Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

KONKURSY rok szkolny 2016 / 2017
CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Rodzinny Konkurs Plastyczny organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sztumie oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Malborku. Udział wzięły:

  • Klaudia T
  • Kornelia H
  • Maja G
  • Emilia K
  • Michalina Ż
MOJA KSIĄŻECZKA

W dniu 8 marca w naszym przedszkolu miało miejsce podsumowanie konkursu plastyczno – literackiego pt. „Moja książeczka”. Konkurs był skierowany do dzieci i ich rodziców. Zadaniem uczestników było stworzenie książeczki dotąd nie opublikowanej i przedstawienie jej rozwiązania w formie plastycznej w dowolnym formacie wybraną techniką plastyczną lub komputerową.

Na konkurs wpłynęło 19 pozycji

Kryteriami decydującymi przy ocenie prac była:

  • kreatywność, pomysłowość utworu literackiego
  • treść i walory estetyczne
  • oryginalność pracy
  • włożony wkład pracy

 

Komisja złożona z nauczycieli Przedszkola obiektywnie oceniła zgłoszone prace. Poddano ocenie wszystkie zgłoszone prace i wyłoniono zwycięzców przyznając siedem wyróżnień. Są to:

Jonasz Malinowski – „Ptasi bohater”

Zosia Płączyńska – „Czary w teatrze lalek”

Szymon Boguszewski – „Szymon marzyciel”

Emilka Kaliszewska – „Bajka o zaczarowanym jajku”

Maja Czechowska” –  "Maja, Skipi i ich przygoda”

Wiktor Świerk –  „Uciekający chomik”

Filip Jabłoński – „Mały strażak Staś”

 

Wszystkim autorom książek i ich rodzicom dziękujemy za zainteresowanie i włożony wysiłek. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.

 

Organizatorki L. Królikowska I. Nowak M. Sugalska

PTAKI W MOJEJ OKOLICY

Konkurs organizowany  przez Powiat Sztumski i Powiślańską Regionalną Organizację Turystyczną. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z różnorodnością świata ptaków, występujących w ich najbliższym otoczeniu. A także obserwacja przyrody i propagowanie spacerów dydaktycznych. Poznanie zachowań ptaków, ich miejsc bytowania, preferencji pokarmowych oraz pokazanie zakresu i możliwości pomocy ptakom w czasie zimy.

        Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek wykonały karmniki dla ptaków dowolną techniką z surowców wtórnych. Dzięki inwencji twórczej powstały funkcjonalne i praktyczne karmniki dla ptaków występujących na naszym terenie.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ WIDZIANA OCZAMI NAJMŁODSZYCH
konkurs plastyczny organizowany przez
Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu

Udział wzięły dzieci z grupy "Niebieskie Smerfy" - wychowawca Wiesława Machlik.

Za uczestnictwo w konkursie dzieci otrzymały nagrody: grę planszową, słodycze, balony oraz podziękowanie.

JESIENNY BUKIET
przedszkolny konkurs plastyczny organizowany przez dyrekcję Tęczowego Przedszkola

Pierwszy przedszkolny konkurs plastyczny  „JESIENNY BUKIET” rozstrzygnięty. W przedszkolnym hollu powstała wystawa pięknych jesiennych bukietów. Werdykt nie był łatwy wszystkie grupy zostały nagrodzone klockami lego.

Wróć