Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

KAPELUSZ PANI JESIENI

Tegorocznej jesieni dyrekcja Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu ogłosiła konkurs pod hasłem: „KAPELUSZ PANI JESIENI”, którego celem było uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody, rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi, rozbudzanie fantazji i wyobraźni dzieci, zdolności plastycznych oraz miła atmosfera podczas wspólnej pracy.

Każda grupa zaangażowała się do wykonania zadania, który zainicjowała dyrekcja przedszkola i wykonała bardzo ładny „Kapelusz Pani Jesieni”. Poza tym były kapelusze indywidualne, które przedszkolaki wykonały w domu wraz z rodzicami. Najwięcej kapeluszy było z grupy dzieci 6–letnich pod nazwą „Błękitne rybki”.

Kapelusze, które brały udział w konkursie, były bardzo kolorowe i wymyślne a co najważniejsze, ozdobione były wszelkimi darami jesieni. Ponieważ poziom konkursu był bardzo wysoki, to trudno było organizatorom wybrać ten najpiękniejszy. Dlatego jury nie wahało się nagrodzić wszystkich wykonanych kapeluszy. Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone podczas rozstrzygnięcia konkursu dnia 17 października.

Od tego czasu gotowe kapelusze zdobią holl naszego przedszkola.

Małgorzata Bernacka

Wróć