wierszowanie”. Do prezentacji aktorskich i recytatorskich umiejętności przystąpiły przedszkola z Mikołajek Pomorskich, Sztumu, Nowego Stawu , Starego Pola i Dzierzgonia. Zespół reprezentujący Tęczowe Przedszkole to dzieci 5-letnie z grupy „Błękitne rybki”, które przygotowały nauczycielki Małgorzata Jabłońska, Lucyna Królikowska i Daria Zima. Przebrani w bajeczne kostiumy recytowali wiersz E. Stadtmȕllera „Niech żyje król ziemniak”. Pomimo, iż występowaliśmy jako ostatni zajęliśmy zaszczytne I miejsce! Niezmiernie nas to ucieszyło, a radości nie było końca.

M. Jabłońska

Dzień Kobiet

Ósmego marca w naszym przedszkolu miła atmosfera panowała już od rana. Chłopcy szczególnie starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym.

Obchody tego przyjemnego dnia miały swoje zwieńczenie w uroczystości, podczas której dzieci z grup: Błękitne Rybki, Żółte Pszczółki, Zielone Żabki prezentowały swoje umiejętności wokalno – recytatorsko – taneczne.

Wszystkie kobiety zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i papierowy kwiatek. I pomimo, iż pogoda za oknem nie była przyjemna to w przedszkolnych salach panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój.

 

 Organizatorki L. Królikowska I. Nowak M. Sugalska

Mini Spartakiada

Dnia 14.06.2017 r. reprezentacja przedszkolaków z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu z grup "Niebieskie Smerfy" i "Błękitne Rybki" wzięła udział w IV Mini Spartakiadzie Przedszkolaka zorganizowaną przez Samorządowe Przedszkole w Starym Mieście.

Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Dla 66 naszych wychowanków był to ostatni dzień pobytu w przedszkolu. Pani dyrektor B. Koszewska podziękowała sponsorom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola za wspólny wysiłek w wychowaniu dzieci oraz życzyła wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji. Całość uświetnił program artystyczny przygotowany przez grupy „Błękitne Rybki”, „Niebieskie Smerfy, „Fioletowe Motylki”.

„Błękitne Rybki”

Wychowawcy
mgr Lucyna Królikowska
mgr Małgorzata Jabłońska

„Błękitne Rybki”

Wychowawcy
mgr Lucyna Królikowska
mgr Małgorzata Jabłońska

„Błękitne Rybki”

Wychowawcy
mgr Bernacka Małgorzata
mgr Lewandowska Agnieszka
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu i występ grupy "Błękitne Rybki" oraz "Niebieskie Smerfy"

Sałatka owocowa

Dzieci z grup: "Błękitne Rybki:" i "Niebieskie Smerfy" uczestniczyły w robienu sałatki owocowej w ramach programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich" z uczestnikami projektu "Działajmy Razem".

PIKNIK SŁUŻB MUNDUROWYCH W ELBLĄGU


11 maja dzieci z grupy „ Błękitne Rybki” i „ Niebieskie Smerfy” z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu wybrały się na wycieczkę autokarową do Elbląga, gdzie o godzinie 12:00 na terenie Ośrodka Szkolenia Łączności 16 Batalionu Dowodzenia , przy ul. Królewieckiej odbył się FESTYN SŁUŻB MUNDUROWYCH. Mogliśmy zobaczyć stanowiska takich organizacji, jak: Służba Więzienna, Policja, Nadleśnictwo Elbląg, Orkiestra Wojskowa z Elbląga, Oddział Żandarmerii Wojskowej z Elbląga czy Służby Celno-Skarbowej . Braliśmy udział w:
• Konkursach z nagrodami – przeciąganie liny, skoki w workach,
• Pokazach sprzętu i wyposażenia,
• Pokonywaliśmy tor przeszkód dla rekrutów „Krew, pot, łzy”
• Oglądaliśmy występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga;
• Pokaz wyszkolenia i pracy psa służbowego, działań Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej oraz działania ratownictwa technicznego zastępów PSP;
• Mogliśmy strzelać z broni do tarcz.
Na zakończenie naszej wycieczki każdy mógł skosztować pysznej żołnierskiej grochówki. W prezencie każdy przedszkolak dostał flagę Polski i długopis w barwach wojskowych.
W ten piękny, słoneczny piątek miło spędziliśmy czas, mieliśmy dużo wrażeń i możliwości poznania pracy służb, które na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.
Przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola pragną bardzo serdecznie podziękować Panu plutonowemu Pawłowi Chwesiuk tacie Lenki z grupy „ Błękitne Rybki” za pomoc w organizacji tak ciekawej wycieczki.
BARDZO DZIĘKUJEMY.

Warsztatach Udzielania Pierwszej Pomocy tym razem z udziałem dzieci z grup " Błękitne Rybki" i " Niebieskie Smerfy".
Dzieci z grupy " Błękitne Rybki" podczas zajęć plastycznych " Kolorowe dinozaury" w pracowni plastycznej Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.
Dzieci na bajeczce w sali "Błękitne Rybki"
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Przedszkolaki z grupy " Błękitne Rybki" wystąpiły podczas 26 WOŚP prezentując wiersz, piosenkę i taniec. Mimo mrozu występy wyszły nam cudnie. Pragnę bardzo serdecznie podziekować wszystkim przybyłym dzieciom i rodzicom za poświęcony czas i wsparcie w tak szczytnym celu.

