Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Ogólnopolska Akcja Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowana w ramach Roku Szkoły w Ruchu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

dzięki podjętym działaniom aktywności fizycznej

uzyskało tytuł \"Przedszkole w Ruchu\".

Ruch poza przedszkolem

Zajęcia zorganizowane (obszar nr 6)

  • Konkurs Plastyczny we współpracy z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury pt. „ZDROWIE NA TALERZU”
  • Mecz sportowy we współpracy z Dzierzgońskim Klubem Sportowym - Powiśle
  • 28.03.2014 r. w hali sportowej odbył się mecz piłki nożnej dziewczynek i chłopców z grup „Czerwone Biedronki” oraz „Żółte Pszczółki”. Celem głównym meczu było promowanie zdrowego stylu życia oraz czynne uczestniczenie w sporcie.

    Spotkanie w hali sportowej rozpoczęło się od obejrzenia hali sportowej i zaznajomienia się z tym miejscem przez dzieci. Kolejnym etapem było przywitanie się z panem trenerem, który przybliżył nam zasady gry w piłkę nożną oraz podzielił dzieci na drużyny. Pierwszy mecz rozpoczął się od gry dziewczynek. Grupa „Czerwone Biedronki” na grupę „Żółte Pszczółki”. Mecz ten był dla niektórych dziewczynek ogromnym wyzwaniem i świetną zabawą dla wszystkich. Kolejnym etapem był mecz chłopców. Po zakończonych meczach każdy miał szansę zagrania w piłkę – celowanie piłką do bramki. Spotkanie w hali sportowej zakończyło się ogłoszeniem wyników-remis, rozdaniem nagród i dyplomów oraz pogratulowaniem zawodnikom za dobrą zabawę. Dzieci także podziękowały panu trenerowi, który przybliżył im zasady gry piłki nożnej oraz sędziował w meczach.

  • Taniec „Chocolate”

 

 

  • Od najwcześniejszych lat dziecko odczuwa potrzebę ruchu, stara się uczestniczyć w zabawach rytmicznych. Taniec zaliczany jest do jednej z najstarszych form sztuki i kulturowej działalności człowieka. Zawsze był i jest nadal jednym ze sposobów przeżywania, przekazywania emocji, formą fizycznego i duchowego odreagowania oraz okazją do zabawy. Nauka tańca \"Chocolate\" przez nauczycielki naszego przedszkola miała na celu wspieranie rozwoju umiejętności i zdolności tanecznych dzieci. Dzięki pracy zespołowej rozwijają się indywidualne zdolności każdego dziecka.
Wróć