Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

OBCHODY DNIA ZIEMI W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU

Wzorem poprzednich lat w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym roku szkolnym obchody tego święta przygotowały dzieci 6-letnie z grupy „Błękitne Rybki”. Interesującym akcentem spotkania były występy wokalno - artystyczne sześciolatków, które przedstawiły inscenizację pt. „ZIEMIA I JEJ CZTERY ŻYWIŁY”. Uroczystość miała na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw zagrażających ze strony człowieka, kształtowanie postaw proekologicznych, poszerzenie wiedzy na temat otaczającej przyrody oraz doskonalenie umiejętności artystycznych. Podczas spotkania przekazano również wiele informacji na temat Ogólnoświatowego Dnia Ziemi i jego znaczenia w skali globalnej dla ludzi zamieszkujących naszą planetę.

Tego dnia także rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem: „ODZNAKA MAŁEGO EKOLOGA”. Wszystkie prace były bardzo ładne, ciekawe i wykonane różnymi technikami, dlatego zostały nagrodzone.

Następnie każda grupa wzięła udział w konkursie wiedzy o przyrodzie i ochronie środowiska.

 

Organizatorki: M. Bernacka, I. Nowak

Wróć