W ODWIEDZINACH U RYBEK

Grupa dzieci 6 letnich " Błękitne Rybki" zaprosiła Biedronki i Tygryski na przedstawienia" Leśne grzyby", które bardzo nam sie podobało. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

ODBLASKOWE KAMIZELKI DLA BŁĘKITNYCH RYBEK

Dzieci z grupy " Błękitne Rybki" zostały obdarowane odblaskowymi kamizelkami, które zakupili Państwo Burdyńscy - rodzice naszej Matyldy. Przedszkolaki wraz z Panią pragną jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za zakup kamizelek, dzięki którym cała grupa będzie bardziej widoczna podczas wyjść poza teren przedszkola. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Zdrowo się odżywiamy

O szerokim spectrum edukacyjnej i wychowawczej roli bajek mówi się wiele. Uczennice Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu, Patrycja Brzyska, Kornelia Szota oraz Rozalia Drogosz, pod kierunkiem p. Sylwii Kamińskiej, podjęły w ramach projektu edukacyjnego niezwykle istotne zagadnienie, a mianowicie : Jak na nawyki żywieniowe dzieci wpływają bajki ? W tym celu dziewczęta zapoznały z prezentowaną w telewizji oraz Internecie ofertą tego typu przekazu kierowaną do dzieci. Ostatecznie za podstawę swoich dalszych działań w ramach projektu wybrały poczciwego Misia Uszatka w odcinku pt.”Motorek”. Treści zawarte w tym fragmencie bajki mówiące o roli zdrowych posiłków, o istocie śniadań, o wpływie słodyczy na zdrowie pozwoliły dziewczętom skonstruować scenariusz zajęć dla grupy sześciolatków „Błękitne rybki”. Konsultacje z p. Małgorzatą Jabłońską, nauczycielką tej grupy, umożliwiły dziewczętom opracowanie i przeprowadzenie pełnych zajęć w tej grupie wiekowej. Przebrane za postacie z bajki Patrycja, Kornelia i Róża, po uprzednim zaprezentowaniu dzieciom odcinka pt.„Motorek”, przeprowadziły z „Błękitnymi rybkami” rozmowę dotyczącą właściwych nawyków żywieniowych. Przeplatały prowadzone zajęcia zabawami ruchowymi, podczas których dzieci wykazywały nieopisaną aktywność. Dziewczęta zadbały także o wzbogacenie zajęć o działalność twórczą dzieci, która służy nie tylko rozbudzaniu kreatywności, ale także doskonale utrwala poznane treści. Wszystkie dzieci za ogromnym wkład w wykonanie pracy plastycznej zostały nagrodzone balonikiem, co także wniosło wiele radości i wywołało uśmiech na buźkach przedszkolaków. „Nie było łatwo” – to opinia samych dziewcząt. Stwierdziły również : „Praca nauczycielki przedszkola, to naprawdę trudna rola”. Poradziły sobie jednak dobrze i osiągnęły założone w projekcie cele. Utwierdziły się w przekonaniu, że wiek przedszkolny, to czas, kiedy dzieci jak gąbki chłoną docierające do nich treści. To również okres, kiedy najsilniej kształtują się nawyki żywieniowe i pozostają najczęściej takimi w dorosłym życiu. Zatem warto wykorzystywać bajki w uczeniu maluchów dbałości o własne zdrowie poprzez właściwe nawyki żywieniowe. Warunek jest jednak oczywisty, to świadomi i odpowiedzialni dorośli muszą uważnie dokonywać doboru bajek i niesionych przez nie treści, nim zetkną się z nimi dzieci.

Małgorzata Jabłońska i Sylwia Kamińska

Zbieramy plastikowe nakrętki

Dzieci sześcioletnie z grupy "Błękitne Rybki" aktywnie włączyły się w Akcję Charytatywną - zbiórki plastikowych nakrętek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierają nakrętki, które pod koniec roku szkolnego zostaną przekazane choremu chłopcu.

Akcja - Cały Dzierzgoń czyta dzieciom

Do akcji "Cały Dzierzgoń czyta dzieciom" włączyli się rodzice dzieci 6-letnich z gr. "Błękitne rybki". Mama Ewelinki, P. Emilia T. oraz rodzice Hani, Państwo Sylwia i Piotr Sz. przeczytali dzieciom bajkę. Czytając z podziałem na rolę, w bardzo interesujący i ciekawy sposób przedstawili tekst utwóru. Dzieci wsłuchując się w tekst bajki, przeniosły się w świat wyobraźni. Dziękujemy tym rodzicom za współpracę i zaangażowanie w akcję, która zagościła w naszym przedszkolu.

I. Nowak i M. Bernacka

WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI...

W środę 4 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Błękitne Rybki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy miał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

W SKLEPIE OWOCOWO - WARZYWNYM

Dzieci z grupy " Błękitne Rybki" udały się na wycieczkę do sklepu owocowo-warzywnego, aby zobaczyć jakie dary z sadu i ogrodu można tam kupić. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą. Nazywały owoce i warzywa, które można nabyć w sklepie, określały ich kształt i kolor. Poznały także zawód sprzedawcy.  Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka. Pragniemy serdecznie podziękować Paniom ze  sklepu TESCO za mile spędzony czas i możliwość  udziału w interesujących zajęciach. DZIĘKUJEMY!!!

W SADZIE I OGRODZIE

W  piękny jesienny dzień  przedszkolaki z grupy " Błękitne Rybki" wybrały się na jesienną wyprawę do sadu i ogrodu warzywnego, gdzie oglądały jesienne warzywne "okazy" oraz drzewa owocowe. Wrażenia z wycieczki zostały uwiecznione na zdjęciach w poniższej galerii.

Dzieci z grupy Błękitne Rybki aktywnie spędziły czas podczas zabaw na placu rekreacyjno - sportowym NESTLE w Dzierzgoniu
GRUPA BŁĘKITNE RYBKI - WITA
Wróć