Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Koncert w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

W programie „Tęczowego Przedszkola” w Dzierzgoniu jednym z punktów w Planie Pracy jest współpraca z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury. Zrodził się, więc pomysł na Wiosenny Koncert. Dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami przedszkola udały się na koncert, który miał miejsce 12 kwietnia tego roku. Tak naprawdę odbyły się dwa koncerty gdyż sala widowiskowa nie pomieściłaby taką ilość „maluszków”. Dzieci wspaniale reagowały na muzykę „na żywo”, którą propaguje DOK na terenie swojego ośrodka i poza nim. Słuchały aktywnie znanych i popularnych piosenek, które przygotowała grupa gitarowa „Pudło” prowadzona przez pana Marka Czarneckiego. Przedszkolaki i Panie śpiewały razem z zespołem „Konika na biegunach”, tańczyły w rytmach rock and rolla i klaskały jak przystoi publiczności. Było bardzo wesoło i miło. Taki kontakt z muzyką to wspaniała edukacja muzyczna i kulturalna dzieci. Mamy nadzieje, że „nasze pociechy” w przyszłości też będą brały aktywny udział w życiu kulturalnym społeczeństwa.

Wróć