Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Koncert muzyczny – Przeboje Pana Stasia

8 stycznia odbyło się kolejne spotkanie muzyczne ph. „Przeboje Pana Stasia” podczas którego przedszkolaki poznały postać najwybitniejszego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszko. Skomponował on około 300 pieśni, które skompletował w 12 tomach nazywając je „Śpiewnikami Domowymi”. Najbardziej znaczące w twórczości Moniuszki są opery. Napisał ich 6, a te najbardziej znane i najczęściej grywane to „Halka” i „Straszny Dwór”. Był także dyrektorem Opery Narodowej w Warszawie.

Dzieci dowiedziały się co to jest opera oraz poznały najstarszy instrument człowieka czyli głos ludzki, a także jak dzielimy glosy ludzkie – na żeńskie (sopran i alt) i męskie (tenor i bas). Spotkanie bardzo wszystkim się podobało i wzbogaciło wiedzę naszych dzielnych przedszkolaków.

Wróć