top


Mikołajki

6 grudnia przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu oczekiwały na przybycie św. Mikołaja przy ognisku, gdzie podczas zabaw, śpiewów i wysłuchaniu inscenizacji przygotowanej przez dzieci 6 – letnie z grupy „ Jeżyki” pt. „W oczekiwaniu na Mikołaja” Mikołaj pojawił się w towarzystwie strażaków. Ciepłe przyjęcie Mikołaja, rozmowy na temat żywiołu, zagrożeń, jakie niesie ze sobą ogień doprowadziły do tego, że Mikołaj poprosił strażaków o zagaszenie ogniska abyśmy mogli przejść do sali przedszkolnej, gdzie Mikołaj przeczytał bajkę „ Gwiazdkowe prezenty” w ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Po przeczytanej bajce, każda grupa z niecierpliwością czekała na prezenty, które otrzymały po rozwiązaniu zagadki związanej z żywiołem jakim jest ogień oraz z nadchodzącą porą roku – zimą. Po otrzymaniu worków z prezentami przez każdą grupę Mikołaj przygotował również słodki upominek dla wszystkich pracowników przedszkola. Mikołajki w naszym przedszkolu zostały celowo połączone z ogniskiem z tego względu, iż, w tym roku realizujemy program autorski „W ŚWIECIE PRZYRODY I EKOLOGII” zawierający różne żywioły w tym ogień, którego realizacja przypada na miesiąc grudzień.

Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wizyty św. Mikołaja, prezentów, pogawędki z Mikołajem na temat ognia oraz miały możliwość zobaczenia jak strażacy gaszą ognisko. Były to wrażenia, które na długo zostaną w pamięci przedszkolaków.

Organizatorki:
Wiesława Machlik
Wioleta Czechowska
Małgorzata Szewczun


 Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu