„Niebieskie Smerfy”

Urodziny Paulinki i Jakuba

Kontynuacja Dnia Dziecka - zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i basenie z piłkami

Urodziny Łukasza

Wycieczka „ŻUŁAWSKA KOLEJ OGRODOWA”

Urodziny Bartka

Urodziny Czarka

ZAWODNICY BIEGU PAPIESKIEGO Z MEDALAMI

DZIEŃ MATKI

Wycieczka na łąkę

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - poznawanie biblioteki

Urodziny Seweryna

Urodziny Julii

Dzień Dawcy Szpiku fundacja DKMS

ZDROWE KANAPKI

Krakersy z masełkiem i rzeżuchą zasianą w "Kąciku przyrody" bardzo nam smakują.

DZIEŃ BEZ ZABAWEK

Zabawy z wykorzystaniem surowców wtórnych zgromadzonych w "Skrzyni skarbów"

UPRAWIAMY ROŚLINY

Wysadzamy zioła, kwiaty i pielęgnujemy nasze drzewka w ogrodzie przedszkolnym.

LUBIMY CZYTAĆ

"Lubimy czytać" czytanie bajek przez zaproszonych gości. Nikodem zaprosił swojego tatę - Pana Daniela Keńskiego aby przeczytał nam bajkę pt."Trzy świnki". Bardzo dziękujemy za udział w zajęciach i promowaniu głośnego czytania dzieciom.

Zajęcia plastyczne w DOK-u na temat "Witamy bociany"

Zajączek w przedszkolu

Rzeżucha z zielonego kącika przyrody bardzo smakowała nam na krakersach z masełkiem.

Smerfy i Rybki na podwórku Nivea

Paw - zajęcia plastyczne - malowanie dłońmi

Uroczystość grupowa - Dzień Kobiet

Bazie w wazoniku - prace plastyczne

Zakładamy "Zielony kącik przyrody"

Urodziny Wiktorii i Gabrysia

Projekt edukacyjny

Uczennice Gimnazjum im Jana Pawła II w Dzierzgoniu przeprowadziły w naszej grupie projekt edukacyjny na temat „Znaczenie owoców w diecie sześciolatka”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały ciekawej bajki na temat zdrowego odżywiania, uczennice przygotowały plakat, który został w naszej sali. Przeprowadziły ciekawe zabawy  ruchowe związane z tematem. Dzieci kolorowały obrazek z ulubionymi owocami. Podczas zabaw gimnazjalistki pokazały dzieciom, że warto jeść owoce. Dziękujemy starszym koleżankom za przygotowane zajęć i niespodziankę – balon dla każdego dziecka.

KOSMICZNY OBRAZEK - zajęcia plastyczne

Zamiast dać grosiaka nakarm zwierzaka

Zakończyliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt organizowaną przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Dzięki takim przedsięwięciom uczymy dzieci właściwej postawy wobec zwierząt. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i współpracę.

ZNAJOMI DINOZAURÓW - warsztaty z paleontologiem z muzeum w Poznaniu

Maski karnawałowe - przygotowania do balu

Dzień bez zabawek

W tym dniu dzieci bawiły się przedmiotami, które zgromadziły w Skrzyni Skarbów. Podczas wspólnych zabaw przedszkolaki w ciekawy sposób wykorzystywały różne materiały dzieki czemu rozwijały kreatywność, twórcze myślenie.

Zajęcia plastyczne w DOK

Dzieci uczestniczyły w zajęciach plasycznych prowadzonych przez Panią Sylwię. Ciekawe formy pracy rozwijają kreatywność naszych przedszkolaków jak również uczą właściwego zachowania w miejscach użyteczności publicznej.

Urodziny Kacperka

Urodziny Szymona

Świąteczne ozdoby

Zajęcia plastyczne w DOK

Mikołajki w naszej grupie

Poznajemy pracę górnika

Dzieci podczas wykonywania pracy plastycznej na temat "W kopalni" (rysowanie węglem), w wykonanych wczęniej czapkach górnika. Temat o górniku zaciekawił przedszkolaków i przybliżył ciężką i bardzo ptrzebną dla nas wszystkich pracę górnika.

Urodziny Oliwki

Misiowe maski - zajęcia plastyczne

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola  pluszowe misie.Wspólne zabawy przyniosły dzieciom wiele radości.

LAURKA DLA KATARZYNY - udział w konkursie plastycznym

Wolontariusze z Gimnazjum im Jana Pawła II w Dzierzgoniu  pomagają przedszkolakom w wykonaniu prac plastycznych na konkurs LAURKA DLA KATARZYNY.

Urodziny Mai

Znamy symbole narodowe

Wystawa w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

6 listopada dzieci miały możliwość obejrzeć wystawę prac w DOK malowanych na szkle  pod kierunkiem p. Małgorzaty Krause. Wystawa wszystkim  bardzo się podobała.

Mam pięciu przyjaciół

przyjaciół pięciu mam.
Pierwszy to kciuk,
Przedstawiam go wam.
Mam pięciu przyjaciół co liczyć mają chęć:
Jeden, dwa, trzy, cztery, pięć!

Lubimy ćwiczyć

Urodziny Nikodema