„Fioletowe Motylki”

Fioletowe Motylki
Galeria grupy

"Porady na odpady"

Poczęstunek w Tęczowym Przedszkolu po inicjatywie sprzątania naszego miasta.

Realizacja progamu "Kubusiowi Przyjaciele Natury"
Dzień Tęczy
"Porady na odpady"

Dzieci oglądają miejsce składowania śmieci i pojemników, oceniają, który najładniejszy śmietnik.

"Porady na odpady" - dzieci oglądają film edukacyjny w sali konferencyjnej DOK
Nasz kącik przyrody - wiosna
Zabawy dowolne inspirowane książką "Zawody - czyli Kim mogę zostać"
Powitanie Wiosny
Dzień Kobiet
"Szkołę odwiedziły Ufoludki"
Przedwiośnie

Na przedwiośniu dzieci wyhodowały w sali hiacynty, poznawały ich zapach oraz obserwowały rozwój pączków kwiatowych na gałązkach forsycji, jarzębiny, derenia, wiśni. Uczyły się ich nazw poprzez odczytywanie metryczek.

Wizyta w sali muzycznej
Warsztaty sokolnicze
Wizyta w Bibliotece
X Jubileuszowy Przegląd Kabaretów Szkolnych

1 marca 2019 grupa Fioletowe Motylki brała udział w X Jubileuszowym Przeglądzie Kabaretów Szkolnych zorganizowanym przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek, w skład której wchodzą biblioteki z całej gminy oraz nasze przedszkole. Fioletowe Motylki przygotowały skecz "Cukierki" oraz inscenizowaną piosenkę "Babuszki"

Świąteczne pierniczki

Dzieci z Grupy Fioletowe Motylki w radosnej atmosferze razem z rodzicami ozdabiały Świąteczne pierniczki upieczone wcześniej przez rodziców. Przy pięknie nakrytym stole częstowały się słodyczami i popijały kompotem z suszu owocowego. Z radością rozbrzmiewały wspólnie śpiewane kolędy. Dzieci wręczyły samodzielnie wykonane świeczniczki i złożyły życzenia. Wesołych Świąt.