Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Niebieskie Smerfy”

Wychowawcy
mgr Wiesława Machlik
lic Krystyna Szewczun
Niebieskie Smerfy
Galeria grupy

Urodziny Michała
Nadeszły wakacje
Urodziny Paulinki i Jakuba
Kontynuacja Dnia Dziecka - zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i basenie z piłkami
Urodziny Łukasza
Wycieczka „ŻUŁAWSKA KOLEJ OGRODOWA”
Urodziny Bartka
Urodziny Czarka
ZAWODNICY BIEGU PAPIESKIEGO Z MEDALAMI
DZIEŃ MATKI
Wycieczka na łąkę
XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - poznawanie biblioteki
Urodziny Seweryna
Urodziny Julii
Dzień Dawcy Szpiku fundacja DKMS
ZDROWE KANAPKI

Krakersy z masełkiem i rzeżuchą zasianą w "Kąciku przyrody" bardzo nam smakują.

DZIEŃ BEZ ZABAWEK

Zabawy z wykorzystaniem surowców wtórnych zgromadzonych w "Skrzyni skarbów"

UPRAWIAMY ROŚLINY

Wysadzamy zioła, kwiaty i pielęgnujemy nasze drzewka w ogrodzie przedszkolnym.

LUBIMY CZYTAĆ

"Lubimy czytać" czytanie bajek przez zaproszonych gości. Nikodem zaprosił swojego tatę - Pana Daniela Keńskiego aby przeczytał nam bajkę pt."Trzy świnki". Bardzo dziękujemy za udział w zajęciach i promowaniu głośnego czytania dzieciom.

Zajęcia plastyczne w DOK-u na temat "Witamy bociany"
Zajączek w przedszkolu
Rzeżucha z zielonego kącika przyrody bardzo smakowała nam na krakersach z masełkiem.
Smerfy i Rybki na podwórku Nivea
Paw - zajęcia plastyczne - malowanie dłońmi
Uroczystość grupowa - Dzień Kobiet
Bazie w wazoniku - prace plastyczne
Zakładamy "Zielony kącik przyrody"
Urodziny Wiktorii i Gabrysia
Projekt edukacyjny

Uczennice Gimnazjum im Jana Pawła II w Dzierzgoniu przeprowadziły w naszej grupie projekt edukacyjny na temat „Znaczenie owoców w diecie sześciolatka”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały ciekawej bajki na temat zdrowego odżywiania, uczennice przygotowały plakat, który został w naszej sali. Przeprowadziły ciekawe zabawy  ruchowe związane z tematem. Dzieci kolorowały obrazek z ulubionymi owocami. Podczas zabaw gimnazjalistki pokazały dzieciom, że warto jeść owoce. Dziękujemy starszym koleżankom za przygotowane zajęć i niespodziankę – balon dla każdego dziecka.

KOSMICZNY OBRAZEK - zajęcia plastyczne
Zamiast dać grosiaka nakarm zwierzaka

Zakończyliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt organizowaną przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Dzięki takim przedsięwięciom uczymy dzieci właściwej postawy wobec zwierząt. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

ZNAJOMI DINOZAURÓW - warsztaty z paleontologiem z muzeum w Poznaniu
Maski karnawałowe - przygotowania do balu
Dzień bez zabawek

W tym dniu dzieci bawiły się przedmiotami, które zgromadziły w Skrzyni Skarbów. Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki w ciekawy sposób wykorzystywały różne materiały dzieki czemu rozwijały kreatywność, twórcze myślenie.

Dzień Babci i Dziadka
Zajęcia plastyczne w DOK

Dzieci uczestniczyły w zajęciach plasycznych prowadzonych przez Panią Sylwię. Ciekawe formy pracy rozwijają kreatywność naszych przedszkolaków jak również uczą właściwego zachowania w miejscach użyteczności publicznej.

Urodziny Kacperka
Urodziny Szymona
Świąteczne ozdoby
Zajęcia plastyczne w DOK
Mikołajki w naszej grupie
Poznajemy pracę górnika

Dzieci podczas wykonywania pracy plastycznej na temat "W kopalni" (rysowanie węglem), w wykonanych wczęniej czapkach górnika. Temat o górniku zaciekawił przedszkolaków i przybliżył ciężką i bardzo ptrzebną dla nas wszystkich pracę górnika.

Urodziny Oliwki
Misiowe maski - zajęcia plastyczne
Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola  pluszowe misie.Wspólne zabawy przyniosły dzieciom wiele radości.

LAURKA DLA KATARZYNY - udział w konkursie plastycznym

Wolontariusze z Gimnazjum im Jana Pawła II w Dzierzgoniu  pomagają przedszkolakom w wykonaniu prac plastycznych na konkurs LAURKA DLA KATARZYNY.

Urodziny Mai
Znamy symbole narodowe
Wystawa w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

6 listopada dzieci miały możliwość obejrzeć wystawę prac w DOK malowanych na szkle  pod kierunkiem p. Małgorzaty Krause. Wystawa wszystkim  bardzo się podobała.

Mam pięciu przyjaciół

Mam pięciu przyjaciół
przyjaciół pięciu mam.
Pierwszy to kciuk,
Przedstawiam go wam.
Mam pięciu przyjaciół co liczyć mają chęć:
Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć!