top


KONKURSY rok szkolny 2016 / 2017


  

  CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

  Rodzinny Konkurs Plastyczny organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sztumie oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Malborku. Udział wzięły:

  • Klaudia T
  • Kornelia H
  • Maja G
  • Emilia K
  • Michalina Ż

  MOJA KSIĄŻECZKA

  W dniu 8 marca w naszym przedszkolu miało miejsce podsumowanie konkursu plastyczno – literackiego pt. „Moja książeczka”. Konkurs był skierowany do dzieci i ich rodziców. Zadaniem uczestników było stworzenie książeczki dotąd nie opublikowanej i przedstawienie jej rozwiązania w formie plastycznej w dowolnym formacie wybraną techniką plastyczną lub komputerową.

  Na konkurs wpłynęło 19 pozycji

  Kryteriami decydującymi przy ocenie prac była:

  • kreatywność, pomysłowość utworu literackiego
  • treść i walory estetyczne
  • oryginalność pracy
  • włożony wkład pracy

   

  Komisja złożona z nauczycieli Przedszkola obiektywnie oceniła zgłoszone prace. Poddano ocenie wszystkie zgłoszone prace i wyłoniono zwycięzców przyznając siedem wyróżnień. Są to:

  Jonasz Malinowski – „Ptasi bohater”

  Zosia Płączyńska – „Czary w teatrze lalek”

  Szymon Boguszewski – „Szymon marzyciel”

  Emilka Kaliszewska – „Bajka o zaczarowanym jajku”

  Maja Czechowska” –  "Maja, Skipi i ich przygoda”

  Wiktor Świerk –  „Uciekający chomik”

  Filip Jabłoński – „Mały strażak Staś”

   

  Wszystkim autorom książek i ich rodzicom dziękujemy za zainteresowanie i włożony wysiłek. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Organizatorki L. Królikowska I. Nowak M. Sugalska

  PTAKI W MOJEJ OKOLICY

  Konkurs organizowany  przez Powiat Sztumski i Powiślańską Regionalną Organizację Turystyczną. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z różnorodnością świata ptaków, występujących w ich najbliższym otoczeniu. A także obserwacja przyrody i propagowanie spacerów dydaktycznych. Poznanie zachowań ptaków, ich miejsc bytowania, preferencji pokarmowych oraz pokazanie zakresu i możliwości pomocy ptakom w czasie zimy.

          Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek wykonały karmniki dla ptaków dowolną techniką z surowców wtórnych. Dzięki inwencji twórczej powstały funkcjonalne i praktyczne karmniki dla ptaków występujących na naszym terenie.

  PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ WIDZIANA OCZAMI NAJMŁODSZYCH
  konkurs plastyczny organizowany przez
  Powiatowy Urząd Pracy w Sztumie z/s w Dzierzgoniu

  Udział wzięły dzieci z grupy "Niebieskie Smerfy" - wychowawca Wiesława Machlik.

  Za uczestnictwo w konkursie dzieci otrzymały nagrody: grę planszową, słodycze, balony oraz podziękowanie.

  JESIENNY BUKIET
  przedszkolny konkurs plastyczny organizowany przez dyrekcję Tęczowego Przedszkola

  Pierwszy przedszkolny konkurs plastyczny  „JESIENNY BUKIET” rozstrzygnięty. W przedszkolnym hollu powstała wystawa pięknych jesiennych bukietów. Werdykt nie był łatwy wszystkie grupy zostały nagrodzone klockami lego.

  Wróć
  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

  Sala
  Tęczowego Przedszkola
  w Dzierzgoniu
  2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu