Kabaret 2013

Dnia 11 stycznia 2013 roku w Sali gimnastycznej szkoły Podstawowej nr 1 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego odbył się IV Przegląd Kabaretów Szkolnych, na który zaprosiła Gminna Koalicja Na Rzecz Rozwoju Bibliotek.

Tematem przewodnim był Humor Codzienny. Na scenie wystąpili uczniowie dzierzgońskich placówek. Tęczowe Przedszkole reprezentowała grupa dzieci 6-letnich „Rybki”. W wierszu „Tydzień” J. Brzechwy wystąpili Juliusz Chmielewski, Miłosz Falkiewicz, Szczepan Frost, Julia Hrynkiewicz, Maja Maczyszyn, Oliwier Muller, Kacper Piotrowski oraz Jakub Przybysz. Natomiast Maja Maczyszyn wcieliła się również w rolę Czapli a Oliwier Muller- Żurawia w wierszu „Żuraw i czapla”, w którym narratorem była Paulinka Czechowska. Na koniec Zuzanna Skok i Miłosz Falkiewicz zadawali pytanie „Kto misiowi urwał ucho?” w wierszu Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”. Wszystkim zebranym występ bardzo się podobał. O czym świadczyły gromkie brawa. Podczas prezentacji uczniów kolejnych szczebli edukacyjnych było równie wesoło; humor dopisywał publiczności, a występy bawiły zebranych gości. Na koniec w nagrodę każda placówka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Małgorzata Jabłońska Mirosława Zapała