Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Koncert pt. Klucz do ...?

W roku szkolnym 2014/2015 w ramach edukacji muzycznej będą się odbywać w Tęczowym Przedszkolu cykliczne spotkania muzyczne z udziałem artystów z Agencji Artystycznej „MAT”. Podczas comiesięcznych koncertów artyści przedstawią szeroką formę zagadnień muzycznych, które są próbą zaszczepienia miłości do muzyki i zachętą do gry na instrumentach muzycznych. Pierwszy koncert pt. Klucz do…? odbył się 9 października. Ciekawą formą przekazu wiadomości o muzyce była bajka słowno – muzyczna z udziałem dzieci. Dzięki temu przedszkolaki w sposób szybki przyswoiły takie treści muzyczne jak: co to jest pięciolinia?, do czego służy klucz muzyczny?, a także poznały instrumenty – saksofon, trąbka, fortepian. Koncert sprawił dzieciom wiele radości i niezapomnianych przeżyć. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w listopadzie pt. „Przygody Nutki Półnutki”.

W. Machlik

Wróć