top


Kabaret 2013

Dnia 11 stycznia 2013 roku w Sali gimnastycznej szkoły Podstawowej nr 1 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego odbył się IV Przegląd Kabaretów Szkolnych, na który zaprosiła Gminna Koalicja Na Rzecz Rozwoju Bibliotek.

Tematem przewodnim był Humor Codzienny. Na scenie wystąpili uczniowie dzierzgońskich placówek. Tęczowe Przedszkole reprezentowała grupa dzieci 6-letnich „Rybki”. W wierszu „Tydzień” J. Brzechwy wystąpili Juliusz Chmielewski, Miłosz Falkiewicz, Szczepan Frost, Julia Hrynkiewicz, Maja Maczyszyn, Oliwier Muller, Kacper Piotrowski oraz Jakub Przybysz. Natomiast Maja Maczyszyn wcieliła się również w rolę Czapli a Oliwier Muller- Żurawia w wierszu „Żuraw i czapla”, w którym narratorem była Paulinka Czechowska. Na koniec Zuzanna Skok i Miłosz Falkiewicz zadawali pytanie „Kto misiowi urwał ucho?” w wierszu Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”. Wszystkim zebranym występ bardzo się podobał. O czym świadczyły gromkie brawa. Podczas prezentacji uczniów kolejnych szczebli edukacyjnych było równie wesoło; humor dopisywał publiczności, a występy bawiły zebranych gości. Na koniec w nagrodę każda placówka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Małgorzata Jabłońska Mirosława Zapała


 Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu