Mikołajki

6 grudnia przedszkolaki z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu oczekiwały na przybycie św. Mikołaja przy ognisku, gdzie podczas zabaw, śpiewów i wysłuchaniu inscenizacji przygotowanej przez dzieci 6 – letnie z grupy „ Jeżyki” pt. „W oczekiwaniu na Mikołaja” Mikołaj pojawił się w towarzystwie strażaków. Ciepłe przyjęcie Mikołaja, rozmowy na temat żywiołu, zagrożeń, jakie niesie ze sobą ogień doprowadziły do tego, że Mikołaj poprosił strażaków o zagaszenie ogniska abyśmy mogli przejść do sali przedszkolnej, gdzie Mikołaj przeczytał bajkę „ Gwiazdkowe prezenty” w ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Po przeczytanej bajce, każda grupa z niecierpliwością czekała na prezenty, które otrzymały po rozwiązaniu zagadki związanej z żywiołem jakim jest ogień oraz z nadchodzącą porą roku – zimą. Po otrzymaniu worków z prezentami przez każdą grupę Mikołaj przygotował również słodki upominek dla wszystkich pracowników przedszkola. Mikołajki w naszym przedszkolu zostały celowo połączone z ogniskiem z tego względu, iż, w tym roku realizujemy program autorski „W ŚWIECIE PRZYRODY I EKOLOGII” zawierający różne żywioły w tym ogień, którego realizacja przypada na miesiąc grudzień.

Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wizyty św. Mikołaja, prezentów, pogawędki z Mikołajem na temat ognia oraz miały możliwość zobaczenia jak strażacy gaszą ognisko. Były to wrażenia, które na długo zostaną w pamięci przedszkolaków.

Organizatorki:
Wiesława Machlik